בכירי הג'ודאים לא ישתתפו באליפות אירופה

סמדג'ה החליט: מוקי, ששון, פלצ'יק, שמאילוב ופליקר בחוץ

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.05.19 - 15:25
תחילת כתבה

אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים בג'ודו, החליט על סגל המשתתפים באליפות אירופה הקרובה שתתקיים במסגרת משחקי אירופה במינסק בסוך חודש יוני. המאמן קבע כי בכירי הספורטאים לא יקחו חלק בתחרות היוקרתית.

אלוף אירופה הנוכחי במשקל של עד 81 ק"ג, שגיא מוקי, לא ישתתף מסיבות מקצועיות, דהיינו כדי לשמור על כוחו בעיקר לקראת אליפות העולם. כך גם טל פליקר וברוך שמאילוב, שזכה בארד באליפות אירופה האחרונה במשקל של עד 66 ק"ג. פיטר פלצ'יק, מדליסט הארד גם הוא מאליפות אירופה האחרונה במשקל של עד 100 ק"ג, ואורי ששון, מדליסט הארד מריו במשקל הפתוח, לא יתחרו בעקבות פציעות.

"ההחלטה להוריד את בכירי הספורטאים היא מקצועית ומכוונת לכבוש יעדים קריטים להמשך המסע שלנו לעבר האולימפיאדה. בראש ובראשונה עלינו להתמקד באליפות עולם שהיא הסימולציה לאולימפיאדה שתתקיים בטוקיו, יפן, בדיוק כמו באליפות עולם, ולכן נעשו השיקולים המקצועיים שפרטתי לטובת הספורטאים. מעבר לכך, יש לנו ספורטאים שלא יהיו כשירים וצריכים יותר זמן החלמה והכנה ספציפית לקראת אליפות עולם", אמר סמדג'ה.

ארבעה ג'ודאים ישתתפו באליפות: דניאל בן דוד (עד 60 ק"ג), טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג), דין גמר (עד 73 ק"ג) ולי קוכמן (עד 90 ק"ג).