גילי כהן וירין מנגד הפסידו בקרב על הארד

גראנד פרי בודפשט: 5 ישראלים אחרים הודחו בשלבים המוקדמים. צפו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.08.18 - 18:49
תחילת כתבה

גראנד פרי בודפשט בג'ודו יצא היום (שישי) לדרך עם שבעה מתחרים ישראליים, כששניים מהם עלו לקרבות המכריעים: גילי כהן וירין מנגד, שהעפילו למאבקים על מדליית הארד, אך סיימו במקום החמישי. חמשת האחרים הפסידו בשלבים המוקדמים, כולל גפן פרימו, מדליסטית הארד מאליפות אירופה.

גילי כהן (עד 52 ק"ג) גברה בקרב הראשון שלה על מדלן רובינשטיין הנורבגית. בקרב השני שלה היא פגשה את דילרה לוקמנחכים מטורקיה. השתיים נכנסו לניקוד זהב, שם התורכייה ספגה עונש שלישי שהעניק לישראלית את הניצחון. בסיבוב שלאחר מכן ניצחה כהן את צ'לסי גילס הבריטית, מה שהעניק לה את הכרטיס לחצי הגמר. שם נעצרה ע"י שרלין ואן סניק, אחת מהג'ודאיות הבולטות במשקל, ונשרה לקרב על הארד.

הישראלית איבדה את המקום השלישי לאחר שהפסידה לאקטרינה גוייקה מקנדה תוך פחות מדקה. היריבה הצליחה לבצע בריח על כהן ולנצח. בכך סיימה כהן חמישית, הישג נהדר לספורטאית שחזרה מפציעה ארוכה בברך. זהו למעשה הטורניר הראשון שלה אחרי הפציעה, כך שהיא עדיין רחוקה מלהיות בשיא כושרה.

ירין מנגד (עד 66 ק"ג) פתח טוב את הטורניר עם ניצחון על מאטז' פוליאק הסלובקי. בסיבוב שלאחר מכן נתקל במשוכה גבוהה ביותר כשפגש את אדריאן גומבוץ', אלוף אירופה המכהן, אך הוא גבר עליו באופן פנטסטי כשהסלובני ספג שלושה עונשים והפסד אוטומטי. בשמינית הגמר ניצח הישראלי באמצעות ווזארי את זולט גורג'נץ' ההונגרי. ברבע הגמר גבר על דניס ויירו המולדובי, מה שהעלה אותו לחצי הגמר, שם חיכה לו מוחמד אבדלמאווגד המצרי.

לאחר ארבע דקות של הזמן החוקי, וכשהשניים ללא ניקוד, הקרב נכנס לניקוד זהב. 48 שניות בתוך הגולדן סקור הצליח המצרי להטיל את מנגד באיפון ולנצח. בכך נשר הישראלי לקרב על מדליית הארד מול בוגדן יאדוב האוקראיני. במקרה הזה הצליח היריב להטיל את הישראלי בווזארי, ולאחר מכן גם באיפון שהכריע את הקרב.

עוד אצל הנשים, ארבע נציגות מישראל הפסידו בקרב הראשון שלהן. שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) הפסידה לפרנססקה גיורדה האיטלקייה. נועה מינצקר (עד 48 ק"ג) הודחה על ידי דיסטריה קראנסיקווי מקוסובו. גפן פרימו (עד 52 ק"ג), זוכת מדליית הארד באליפות אירופה האחרונה, הודחה גם היא בשלב מוקדם אחרי קרב אחד, בו פגשה את סגנית האלופה האולימפית אודט גיופרידה מאיטליה. תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) הפסידה לאמלי סטול הגרמניה.

עוד אצל הגברים, אלון רחימא (עד 60 ק"ג) גבר בקרב הראשון שלו על רפאל מיאקווה הברזילאי, אך נוצח ע"י אלברט אוגוזוב מרוסיה בקרב שלאחר מכן וסיים את התחרות.

הדפס