לראשונה: סבב הגראנד פרי מגיע לישראל

רגב סיכמה עם איגוד הג'ודו: "במדינת ערב ירגישו פה בבית"

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.18 - 19:24

תגיות: ג'ודו

תחילת כתבה

אחרי ההצלחה המקצועית והדיפלומטית בגראנד סלאם אבו דאבי, עוד הישג לג'ודו הישראלי. שרת התרבות, מירי רגב, חתמה על הסכם עם נשיא איגוד הג’ודו העולמי, מריוס ויזר, כי החל מינואר 2019 יתקיים לראשונה טורניר הסבב העולמי בישראל.

על פי ההסכם, התחרות הראשונה תתקיים כבר בינואר הקרוב ותהווה ניקוד לקריטריון המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. התחרות השנייה תתקיים  לאחר אולימפיאדת טוקיו ותפתח למעשה את המחזור האולימפי החדש לקראת המשחקים האולימפיים בפאריז 2024.

רגב מסרה בתגובה: "עשינו היסטוריה באבו דאבי, זה רגע מרגש, המשך ישיר למהפכה שאנו עושים במעמד ישראל בזירת הספורט הבינלאומית. אני רוצה להודות לנשיא איגוד הג'ודו, מריוס ויזר, על שקיבל את ההחלטה האמיצה והמתבקשת לאפשר לספורטאים הישראלים להתחרות שווים בין שווים תחת הדגל וההמנון הישראלי".

"ספורט אמור לקרב בין אנשים ובין אומות. אני חווה זאת היטב כאן באבו דאבי בארוח הלבבי והחם של ראשי ענף הג’ודו והספורט במדינה. מזכר ההבנות עליו חתמתי עם ויזר אמור להביא אלינו לישראל את טובי הג'ודאים מכל העולם, כולל ממדינות ערב, איתם אין יחסים דיפלומטים ואני מבטיחה שכולם ירגישו בישראל בבית, יהנו מנופיה הקסומים של ארצנו ויבקרו באתרים הקדושים לשלוש הדתות".