כסף לברוך שמאילוב, גילי כהן סיימה חמישית

צפו: הישג מכובד למשלחת הישראלית ביום הראשון של המאסטרס בסין

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.12.18 - 12:55
תחילת כתבה

תשעה ג'ודאים ישראלים לקחו חלק הבוקר (שבת) ביומו הראשון של טורניר המאסטרס היוקרתי, שמתקיים בגוואנגז'ו, ושניים מהם העפילו לקרבות המכריעים על המדליה. ברוך שמאילוב זכה במדליית הכסף, בעוד גילי כהן סיימה חמישית אחרי שהפסידה בקרב על הארד. כידוע, טורניר המאסטרס היא התחרות שנועלת את השנה ואליה מוזמנים רק 16 המדורגים הראשונים בכל קטגוריית משקל.

ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) פתח את הטורניר בניצחון באיפון על הסיני מא דאונבין, ובקרב השני גבר על הסלובני אדריאן גומבוץ' גם כן באיפון. בחצי הגמר פגש את דניאל קרגנין מברזיל והקרב הוכרע לטובתו של הישראלי רק בניקוד זהב. בגמר פגש את היפני ג'ושירו מרויאמה. כדקה לפני תום ארבע הדקות היריב היפני השיג ווזארי ו-23 שניות לתום הקרב הטיל אותו באיפון, והישראלי זכה בכסף.

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, היה מרוצה: "ברוך עשה יום נהדר והצליח לדרג את עצמו בטופ העולמי. זו תחרות שלישית שהוא על הפודיום ואני מרוצה מהיכולת המדהימה שהציג. הבחור משתפר מתחרות לתחרות. ברוך ייצא לחופשת כריסמס בבולגריה ויחזור להכנות לגראנד פרי בישראל".

גילי כהן (עד 52 ק"ג) ניצחה בקרב הראשון שלה את ההונגריה רקה פופ בקרב שנכנס לניקוד זהב ונמשך 08:13 דקות, אבל בסיבוב השני הפסידה לאמדין בושאר הצרפתייה באיפון. בכך, נשרה הישראלית לבית הניחומים, וגברה באיפון על אנה פרז בוקס מספרד, מה שהעלה אותה לקרב על מדליית הארד מול נטליה קוציוטינה מרוסיה. בקרב החשוב הפסידה באיפון ליריבה הרוסיה וסיימה במקום החמישי והמכובד. 

עוד אצל הגברים, טל פליקר (עד 66 ק"ג) הפסיד בסיבוב הראשון שלו לדניאל קרגנין הברזילאי בגלל פסילה. טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) הודח גם הוא בשלב מוקדם של התחרות אחרי הפסד לארתור מרגלידון מקנדה.

בנשים, שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) סיימה במקום השביעי, לאחר שניצחה בקרב הראשון שלה את הארגנטינית פאולה פרטו, אך הפסידה בשני קרבות לאחר מכן לסלובנית מאורסה סטנגר ולאירנה דולגובה מרוסיה. נועה מינצקר (עד 48 ק"ג) הפסידה בקרב הראשון שלה ליפנית אמי קונדו.

בטינה טמלקובה (עד 52 ק"ג) הודחה גם היא בקרב הראשון שלה כשהפסידה לבלגית שרלין ואן סניק, אחת מהג'ודאיות הבולטות במשקל. גפן פרימו (עד 52 ק"ג) סיימה שביעית. הג'ודאית הצעירה עלתה אוטומטית לסיבוב השני, שם הפסידה לנטליה קוציוטינה מרוסיה, נשרה לבית הניחומים ושם הודחה ע"י אוולין טשופ משוויץ. תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) הפסידה בקרב הראשון שלה לג'סיקה קלימקייט הקנדית.

שרת התרבות והספורט מירי רגב: "גאווה עצומה אחרי הזכייה במדליית הכסף של ברוך שמאילוב בטורניר המאסטרס היוקרתי בגוואנגז'ו סין. ברכות לגילי כהן על תחרות מוצלחת והתמודדות על מדליית הארד ולשירה ראשוני על ניצחונה על פארטו הארגנטינית, אלופת ריו 2016 ומדליסטית הארד מאליפות העולם האחרונה".

"הג'ודו הישראלי בהובלתו של יו"ר האיגוד, משה פונטי יחד עם צמד המאמנים אורן סמדג'ה ושני הרשקו, ממשיך בהצלחותיו בזירה העולמית והתבססותו בצמרת הענף. הפתיחה המצוינת של טורניר המאסטרס היוקרתי, שנועל את שנת 2018 ואליו מגיעים רק 16 טובי המתחרים מהעולם כולו, מעודדת את כולנו ומשאירה אותנו עם המון תקוות לקראת טוקיו 2020. בהצלחה לכל יתר המתחרים שצפויים להתחרות מחר על המזרן בסין. מצפה כבר לראות את כולכם בעוד חודש בת"א בתחרות הגראנד-פרי".

הדפס