"אין סיבה שלא נשמור על המאזן הביתי שלנו"

דורטמונד תארח את המוליכה לייפציג. פורסברג צפוי לחזור

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.19 - 18:18
תחילת כתבה

עשר שנים בלבד לאחר שקמה, RB לייפציג ממשיכה לגדול משבוע לשבוע. הקבוצה של יוליאן נגלסמן, שעלתה בסופ"ש למקום הראשון בבונדסליגה, תתארח אצל דורטמונד מחר (שלישי) למשחק מבחן רציני באשר לשאיפות שלה לעבר צלחת היסטורית.

דורטמונד, שמפגרת בארבע נקודות אחרי היריבה, ניצחה את שני המשחקים מול לייפציג בבונדסליגה בעונה שעברה, כאשר יוליאן נגלסמן, מאמנה של לייפציג, מעולם לא ניצח בזינגל אידונה פארק (תיקו ושלושה הפסדים). יש לציין כי השוורים מגיעים למשחק בתנופה עם שישה ניצחונות רצופים בליגה, בעוד הצהובים-שחורים מגיעים עם ארבעה ניצחונות רצופים בכל המסגרות.

מאמן דורטמונד לוסיאן פאברה אמר: "לייפציג היא קבוצה מאוד מסוכנת כאשר היא זוכה מחדש בכדור. הם יכולים לפגוע בך במתפרצות בכות המהירות. השיטה שלנו של שלושה בלמים עובדת מצויין עבורנו ואני מקווה שנמשיך להראות את היכולת הזאת גם בשלישי". המנהל הטכני מיכאל צורק: "אין סיבה שלא נמשיך לשמור על מאזן נקי מהפסדים בבית. הקיר הצהוב (הקהל) דוחף אותנו קדימה וכך יהיה גם מול לייפציג".

מאמן לייפציג, יוליאן נגלסמן, התייחס למשחק ואמר: "אנחנו מצפים מאוד להתמודדות הזאת. גם בגלל שאנחנו יכולים לצור יתרון נקודות מעניין על דורטמונד, אם ננצח אותם. משחקים כאלה מוכרעים בדרך כלל במהלכים אישיים. אנחנו רוצים לנצח ולשמור על ההגנה הטובה בליגה".

מבחינה מקצועית, פאברה אמור לשמור על מערך של שלושה בלמים, כאשר אשרף חאקימי ורפאל גריירו ישחקו באגפים. אקסל ויטסל ותומאס דילייני ימשיכו להעדר בשל פציעות, כשפאקו אלקאסר צפוי לקבל את ההזדמנות מהספסל. בצד השני, נגלסמן אמור להחזיר להרכב את אמיל פורסברג שנח ב-0:3 על דיסלדורף.

יתר המשחקים מחר: ורדר ברמן - מיינץ, אוניון ברלין - הופנהיים, אוגסבורג - דיסלדורף.