"להבא, ששון יגיע רק בסמוך ליום התחרות"

האיגוד הסיק לאחר האליפות: ההגעה המוקדמת מזיקה למדליסט

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.09.19 - 10:20
תחילת כתבה

באיגוד הג'ודו הישראלי אמנם עדיין חוגגים את מדליית הזהב ההיסטורית של שגיא מוקי באליפות העולם ומחר (חמישי) תיערך מסיבת עיתונאים עם נחיתתו בארץ, אך מצד שני גם מתכננים בדק בית לגבי שאר הספורטאים שפחות הצליחו ולא עמדו בציפיות הן של הצוות המקצועי והן של עצמם.

יו"ר האיגוד משה פונטי צפוי להיפגש עם שני המאמנים הלאומיים שעדיין נמצאים בטוקיו, אורן סמדג'ה ושני הרשקו, לנתח יחד איתם את התחרות העולמית, להסיק מסקנות ולנקוט בצעדים קונקרטיים ופרקטים בהתאם.

לגבי נבחרת הגברים, ההפתעות הלא נעימות הגיעו בעיקר מכיוונם של פיטר פלצ'יק, שהגיע לתחרות  כשהוא מדורג שלישי בעולם, והוא הודח כבר בקרב הראשון שלו, וכן מכיוונו של אורי ששון, מדליסט הארד מריו שגם לא הצליח לעבור את הקרב הראשון שלו וסיים את דרכו בשלב כה מוקדם.

לפי ניתוח ראשוני, אחת המסקנות אליה הגיעו לגבי ששון היא שההגעה שלו למקום הטורניר שבוע ימים לפני יום התחרות שלו מזיקה לו ומשפיעה עליו לרעה. כידוע, ששון שמתחרה במשקל הפתוח תמיד עולה למזרן ביום האחרון של התחרות, אחרי שכל הנבחרת כבר התחרתה. לפיכך, גורמים באיגוד טענו כי להבא, ובעיקר במשחקים האולימפיים בטוקיו, ששון יגיע בסמוך יותר ליום התחרות שלו.

מעבר לכך, בנבחרת יודעים כי היכולת המנטאלית של המדליסט מריו משחקת אצלו תפקיד מרכזי. גם הוא עצמו הודה כי למרות ההצלחות שלו ובראשן המדליה האולימפית, הוא לעיתים עדיין מפקפק בעצמו ושהמחסום העיקרי שלו הוא הקרב הראשון בכל תחרות, שהוא עבורו הקשה ביותר, בלי קשר ליריב שעומד מולו.

"אורי הוא חידה. אתה אף פעם לא יודע איזה אורי אתה תקבל", אמר לא פעם יו"ר האיגוד, משה פונטי.  לגבי פלצ'יק באיגוד הבינו כי גורמים חיצוניים השפיעו על הפוקוס שלו ומתכוונים לשוחח עימו על כך. לגבי ברוך שמאילוב וטל פליקר, שהפסידו כל אחד מהם בקרבות בשמינית הגמר אחרי שהובילו (פליקר בעונשים) הודו שהם עשו טעויות טקטיות.

לגבי נבחרת הנשים, פונטי הודה בראיון ל"מגרש פתוח" שהוא בעיקר ציפה מגפן פרימו להגיע לשלב רבע הגמר (היא הפסידה בקרב הראשון) וגם מגילי שריר לעלות לשלב הזה (הפסידה בסיבוב השלישי). בדומה לנבחרת הגברים, גם בנבחרת הנשים כאמור ינתחו לעומק את שקרה בתחרות, כשייתכן שישימו דגש על עניין הטכניקה שלהן.