הרשקו: "נקווה שבאמת נתחרה עם דגל ישראל"

נבחרת הג'ודו נחתה באבו דאבי לקראת הגראנד פרי היוקרתי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.10.18 - 07:25
תחילת כתבה

נבחרת הנשים ונבחרת הגברים נחתו הערב (רביעי) באבו דאבי לקראת הגראנד סלאם שייפתח ביום שבת. אחרי שאתמול בערב הגיעו לאנשי האיגוד ויזות הכניסה למדינה, המשלחת יצאה הבוקר לעמאן, משם עלתה על טיסת המשך לאיחוד האמירויות. כידוע, לראשונה הנבחרת בכחול לבן תתחרה באבו דאבי עם הדגל ושאר סממנים ישראליים.

גם שרת התרבות והספורט מירי רגב הצטרפה לטורניר. היא תמריא מחר, כשבמהלך התחרות היא, יו"ר האיגוד הישראלי משה פונטי ומריוס ויזר יו"ר האיגוד העולמי יחתמו על הסכם אירוח גראנד פרי בישראל החל מהשנה הבאה.  

חמש ג'ודאיות ושישה ג'ודאים ישראלים יתחרו בטורניר. שירה ראשוני, נועה מינצקר, גפן פרימו סגנית אלופת העולם לנוער במשקל של עד 52 ק"ג, גילי כהן ותמנע נלסון לוי. אצל הגברים טל פליקר, שסיים המקום החמישי באליפות העולם יקבל מנוחה. ברוך שמאילוב ,טוהר בוטבול , שגיא מוקי, לי קוכמן , פטר פלצ'יק ואורי ששון ישתתפו. כזכור, מדובר בתחרות שמעניקה ניקוד לדירוג האולימפי. 

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים, סיפר לערוץ הספורט: "אם נתחרה עם דגל ישראל וכל הזיהוי שלנו אני אהיה מאוד שמח אבל אני לא נותן לזה שום חלק בהכנות שלנו. מבחינתי זה לא הסיפור. הסיפור זה להגיע מוכנים ולעשות תוצאות. אנחנו בתוך סבב מאוד גדוש ועמוס של הקריטריון. זה הגראנד סלאם הראשון בתוך השנה הראשונה של הקריטריון האולימפי. הבנות מוכנות לתקופת תחרויות, אני מקווה שנגיע לפיק מסוים באבו דאבי, שנציג יכולת טובה ושנביא הישגים. אני רוצה להאמין שיו"ר האיגוד העולמי, ביחד עם פונטי ועם שרת הספורט יצליחו לגרום לזה שמה שסוכם לפני עם אבו דאבי אכן יקרה. עד שזה לא קרה זה לא קרה אז אני לא רוצה לייצר ציפיות גדולות מדי". 

"תמיד השאיפות מאוד גבוהות ולכן האכזבות מאוד גבוהות" אמר המאמן על האכזבה באליפות העולם האחרונה כשהנבחרת חזרה ללא מדליה. "אני חושב שעצם זה שדברים הולכים פחות טוב זה לכשעצמו מזעזע את צוות האימון והספורטאיות, ומשתדלים לעשות דברים מדויק יותר  וטוב יותר, אנחנו עושים את זה ואני בטוח שהתוצאות יגיעו".

נכון לעכשיו גפן פרימו היא השם החם בנבחרת הנשים. על הספורטאית הצעירה אמר הרשקו: "הרעש סביבה מנוטרל גם בגלל האישיות שלה, גם בגלל מבנה הנבחרת וגם בגלל הגיבוי שהיא מקבלת מהאיגוד. היא לא נמצאת בתקשורת ואנחנו נותנים לה שקט תעשייתי. היא נמצאת איפה שהיא נמצאת לא רק בגלל יכולת גופנית, אלא יש לה גם אישיות שמאוד מתאימה להצלחה בג'ודו. בספורט ההישגים זה הדבר החשוב, היא הביאה את ההישגים הכי משמעותיים בתקופה האחרונה אז היא כביכול עכשיו הכי בכירה אבל אני לא רוצה להספיד ספורטאיות אחרות. כל ספורטאית שמקבלת את ההזדמנות להתחרות באבו דאבי ובתחרויות אחרות היא ספורטאית שאנחנו מאמינים בה".

"אני חושב שאין התרגשות מיוחדת אצל הבנות, אין להן ציפיות, הן יודעו שהן צריכות להצליח שם. אם הן יתחרו עם הדגל הן יהיו מאוד שמחות אבל זה לא משהו שגורם להתרגשות מאוד גדולה או ללחץ גדול.  מבחינתן זאת תחרות מאוד חשובה, שיכולה להעניק הרבה נקודות ומדליות יקרות" סיכם הרשקו.

הדפס