ג'ודאי מצרי סרב ללחוץ את ידו של פונטי

צפו בתקרית מטקס הענקת המדליות במאסטרס. פלצ'יק הפסיד בקרב על הארד, מוקי הודח בסיבוב הראשון

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.12.18 - 12:38
תחילת כתבה

שערורייה בטקס הענקת המדליות בגוואנגז'ו, כאשר הג'ודאי המצרי רמאדן דרוויש סרב ללחוץ את ידו של יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי, משה פונטי. המצרי שזכה במדליית הכסף בקטגורייה של עד 100 ק"ג, התעלם מהישראלי שמשמש גם כנציג איגוד הג'ודו הבינלאומי ורצה להעניק לו את התשורה. אגב, בעבר דרוויש לא הסכים ללחוץ את ידו של פיטר פלצ'יק יותר מפעם אחת.

מבחינה הישגית, אחרי מדליית הכסף של ברוך שמאילוב, במשלחת הישראלית קיוו למדליה נוספת היום (ראשון) בטורניר המאסטרס היוקרתי שנערך בגוואנגז'ו סין. פיטר פלצ'יק אמנם היה קרוב מאוד ונלחם על מדליית הארד, אבל הפסיד בקרב וסיים חמישי.

פלצ'יק (עד 100 ק"ג) פתח את התחרות עם ניצחון על קיריל דניסוב מרוסיה באמצעות איפון ולאחר מכן גבר על ג'ורג' פונסקה מפורטוגל בזכות ווזארי. בחצי הגמר הפסיד באיפון לוורלאם ליפרטליאני מגאורגיה, סגן אלוף העולם בשנתיים האחרונות ומדליסט הזהב מטורניר המאסטרס אשתקד, ובעקבות כך נשר הישראלי לקרב על מדליית הארד מול היפני קנטרו אידה.

אחרי ארבע דקות של הזמן החוקי, שני הספורטאים היו עם עונש אחד וללא ניקוד, והקרב נכנס לניקוד זהב. מדליסט הארד מאליפות אירופה המשיך להתקיף, אבל לאחר 1:12 דקות הצליח היפני להשיג ווזארי, שהכריע בקרב. בכך, פלצ'יק סיים חמישי ולמרות שלא זכה במדלייה מסיים שנה נהדרת מבחינתו, בה פרץ בגדול.

שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) הודח בשלב מוקדם של התחרות, כבר בקרב הראשון שלו. אלוף אירופה פגש את הבלגי מתיאס קייס, ולאחר קרב של כמעט שש דקות נפל על גבו כדי לבצע תרגיל, אך השופטת קבעה איפון.

מפגש ישראלי-מצרי התרחש גם בבדמינגטון. השופט הבינלאומי, עמית הוכמן, שפט בסבב הנוער הבינלאומי שהסתיים היום בניקוסיה, קפריסין. כ-200 מתחרים מ-20 מדינות, מנוער ועד ילדים, התחרו על פרסים וניקוד בסבב האירופי, והוכמן שובץ לשפוט בגמר הבנות עד גיל 11, אליו העפילו שתי ילדות ממצרים.

הוכמן אמר: "הן היו חמודות ושיתפו פעולה מההתחלה. לחצו יד בהתחלה ובסיום, וגם המשלחת שלהם הייתה בסדר, אבל כשביקשנו כי הספורטאיות שלהם יצטלמו עם ספורטאים שלנו, שזכו בגביעים, הם סירבו. פרט לכך המשחק עבר ללא בעיות, גם מסביב, ויש לציין כי הרמה שלהן ממש טובה".

ההישג הגדול ביותר של ישראל בתחרות הוא של עידן שניידמן, שזכה במדליית הזהב בקטגוריה עד גיל 15 נערים. בגילאים הצעירים יותר הושגו מדליות נוספות.

הדפס