הערב: ליגת העל לנשים בכדורגל נפתחת

האלופה, קרית גת, תתארח אצל רמה"ש, חולון מול פ"ת

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.10.17 - 14:45

תגיות: כדורגל נשים

תחילת כתבה

עונת 2017/18 בליגת העל לנשים תצא הערב (שלישי) לדרך. הליגה, המונה תשע קבוצות, תגיע לסיומה בשלהי חודש מאי ומשחקי המחזור יערכו בימי שלישי. אחד השינויים הבולטים העונה היא האפשרות לשתף ארבע שחקניות זרות, לאחר בעונה שעברה הותר שיתוף שלוש.

"יש תחושה של התרגשות גדולה לקראת העונה החדשה", אומרת דברת בנדל, שזכתה בעונה שעברה בתואר האליפות עם קרית גת והוכתרה למלכת השערים עם 27 כיבושים. בנדל הצטרפה העונה לאס"א ת"א, והיא אינה מורידה את רף הציפיות. "הקבוצות התחזקו והליגה תהיה מאוד מאתגרת ומעניינת. גם החוק שמאפשר שיתוף 4 זרות בכל קבוצה צפוי להעלות משמעותית את הרמה. לאחר 3 עונות בקרית גת, שכוללות זכייה באליפות, גביע המדינה וזכייה אישית כמלכת השערים, השנה אשחק באס"א ת"א, מועדון דומיננטי ובעל תארים רבים בליגת הנשים מאז הקמתה. מבחינה קבוצתית, היעדים הם כמובן זכייה בכל התארים עם הקבוצה ויהיה נחמד להיות שוב מלכת השערים".

מאמנה החדש של קרית גת, ירון גפני, העלה לפני מספר שנים את הקבוצה לראשונה לליגת העל ועכשיו חוזר אליה לאחר זכייתה באליפות: "הולכת להיות עונה מרתקת. לא מובן מאליו מי הקבוצות שיזכו בתארים או מי תרד ליגה. הליגה מתחילה להיות שוויונית וזה יקדם מאוד את העניין והתחרותיות. אין ספק שיש שיפור גדול בענף, אבל תמיד חייבים לשאוף ליותר. הגדלת מכסת הזרות לארבע, תתרום רבות כי תהיה תחרות גדולה יותר על ההרכב וזה יקדם גם את השחקניות הישראליות".

משחקי המחזור הראשון: רמת השרון – קרית גת (19:30), מכבי חולון – הפועל עירוני פתח תקוה (19:30), מכבי כשרונות חדרה – האקדמיה לכדורגל בנות (19:45), הפועל רעננה – בנות נתניה (20:00)