מדליית ארד לנלסון לוי בגראנד פרי קנקון

הישג נהדר לג'ודאית, שהטילה באיפון את סגנית אלופת העולם

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.10.18 - 08:18
נלסון לוי. מבית הניחומים לפודיום
נלסון לוי. מבית הניחומים לפודיום
תחילת כתבה

הישג נהדר לתמנע נלסון לוי, שזכתה הלילה (בי שישי לשבת) במדליית הארד בגראנד פרי קנקון, מקסיקו. נלסון לוי (עד 57 ק"ג), העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם גברה על לילאני אקיאמה מארה"ב באיפון. בשמינית הגמר פגשה את קורינה סטפן הרומניה, סגנית האלופה האולימפית מלונדון 2012 ומדליסטית הכסף באליפות העולם 2015. הרומניה הטילה את הישראלית באיפון אחרי כחצי דקה, ונלסון לוי נשרה לבית הניחומים.

בבית הניחומים התמודדה מול אנה בורובסקה הפולניה. אחרי ארבע דקות שת הזמן החוקי שתי הספורטאיות היו ללא ניקוד והקרב נכנס לניקוד זמן. אחרי 1:09 הישראלית השיגה ווזארי, מה שהעניק לה את הניצחון ואת העלייה לקרב על מדליית הארד.

לנלסון לוי הייתה משוכה גבוהה מאוד בקרב על המדליה, כשפגשה את נקודה סמית' דיוויס הבריטית, מדליסטית הכסף מאליפות העולם האחרונה ומדליסטית הארד מאליפות העולם 2017. הישראלית לא נכנסה ללחץ מההתמודדות והטילה את יריבתה באיפון כחמישים שניות לסיום הזמן החוקי. איפון נהדר שהעניק לה את מדליית הארד היוקרתית.

שני הרשקו מאמן נבחרת הנשים אמר לערוץ הספורט: "יום תחרות מצוין לתמנע נלסון לוי, מדליה חשובה מאוד במסגרת תחרויות הסבב העולמי והקריטריון האולימפי. יום שמסתיים בנצחון באיפון על מדליסטית הכסף מאליפות העולם האחרונה. שמח מאוד על ההישג של תמנע ביום תחרויות מתיש וקשה. שירה ראשוני מסיימת במקום ה-7 בקטגוריית עד 48 ק״ג. שמח מאוד שנבחרת הנשים חוזרת לפודיום לאחר אליפות העולם". 

הדפס