הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליגת הנשים נפתחת: מי תחגוג בסיום השנה?

אס"א רוצה אליפות, ב"ש חזרה והזרות איכותיות. רגע לפני, תמונת מצב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.11.15 - 13:55
מי תחגוג בסוף העונה הזו?
מי תחגוג בסוף העונה הזו?
תחילת כתבה

עונת 2015/16 בליגת הנשים תיפתח היום (שלישי), עם 9 קבוצות, או 8 תלוי את מי שואלים. אס"א תל אביב, מועדון ספורט קריית גת, מכבי כישרונות חדרה, מועדון כדורגל נשים רמת השרון, הפועל עירוני פתח תקווה, מכבי חולון, האקדמיה לכדורגל בנות (נבחרת הנערות) ומכבי ב"ש שעלתה מהליגה השנייה ייקחו חלק בליגה, כשעדיין קיים ספק רב לגבי השתתפותה של בנות סכנין, שלא עברה בבקרה.

אחד השינויים העיקריים העונה, החל מהשנה לכל קבוצה מותר לרשום ולשתף 3 זרות, לעומת שתיים בשנים שעברו. בנוסף, קבוצה שבחרה לרשום 3 זרות חייבת שבמשך 90 דקות תהיה על המגרש שחקנית מתחת לגיל 20.

זרות, אבל לא לענף: חיזוק בליגת הנשים
במכבי חולון תשחק שוערת נבחרת קולומביה (פתחה בשני משחקים במונדיאל האחרון), שחקנית סגל נבחרת קולומביה ושחקנית נבחרת פאראגוואי, ברמת השרון שוערת נבחרת ג'מייקה ושחקנית הסגל הרחב של נבחרת קנדה, בקריית גת שחקנית נבחרת רומניה, ובחדרה שתי שחקניות חיזוק מעולות מארה"ב. הקבוצות לקחו ברצינות את האפשרות לחיזוק, והבינו ששחקנית זרה יכולה לעשות את ההבדל.

כבר במחזור הראשון תפגוש האלופה, אס"א תל אביב, את סגניתה, מועדון ספורט קריית גת. מחזיקת הגביע כישרונות חדרה תפגוש את מכבי חולון, העולה החדשה מכבי ב"ש תארח את בנות סכנין (אם זו תעבור בבקרה) ורמת השרון תארח את האקדמיה לכדורגל בנות.

אס"א תל אביב:
האלופה ב-6 השנים האחרונות עברה שינויים רבים בקיץ. את הקבוצה עזבו דנה כרם ואור רפאלי (פרשו), לי פלקון (משחקת בדואיסבורג מהליגה השנייה בגרמניה) ונעמי בלחסן (נפצעה בברכה בגמר הגביע שנה שעברה).

מי שהצטרפו הן פורטון רובין ועדן אביטל שחזרו לקבוצה אחרי שנתיים באקדמיה לכדורגל בנות והופעה מוצלחת ביורו (עדן אביטל כבשה את השער ההיסטורי לזכות ישראל), ענת מימוני שחזרה לקדנציה שנייה במועדון ושתי שחקניות שעלו מקבוצת הנערות - לי קניאל וחן פלדהון. הרכש הכי משמעותי של הוא ללא ספק שירלי אוחנה. אוחנה הייתה במשך שנים הסמל של היריבה המרה מכבי חולון, עברה בשנה שעברה לכישרונות חדרה (וכבשה שער בגמר מול אס"א) והעונה הגיעה לאס"א. את הקבוצה מאמן אלון שרייר, זו הקדנציה השלישית שלו כמאמן הקבוצה הבוגרת באס"א תל אביב.
ציפיות: לשמור על האליפות וגם להחזיר את הגביע. המטרה היא לשלב את השחקניות הצעירות עם הוותיקות בתקווה שהתחרותיות והניסיון "יידבק" בצעירות וייצור שושלת של תארים וחילוף משמרות בעתיד.
מורן לביא, הקפטנית: "אנחנו מקוות להתחרות על כל תואר אפשרי תוך כדי הצגת כדורגל טוב והוגן".

מועדון ספורט קריית גת:
העונה האחרונה, בה סיימה במקום ה-2, מרחק 4 נקודות מהמקום הראשון, הותירה את אנשי המועדון עם טעם חמוץ מתוק. מצד אחד הקבוצה הציגה כדורגל נהדר ופספסה את התואר רק במחזור הלפני אחרון ומצד שני הושקעו כספים אדירים (במושגים של כדורגל נשים) והקבוצה לא זכתה באף תואר. מוטי עטר ימשיך לאמן את הקבוצה גם העונה.
עזבו: אקודו פיס ואזינה אוניאקצ'י.
הצטרפו: אנדרה ליאו מרומניה, סנדרה סיפלוודה מקולומביה ולילי הונור עולה חדשה מארצות הברית.
ציפיות: הקבוצה מצפה לעונה מוצלחת כמו בעונה שעברה בתוספת תארים.
נעמה כהן: "הקבוצות בליגה התחזקו מאוד ואני שמחה על כך. העונה לא היו רק משחקים בודדים שיהיו צמודים וקשים אלא כמעט כל משחק הבנות יצטרכו לתת את הכל ולהקיא דם בכל משחק. השאיפה שלנו היא לקחת תואר".

