"כבר החלטתי לפרוש, אבל לא ויתרתי וחזרתי בגדול"

המחשבות להרים ידיים, האמון ממאמנו, אורן סמדג'ה ("הוא הספורטאי הטוב בישראל"), היריבות עם שמאילוב ("האווירה בינינו חברית") והתחרות הקרובה: "הציפייה היא לעמוד הכי גבוה על הפודיום". אחרי שנתיים נהדרות, טל פליקר רוצה לכבוש פסגה נוספת. צפו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.09.18 - 19:50
תחילת כתבה

"כשראיתי את כל הכוכבים כמו אריק זאבי, אורן סמדג'ה ויעל ארד זוכים במדליות, ידעתי שאני גם רוצה להגיע לרמות הכי גבוהות".  טל פליקר חלם בגדול וגם הגשים. זה אמנם לקח זמן, אבל הג'ודואי בן ה-26 הפך בשנתיים האחרונות לאחד הספורטאים המובילים במשקל שלו, עד 66 ק"ג. 

"כל ספורטאי פורץ בתקופה שלו. יש שפורצים מאוד מוקדם, יש כאלה שפורצים יותר מאוחר", מאמנו אורן סמדג'ה מחמיא, "אני יכול להגיד שטל הוא הספורטאי הטוב ביותר במדינת ישראל  בין 2017-2018. הוא הספורטאי הכי יציב. הוא השתתף בכל כך הרבה טורנירים ויש לו כל כך הרבה זכיות ודברים שהוא השיג".

פליקר פרץ לתודעה של כולנו בתחילת 2017, ומאז לא הפסיק להרשים. הוא חזר עם מדליה כמעט מכל תחרות שבה השתתף, זכה במדליית ארד באליפות העולם ובאליפות אירופה, ועלה לראש הפודיום בכמה טורנירי גראנד סלאם, ורק לחשוב שכל זה יכול היה לא לקרות.

"החלום הגדול שלי היה להגיע לריו. אחרי שהבנתי שלא זכיתי בכרטיס, אז פרשתי, חצי שנה כמעט הייתי בחוץ", פליקר נזכר, "לא להגיע לריו, היה אחד מהדברים הכי קשים שחוויתי. עברה לי המחשבה הזאת של לעזוב את זה ולא לחזור יותר לג'ודו, אבל בתוך תוכי הייתה את המחשבה הקטנה הזאת של "עוד לא, עוד לא.. זה לא מספיק, אני צריך עוד, רוצה עוד. לא הסכמתי לוותר ולא רציתי לוותר. ישבתי עם חבר בים, חבר שלא ראיתי הרבה זמן, והוא פשוט אמר לי 'איזה כיף שאתה עושה משהו שאתה אוהב ואתה טוב בו'. אני זוכר שבאותו רגע אמרתי לעצמי 'אני חייב לחזור להתאמן, לא משנה מה אני חייב לחזור', ואכן עשיתי את זה".

למעלה משנתיים מאז שהחליט לפרוש, הג'ודאי נמצא במקום אחר לגמרי. הוא מדורג במקום הראשון בעולם, ואחרי שגולן פולק עלה בקטגוריית משקל, הפעם לפליקר יש תחרות לא פשוטה על הכרטיס לטוקיו 2020 מול ברוך שמאילוב, חברו הטוב.

"זה הולך להיות קשה. הרבה פעמים אנחנו ביחד בחדר ואין מה לעשות. האווירה בנינו היא חברית",  פליקר מספר, "אנחנו יוצאים אחרי תחרויות, כל היום אנחנו ביחד וזה לא משהו שמעיב על היחסים בינינו. אני יודע שבכל תחרות שאני בא ולא מנצח, אז הוא כביכול יכול לנצח ואותו דבר הפוך, דווקא זה משהו שמשפר את שנינו".

עם ים של ציפיות, דירוג מחייב וטייטל של מדליסט מאליפות העולם האחרונה, פליקר יעלה מחר על המזרן באליפות העולם בבאקו כדי להוכיח שהוא שייך לטופ העולמי והוא לא מתכוון ללכת לשום מקום. "יש לי יותר ניסיון ואני יודע לקראת מה אני הולך", הוא מסכם, "הציפייה שלי היא כמובן לעמוד הכי גבוה על הפודיום, אין פשרות בנושא הזה".

הדפס