נתניהו לפלצ'יק: "מרגש עד דמעות"

ראש הממשלה התרגש מהזכייה בזהב. הג'ודאי: "אין כבוד גדול מזה. עם ישראל, אני אוהב אתכם"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  29.10.18 - 20:00
תחילת כתבה

הישג נהדר נוסף לישראל באבו דאבי. פטר פלצ'יק זכה במדליית הזהב בקטגוריית המשקל עד 100 ק"ג בגרנד סלאם היוקרתי בנסיכות, ובפעם השנייה אי פעם נוגן "התקווה" במדינה בה בעבר ישראלים התחרו ללא סממנים של המדינה כלל.

בנימין נתניהו שוחח עם המשלחת הישראלית לאחר הזכייה: "מברוק ענק", אמר ראש הממשלה לאורן סמדג'ה: "הפכת את ישראל למעצמת ג'ודו, כל הכבוד לך. זה דבר יוצא מן הכלל, אני חושב שכולנו מתברכים בך, אז קודם כל הכבוד למאמן זה דבר חשוב".

נתניהו פנה לפלצ'יק: "אני רוצה להגיד לך שאני גאה בך ובכל הנבחרת המדהימה הזאת. עם מדליות פנטסטיות, פשוט גשם של מדליות, אבל לשמוע את התקווה בפעם השנייה באבו דאבי זה מרגש עד דמעות. הכל מתנקז לשם כי בסופו של דבר אתם סוחבים את זה על הכתפיים שלכם, כל הכבוד לכם באמת".

משה פונטי יו"ר האיגוד אמר: "מעבר להישג הספורטיבי היה פה גם הישג מדיני. זו הפעם הראשונה שאנחנו מתחרים עם דגל והמנון. צריך להגיד מילה מאוד גדולה לשרה מירי רגב, היא תרמה המון כדי שנגיע למצב הזה. סך הכל אנחנו מאוד מאושרים וגאים במדינה ובהמנון, זה היה גדול".

נתניהו הגיב: "אתה צודק ב-100 אחוז. מירי עושה עבודה מצוינת ואתם עושים עבודה מצוינת. העליתם את ישראל עוד יותר גבוה במפת הג'ודו העולמי. הוא קשור בזריזות, בעשייה, בממזריות ובמה שאתה רוצה,  בהרבה הרבה נחישות וקור רוח, זה פשוט מאפיין את העם שלנו וההישג הוא כולו שלכם וגם כולו שלנו. אני מחכה לראות אתכם אצלי כשאתם חוזרים לארץ".

"אני מאד מתרגש מהזכייה שלי כאן, מדליית זהב ראשונה שלי במעמד כזה של גראנד סלאם", אמר פלצ'יק. "אני מאד מתרגש להשמיע פה דווקא על אדמת אבו דאבי את ההמנון שלנו, אין כבוד גדול מזה. הגעתי אמנם בכושר לא הכי טוב לאליפות העולם, אבל פיציתי על זה כאן. עשיתי הכנה מדהימה עם הנבחרת עם אורן סמדג'ה וכל הצוות מאחורינו, אין כיף גדול מזה. אני אוהב את הנבחרת ואוהב את המדינה, וכל מי שתומך בי. עם ישראל אני אוהב אתכם. תודה רבה לאיגוד הג'ודו שנתן לנו את האופציה בכלל להתחרות עם הדגלים שלנו ולהשמיע את ההמנון".

תגובתו של המאמן אורן סמדג'ה: "פיטר ניצח את סגן האלוף האולימפי, הוא בא מאד רעב אחרי אליפות עולם, עבר שם פציעה מאד לא קלה והתמודד עם הדבר הזה. ראינו היום פיטר יותר שונה ויותר נחוש. משלחת הג'ודו עשתה פה הישגים מדהימים עם חמש מדליות. התחייבנו לפחות לשמח את המדינה בימים האלו, שתי מדליות לבנות ועוד מדליה למאור שמאילוב, ומוקי עם הזהב אתמול".

"אורי ששון היה קרוב מאד, אבל פציעה קטנה מנעה ממנו להגיע לשלבים על המדליה וסיים בסופו של דבר במקום החמישי. הנבחרת מאד מצליחה ואני גאה מאד לאמן את הנבחרת הזו, זה הזמן להודות לכל הגורמים שעזרו לנו. לשרה ולמדינה, אני חושב שיש לנו מדינה מדהימה ואני מאד שמח וגאה".

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב: "המסע ההיסטורי של נבחרת הג'ודו באבו דאבי מסתיימת בצורה הכי מתוקה שיש עם הזכייה של פיטר במדליית זהב שנייה ופעם נוספת שדגל ישראל מוצג בארנה והתקווה מנוגנת על אדמת אבו דאבי. ספורטאי המשלחת הוכיחו עליונות לאורך כל התחרות עם זכייה בחמש מדליות מתוכן שתי מדליות זהב ושלוש ארד יחד עם גפן ואורי שהגיעו למקום החמישי וכל יתר הנבחרת שהוכיחו רוח לחימה אדיר".

"עליונות זו מגיעה הודות להשקעה העצומה והדרך הנכונה אותה מובילים יו"ר האיגוד, משה פונטי, יחד עם צמד המאמנים הלאומיים, אורן ושני והצוות המקצועי שלצידם. אני גאה על ההישג ההיסטורי אליו הגענו בזכות המאבק העיקש שהובלתי יחד עם ידידי פונטי והאוזן הקשבת לה זכינו מנשיא האיגוד העולמי, מריוס ויזר וההחלטה האמיצה והמתבקשת שקיבל לאפשר לספורטאים הישראלים להתחרות תחת הדגל וההמנון הישראלי".

הדפס