כסף לגפן פרימו באליפות העולם עד גיל 21

הישג נהדר לישראלית שנכנעה לטאקדה בקרב על מדליית הזהב: "מאכזב לסיים עם הפסד, אבל אני מאושרת"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.10.18 - 22:41
תחילת כתבה

הישג נהדר לג'ודאית גפן פרימו (עד 52 ק"ג), שהשיגה הערב (חמישי) את מדליית הכסף באליפות העולם לג'וניור (עד גיל 21), שנערכת בבהאמאס. הישראלית, שסיימה רק לפני כשבועיים במקום השביעי באליפות העולם לבוגרות, נכנעה הלילה בגמר לריוקו טאקדה היפנית, אלופת העולם לקדטים ב-2015.

פרימו החלה את התחרות מול מריה טאבה הברזילאית, שצברה שלושה עונשים, נפסלה והעניקה לישראלית את הניצחון. בקרב השני שלה פגשה פרימו את אמבר ריול הבלגית וגברה עליה באמצעות ווזארי, מה ששלח אותה לרבע הגמר.

שם פגשה פרימו את אירם קורמז הטורקית, שגם קיבלה שלושה עונשים ונפסלה ובכך הישראלית העפילה לחצי הגמר. פרימו גברה על קלאוניה ריצ'יו מרומניה באמצעות איפון תוך 1:21 דקות מתחילת הקרב ועלתה לגמר.

כזכור, פרימו בת ה-18 זכתה במדליית הארד באליפות אירופה שנערכה באפריל בארץ, באליפות היבשתית הראשונה שלה לבוגרים. כעת, היא ממשיכה בעליה המטאורית שלה עם מדליה נוספת. יש עתיד.

פרימו סיכמה את התחרות: "תמיד מאכזב לסיים תחרות בהפסד, אני עובדת קשה ומשקיעה את כל כולי כדי לסיים כל תחרות בניצחון. יחד עם זאת אני מאוד שמחה ומאושרת על המדליה הראשונה שלי באליפות העולם. זה תמיד כבוד גדול להגיע לגמר אליפות העולם, אני אעשה כל מאמץ שבפעם הבאה זה יסתיים בזהב. במדליה הזאת אמנם אני זכיתי, אבל מאחורי ההישג עומד צוות גדול שמגיע לו תודה ענקית. קודם כל לשני הרשקו המאמן שמלווה אותי באופן צמוד, ליו״ר האיגוד משה פונטי ולכל הצוות המקצועי שעומד מאחוריי, לכל ספורטאיות נבחרת הנשים ולמשפחה היקרה שלי. רוצה גם להודות לספונסר שלי טלטוס שתומך ומסייע לי לעבוד בראש שקט ובמחוייבות גדולה".

מאמנה שני הרשקו הוסיף: "עוד הישג גדול והיסטורי לגפן פרימו, לנבחרת הנשים ולאיגוד הג׳ודו. מאוד רצינו לזכות בזהב אבל אנחנו שמחים בחלקנו. גפן ספורטאית צעירה שכל פעם מחדש מוכיחה שעבודה קשה ומחויבות יכולים להוביל אותך להישגים הגדולים ביותר. גאה בגפן, בספורטאיות הנבחרת, באיגוד הג’ודו ובצוות המקצועי שלי שמשקיע את כל כולו למען הישגים כאלו".

הדפס