הלקח בג'ודו: יותר אימונים והתמקדות בכושר

הנבחרת המאוכזבת חזרה מאליפות העולם בבאקו. ששון יישלח למחנות אימון בחו"ל כדי להתמודד מול יריבים חזקים יותר

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.09.18 - 13:20
תחילת כתבה

נבחרת הג'ודו נחתה הבוקר (חמישי) בישראל אחרי שסיימה את אליפות העולם בבאקו ללא מדליה. למרות שעברה רק יממה, יו"ר האיגוד משה פונטי יחד עם מאמנע הנבחרות אורן סמדג'ה ושני הרשקו כבר עשו ניתוח ראשוני, הסיקו מסקנות והחליטו על שינויים שיתבצעו.

כחלק מהשינויים, שתי הנבחרות יוסיפו עוד אימונים ללו"ז השבועי, כשגם רמת האינטנסיביות בהם תעלה. בנוסף, תהיה התמקדות גדולה יותר בכושר, סיבולת וגם בכוח.

אורי ששון, שהפסיד בקרב הראשון שלו הבהיר לאנשי האיגוד שהוא עדיין רעב לג'ודו ואף פירסם פוסט בעמוד האינסטגרם שבו כתב בין היתר: "יש לי עוד מה לתת לספורט הישראלי". באיגוד הבינו שבארץ אין למדליסט הארד מריו יריבי אימון איכותיים, ועל כן התקבלה החלטה לשלוח אותו יותר למחנות אימון בחו"ל על מנת שיתאמן עם ספורטאים ברמה גבוהה בטקגוריית המשקל שלו.

מעבר לכך, פונטי, שלקח אחריות על הכישלון באליפות, הבהיר כי בניגוד לשנתיים האחרונות מעכשיו הוא יהיה מעורב יותר בנעשה. הוא יגיע יותר לאימונים של הנבחרות ויעקוב מקרוב אחר הספורטאים. "כדי להצליח הספורטאים צריכים להיות רעבים" אמר פונטי לערוץ הספורט. "מצד שני, הם גם עשו תוצאות לאחרונה בטורנירים ואולי התוצאות האלה גרמו להם לשאננות ולמחשבה שאנחנו טובים מדי וקל לנו לזכות במדליה. זה ממש לא המצב, אנחנו צריכים לעבוד קשה מאוד כדי לזכות".

הדפס