מכבי כישרונות חדרה:
לאחר שזכו בגביע היסטורי בעונה שעבר, הקבוצה הצעירה תרצה להמשיך במומנטום החיובי גם העונה. את הקבוצה יאמן יוסי סופר שנבחר למאמן העונה שעברה.
עזבו: שירלי אוחנה, אדווה טוויל, אחל שטיינשניידר, בת' שואן.
הצטרפו: חנין נאסר, בלייק סטוקסטון ואלכסנדרה שפר מארצות הברית, בת שבע עובדיה ויערה רודין עלו מקבוצת הנערות.
ציפיות: לזכות בתואר נוסף העונה.
יעקב גלאם, מנהל הקבוצה: "לאחר העונה הקודמת בה זכינו בתואר היסטורי אנו מקווים שגם השנה נזכה לפחות בתואר אחד, אנו מאמינים בקבוצה שלנו שמכוונת גבוה גם בעונה שפתח. המאבק על האליפות מאוד פתוח".

מועדון כדורגל נשים רמת השרון:
לאחר פתיחת העונה המהוססת בשנה שעברה ברמת השרון למדו את הלקחים והחלו את ההכנות לעונה זו מוקדם מהרגיל. עמי אלחדד החליף את גבי בורשטיין בעמדת המאמן.
עזבו: נוי צוברי,תהילה צוקרל, לירון ארביטמן.
הצטרפו: אדווה טוויל, נופר פוניס,דליה דכוור, ניקול מק'לור-שוערת נבחרת ג'מייקה, טיפאני קמרון-חלוצת הסגל הרחב של נבחרת קנדה.
ציפיות: ברמת השרון נבנתה קבוצה חזקה כדי להילחם ולשחק על כל התארים.
אדווה טוויל, קפטנית הנבחרת: "סגירת מעגל. כיף גדול לחזור לאחר 6 שנים לקבוצה. הגעתי למועדון עם תנאים שלא זוכים לקבל בקבוצת נשים. זה לא הפתיע אותי כי אני יודעת שיש פה אנשים שמשקעים ורוצים לקדם את הכדורגל נשים בראץ ובפרט ברמת השרון. הגעתי לרמת השרון כי ידעתי שיש שם שחקניות מוכשרות וקבוצה עם מטרות לזכיה בתארים. מאמינה שנאבק על כל תואר השנה ומקווה שתהיה עונה מוצלחת, מרגשת ומאתגרת".

הפועל עירוני פתח תקווה:
הקבוצה היחידה עם חשבון טוויטר (@WomenSoccerPT). כבכל שנה, הפועל פתח תקווה תעמיד העונה קבוצה צעירה שתתבסס על שחקניות שגדלו במועדון.
עזבו: שי בן סעדון, נופר פוניס.
הגיעו: שי פרל, אופל סופר וגיל חבצלת חזרו מהאקדמיה לכדורגל בנות, מיה לונגר הגיעה משבדיה, פונסאו אולמיידי (פופו), רחל שטיינשניידר, בת' שואן ויעל פרץ מחדרה ושני מור מאס"א תל אביב.
המטרות של הקבוצה העונה הן כניסה לפלייאוף העליון והתקדמות כמה שיותר גבוהה בגביע המדינה.
דדה בר כליפא, מאמן הקבוצה: "אני רוצה לאחל בהצלחה לכל הקבוצות ומאוד מקווה שנדע לשמור  על כבוד ספורטיבי על ומחוץ למגרש מפני שלצערי זה הולך לאיבוד בשנים האחרונות".

האקדמיה לכדורגל בנות:
לאחר אליפות אירופה לנערות וההופעה המכובדת של הנבחרת הישראלית, סגל שחקניות האקדמיה השתנה בצורה קיצונית אך הקבוצה של גיא עזורי ואיריס אנטמן מצפים שגם העונה השחקניות הצעירות ידעו לתת את הטון בליגה ולהיות גורם משמעותי.
עזבו: שי פרל, אופל סופר, גיל חבצלת, מריאן עווד, סאמר סופר, ג'נה עידה, חנה בושארי, דליה דכוואר, יעל פרץ, שיינה לוי.
הגיעו: עמית ביילין, טל פיינגזיכט, קורל חזן, ליה ברקאי, מיקה יצחק.
ציפיות: המטרות של הקבוצה הן בנייה גופנית וטכנית במהלך האקדמיה והתמודדות בפיזיות, מהירות משחק וחשיבה מהירה תחת לחץ וצבירת ניסיון משחק.
איריס אנטמן: "הליגה חזקה ומאתגרת, אנחנו משחקים עם קבוצה צעירה שמקווה להיות משמעותית בליגה הזו ולחזק אותה לשנים הבאות וכמובן לייצר שחקניות לנבחרת הבוגרת".

