אין מדליה למשלחת: אורי ששון הודח מאליפות העולם

המדליסט האולימפי מריו סיים את דרכו בקרב הראשון שלו אחרי שהפסיד לקים הדרום קוריאני בווזארי. זו הפעם הראשונה מאז 2011 שהאליפות מסתיימת בלי מדליה כחול לבן

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  26.09.18 - 09:15
תחילת כתבה

המשלחת הישראלית תרצה לשכוח את אליפות העולם בג'ודו כמה שיותר מהר. נבחרות הגברים והנשים סיימו הבוקר (רביעי) את הטורניר עם אכזבה גדולה כשאורי ששון - הג'ודוקא האחרון שנותר למשלחת בבאקו - הודח כבר בקרב הראשון שלו. הוא הפסיד לקים מינג'ונג הדרום קוריאני בווזארי וסיים את דרכו באליפות בסיבוב השני.

ששון - מדליסט הארד מריו - שמתחרה במשקל הפתוח, היה התקווה הישראלית האחרונה למדליה באליפות העולם אחרי האכזבות של שגיא מוקי, טל פליקר, פיטר פלצ'יק, טוהר בוטבול ושאר הג'ודאים הישראלים בבאקו, אך הוא נחל אכזבה.

ששון העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם פגש את קים. יריבו הקוריאני כבר ספג שני עונשים, אך הישראלי לא ביצע התקפות וגם קיבל שני עונשים. כחצי דקה לסיום הקרב, קים הצליח להשיג ווזארי, מה שהובית להדחתו של ששון בשלב כה מוקדם של התחרות.

כאמור, בכך מסתיימת אליפות העולם מבחינת המשלחת הישראלית, שתחזור ללא מדליה מאליפות העולם. פליקר היה הג'ודוקא היחיד שהעפיל לקרב על מדליה (מדליית הארד), בו הפסיד וסיים חמישי, בעוד גפן פרימו (עד 52 ק"ג) סיימה שביעית.

זו אליפות העולם הראשונה מאז 2011 שאין בה מדליה בכחול-לבן. ירדן ג'רבי (עד 63 ק"ג) זכתה בזהב ב-2013 ובכסף שנה לאחר מכן, גולן פולק (עד 66 ק"ג) זכה בארד ב-2015 ופליקר (עד 66 ק"ג) בארד בשנה שעברה.

הדפס