עוד מדליה בג'ודו: ארד לפלצ'יק בבודפשט

אחרי מוקי, ישראלי נוסף עלה על הפודיום בגרנד פרי בהונגריה

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.18 - 18:28
פלצ'יק. הישג יפה בבודפשט
פלצ'יק. הישג יפה בבודפשט
תחילת כתבה

הספורט הישראלי חוגג הישג נוסף. מלבד המדליות והתוצאות המרשימות באליפות אירופה באתלטיקה ובהתעמלות מכשירים, הג'ודאי פיטר פלצ'יק זכה הערב (ראשון) במדליית הארד בתחרות הגרנד פרי בבודפשט עד 100 ק"ג.

הישראלי בן ה-26 עלה למזרן בהונגריה חמש פעמים בסך הכל. בשני הקרבות הראשונים שלו הוא ניצח באמצעות איפון ודילג מעל אוהאט זלאן המקומי (בתוך 45 שניות בלבד) ובויאן דוסן הסרבי (לאחר 5:13 דקות). לאחר מכן הוא נכנע לייבגניס בורדודאבקו הלטבי, גם כן באיפון, אבל בבית הניחומים ניצח את פטריק מוסר השוויצרי (תוך 3:32 דקות) ונשר לקרב על מדליית הארד, שם הוא גבר על מרטין פאצ'ק השבדי עם איפון ואחרי 3:40 דקות בסך הכל.

זוהי מדליית הארד השניה שפלצ'יק זוכה בה השנה אחרי שסיים שלישי גם באליפות אירופה, שנערכה בסוף חודש אפריל בתל אביב. חוץ מזה, הוא זכה במדליית הכסף באליפות אירופה עד גיל 20 ב-2011 ובכסף נוספת גם בתחרות האוניברסיאדה שנערכה בקאזאן לפני חמש שנים. בכלל, זוהי לא המדליה הראשונה של ג'ודאי ישראלי בגרנד פרי בבודפשט השנה ורק אתמול שגיא מוקי זכה גם הוא במדלית ארד בהונגריה.

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, בירך את פלצ'יק על ההישג: "שמח שהנבחרת מצליחה בצורה כזאת כבר בתחילת המירוץ האולימפי. התחלנו בזאגרב עם ארבע מדליות חשובות לצבירת הניקוד אולימפי וכאן בבודפשט השלימו את המשימה אתמול שגיא מוקי עם הארד והיום פיטר פלצ׳ק עם הארד הנוסף. ירין מנגד הצעיר הצליח להגיע למעמד מדליה ביום הראשון וסיים עם החמישי המכובד, יש לנו עומק גדול ורחב בנבחרת עם הזכיות גם של נבחרת הג׳וניור שהתחרו ברומניה בסוף שבוע הזה. מחר ממשיכים למחנה אימונים מסכם ואחרון ביפן לקראת אליפות העולם שתערך בחודש ספטמבר בבאקו".

הדפס