מכבי "לי" ב"ש:
לאחר ביקור של עונה בליגה השנייה, תנסה להחזיק מעמד ולא לנשור שוב. מאמן הקבוצה הוא משה ניר, שקיבל את הקרדיט להמשיך עונה שנייה ברציפות, לאחר שהעלה את הצהובות מבירת הנגב לליגה הבכירה, כאשר המנהל המקצועי של האגודה הוא אריאל גולד. במועדון בראשותם של יושבי הראש מוטי וחיה יונה, ישימו העונה דגש על שחקניות מקבוצת הנערות שעתידות להשתלב בבוגרות, זאת עקב המצב הכלכלי הרעוע, שלא מאפשר להביא נכון לעכשיו שחקניות חיזוק לרבות זרות.
עזבו: סגל הקבוצה נחלש לעומת העונה החולפת, בעיקר עקב פציעתן הקשות של הקשרית קרן צבטקוב והחלוצה ומלכת השערים קארין פרץ, שעברה ניתוח בברכה שישבית אותה תקופה ארוכה.
לקבוצה לא הצטרפו שחקניות חדשות אלא רק עלו מקבוצת הנערות: מלכת שערי הנערות הקשרית רלי פילוס שכבר השתלבה בצורה טובה בעונה שעברה בבוגרות. בנוסף יש את הבלמית קטרין רודיגין, המגן אופיר בן סימון, הקשרית ספיר דדון והחלוצה יסמין פחימה.
"המטרה שלנו היא רק להישאר בליגה", אומרים במכבי לי באר שבע. באגודה מתגאים בימים אלו בקבוצת הילדות שעושה חייל בליגה ומשיגה תוצאות מרשימות ששמות אותה בראש הטבלה. אריאל גולד, המנהל המקצועי: "העתיד שלנו הוא מתוק. יש לנו דור צעיר של שחקניות מוכשרות"

מכבי חולון:
בשנים האחרונות מכבי חולון כבר לא אותה קבוצה שהייתה בעבר. הרבה שחקניות עזבו לאורך השנים ובעונה שעברה הקבוצה אפילו לא הגיעה לפלייאוף העליון וסיימה במקום ה-7. העונה תנסה הקבוצה המתחדשת של גבי בורשטיין לחזור לקדמת הבמה בעיקר בזכות שחקניות החיזוק הזרות.
עזבו: פונסאו אולמיידי (פופו), ענת מיימוני, יעל פרץ, אנסטסיה צ'ימונה, מיטל דיין.
הגיעו: סטפני קסטניו (שוערת נבחרת קולמביה), קטרין ווגה (שחקנית הסגל הרחב של נבחרת קולומביה), פאני גאוטו (שחקנית נבחרת פאראגוואי), לירון ארביטמן, נוי צוברי,  סהר ניסים, נופר ניסן.
המטרות הן להתברג בפלייאוף העליון ולשלב את השחקניות הצעירות המוכשרות.
גבי בורשטיין, המאמן: "היה מאוד קשה לבנות קבוצה אחרי שהמועדון היה על סף התפרקות ואף שחקנית לא רצתה לבוא לשחק כאן, ולנסות להביא את המקסימום מהזרות ומהשחקניות שרוצות לתת יד ולהקים את הקבוצה מחדש.התחלנו להתאמן מאוחר ולכן לא נתחיל את הליגה בכושר טוב אבל נבוא עם המון רצון גם מצד השחקניות וגם מכל המועדון בכדי לעשות עונה טובה ולשקם את השם "מכבי חולון" . ראשי המועדון עושים הכל כדי שהדברים יתבצעו בצורה הטובה ביותר".

בנות סכנין:
הרבה בנות עזבו את הקבוצה ולא בטוח מה עתידה. נכון לעכשיו לא עברה בבקרה. המאמן: זאהי עליאן.
הגיעו מספר בנות מקבוצת הנערות. חנין נאסר עזבה, רנין זבידאת התחתנה.
המטרות: לשחק כקבוצה, להגיע כמה שיותר גבוה ולהשתפר לעומת העונה שעברה.
חנין זבידאת, קפטנית סכנין: בשנה שעברה מצב הקבוצה היה על הפנים כי הרבה בנות מההרכב עזבו. אני מקווה שבעונה זו ניתן כפול ממה שנתנו בשנים שעברו כי השנה אנחנו צריכות לשחק חזק וטוב יותר בגלל מצב הסגל.