הישג מרשים: מדליית זהב לפליקר בגראנד פרי זאגרב

המשלחת פתחה את האליפות בקרואטיה ברגל ימין: הג'ודאי הישראלי ניצח בגמר את אחד היריבים הטובים במשקל עד 66 ק"ג, גאורגי זנטרייה. ברוך שמאילוב זכה במדליית הארד

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.07.18 - 19:15
תחילת כתבה

גראנד פרי זאגרב נפתח היום (שישי) בבירת קרואטיה עם שתי מדליות ראשונות והישג מרשים של המשלחת הישראלית. טל פליקר (עד 66 ק"ג) זכה במדליית הזהב לאחר שניצח את אחד הג'ודאים הטובים במשקלו, בעוד ברוך שמאילוב השיג את הארד (עד 66 ק"ג), לאחר ניצחון בבית הניחומים. מדובר בתחרות השנייה שבה ניתן לצבור ניקוד לקריטריון האולימפי לטוקיו 2020, כשלג'ודאים תהיה אפשרות להשיג את הקריטריון עד מאי 2020.

בדרך לקרב על הזהב, טל פליקר ניצח את סבסטיאן סיידל הגרמני בקרב הראשון שלו. בקרב השני גבר על דמיטרי שרשן הבלארוסי באמצעות ווזארי. לאחר מכן פליקר המשיך ביכולת הטובה וניצח באיפון את דניס ויירו ממולודובה, מה שהעלה אותו לחצי הגמר. שם גבר שוב באיפון על אדריאן גומבוץ' הסלובני ועלה לגמר מול גאורגי זנטרייה - אחד מהג'ודאים הידועים במשקל ובכלל בעולם הג'ודו, אותו ניצח בזכות ווזארי.

ברוך שמאילוב ניצח באיפון את בונצ'יץ' הסרבי בקרב הראשון שלו. המשוכה השנייה של הישראלי הייתה נתן כץ היהודי אוסטרלי, ובקרב מולו הוא גילה עליונות עם ווזארי ואיפון, שהעניק לשמאילוב את הניצחון. ברבע הגמר הפסיד לאדריאן גומבוץ' מסלובניה ובעקבות כך נשר לבית הניחומים.

בבית הניחומים שמאילוב ניצח באמצעות ווזארי את דניס ויירו ממולדובה בקרב שנכנס לניקוד זהב. שמאילוב עלה לקרב על מדליית הארד מול אלטנשוך דובדון המונגולי, ופחות מדקה לקח לישראלי להטיח את דובדון באיפון, לנצח ולקטוף את המדליה היוקרתית.

צפו בתקציר הניצחון של שמאילוב בקרב על הארד>>>

בטינה טמלקובה הייתה קרובה מאוד להשיג את מדליית הארד דרך בית הניחומים, אבל נכנעה לאנג'ליקה דלגאדו. הישראלית הייתה פעילה מאוד ודקה בתוך הקרב הצליחה להשיג ווזארי חשוב, הישראלית איבדה ריכוז וכעבור דקה נוספת איפשרה ליריבה האמריקנית לבצע איפון ולסגור את הקרב.

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) ונועה מינצקר (עד 48 ק"ג) סיימו במקום השביעי במשקל שלהן, ותמנע נלסון לוי סיימה במקום השביעי במשקל של עד 57 ק"ג. עוד במשקל הזה, הפסידה מדליסטית הארד באליפות אירופה, גפן פרימו, בסיבוב השני. גם מעיין גרינברג הודחה בסיבוב השני. אלון רחימא (עד 60 ק"ג) ניצח קרב לפני שהפסיד ליריב אוקראיני.

מחר ייכנסו למעגל התחרויות גילי שריר (עד 63 ק"ג), ירדן מאירסון (עד 70 ק"ג), אלוף אירופה שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) וטוהר בוטבול (עד 73 ק"ג). ביום ראשון יתחרו מדליסט הארד מאליפות אירופה האחרונה, פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג), מדליסט הארד מריו אורי ששון (100+ ק"ג) ולי קוכמן (עד 90 ק"ג).

הדפס