מאכזב: מוקי ושריר הודחו בשמינית הגמר

אליפות העולם: אלוף אירופה נכנע לגרמני רסל באיפון. צפו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.09.18 - 11:36
תחילת כתבה

יומה הרביעי של אליפות העולם בג'ודו נפתח הבוקר (ראשון) בבאקו, באכזבה למשלחת הישראלית: אלוף אירופה שגיא מוקי וגילי שריר הודחו כבר בשמינית הגמר. מוקי נכנע באיפון לגרמני דומיניק רסל. שריר הפסידה לאוסטרית קתרין אונטרוורזאכר.

מוקי (עד 81 ק"ג) לא הזיע יותר מדי בדרך לשמינית, אבל בשלב זה כבר התקשה מול רסל, שזכה במדליית כסף באליפות אירופה 2017. הישראלי לא היה מספיק פעיל וספג שני עונשים אחרי שתי דקות, מה שגרם לו להיכנס ללחץ. מוקי ניסה לבצע תרגיל על הגרמני, אבל סבל מחוסר ריכוז וספג איפון ששם קץ לשאיפות על מדליה.

מוקי העפיל הישר לסיבוב השני ושם פגש את אטילה אונגברי ההונגרי. לאחר ארבע דקות של קרב שני הספורטאים היו במצב של שני עונשים אך ללא ניקוד, והקרב נכנס לגולדן סקור. למרות שהיריב ההונגרי ניסה להוציא ממוקי עונש שלישי שיגרום לו להפסד, אחרי 52 שניות מוקי הטיל אותו באיפון ועלה לסיבוב השלישי.

בסיבוב השלישי המתין למוקי ג'ק האטון האמריקני, אותו מעולם לא פגש. מוקי פתח את הקרב בצורה אגרסיבית, אחרי דקה גרם ליריבו לספוג עונש על פאסיביות וחצי דקה לאחר מכן גם השיג ווזארי. דקה וחצי לסיום מוקי השיג גם איפון וסגר עניין בדרך לשמינית, שם כאמור, הסתיימה דרכו.

אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים, אמר לערוץ הספורט: "שגיא ניצח בשני קרבות קשים. בסיבוב הרביעי סגן אלוף אירופה לשעבר הצליח לעצור אותו והוא סיים תשיעי. אנחנו במרוץ לאולימפיאדה וכחלק מההכנה המקצועית אני משווה את השנתיים שלפני ריו למצב שקיים עכשיו עם הספורטאים ובסך הכל אני מרוצה. הפקת לקחים וחשיבה מחודשת תעשה ברגע שנסיים את התחרות. אין לאף אחד חסינות מהפסדים, אנחנו בתהליך ארוך ועבודה קשה. ממשיכים קדימה לעבר המטרות והיעדים שהצבנו לעצמנו בתחילת הקמפיין".

גילי שריר (עד 63 ק"ג) עלתה גם היא לסיבוב השני והתמודדה מול אלישה גאלס האמריקאית. הישראלית קיבלה כבר שני עונשים, אך לא נלחצה והצליחה להשיג שני ווזארי (ששווים איפון) בתוך הדקה האחרונה של הקרב, מה ששלח אותה לשמינית הגמר.

אונטרוורזאכר כבר הייתה משוכה גבוהה ובלתי עבירה עבור שריר. הישראלית הייתה פאסיבית ועסקה בעיקר בלהתגונן מול הנסיונות של האוסטרית לבצע מהלכים, ספגה שלושה עונשים עוד לפני תום ארבע הדקות והודחה.

 

הדפס