צפו: ששון הפסיד בגמר בזאגרב וזכה בכסף

הג'ודאי הישראלי הוטל באיפון מול טושישווילי הגאורגי

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.18 - 19:39
תחילת כתבה

אחרי מדליית הזהב של טל פליקר ומדליות הארד של ברוך שמאילוב וטוהר בוטבול, המשלחת הישראלית לגראנד פרי זאגרב ממשיכה לקצור הצלחות. אורי ששון זכה היום (ראשון) במדליית הכסף לאחר שהפסיד בגמר בקרב על הזהב מול גוראם טושישווילי הגאורגי.

אחרי שתי דקות של קרב, השניים ספגו אזהרה וקיבלו עונש כפול. כעבור דקה נוספת הקרב הוכרע, כאשר ששון יצא לתרגיל התקפי, אבל יריבו ניצל זאת עד תום והטיל את הישראלי על גבו בדרך להשגת האיפון המיוחל.

עוד קודם, ששון הצליח להעפיל לגמר אחרי ניצחון על רואן איסקיירדו הברזילאי, שספג שלושה עונשים על פסיביות בדרך להפסד. ששון פתח את יום הקרבות עם ניצחון על גלימיז'אן קריקבאי באיפון. הקזחי סירב ללחוץ את ידו של הג'ודוקא הישראלי בסיום הקרב, אך זה לא התרגש והמשיך הלאה לניצחון באיפון גם על שהין גרמאנוב מאזרבייג'אן לפני הקרב מול יור ספיחקרס ברבע הגמר. ההולנדי לא ממש היווה יריב לששון, שהפיל אותו פעמיים בדרך לאיפון נוסף.

יום פחות מוצלח היה למדליסט הארד מאליפות אירופה האחרונה, פיטר פלצ'יק. הג'ודוקא (עד 100 ק"ג) אמנם ניצח את הקרב הראשון מול ג'יוליאנו לופורצ'יו האיטלקי בווזארי, אך נוצח בניקוד דומה על ידי דנילו הוסטול האוקראני והודח מהמשך התחרות. 

גורל דומה היה ללי קוכמן (עד 90 ק"ג), שלא הצליח להשתחל לרבע הגמר. הג'ודוקא הפיל באיפון את סמן רקיטה האוקראיני בסיבוב הראשון, אבל נוצח על ידי נמניה מאידוב הסרבי לאחר מכן והודח.

הדפס