הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הוא חזר: סבסטיאן פטל ניצח בגראנד פרי המלזי

נהג פרארי שבר בצורת של כשנה וחצי. המילטון שני. פרננדו אלונסו פרש. וגם: מקס ורשטפן נכנס לספרי ההיסטוריה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.15 - 12:04
פטל שוב בראש הפודיום (GETTYIMAGES)
פטל שוב בראש הפודיום (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי עונה מסוייטת, נדמה ש-2015 תיראה הרבה יותר טוב בכל הקשור לסבסטיאן פטל. הנהג הגרמני של קבוצת פרארי ניצח הבוקר (ראשון) בגראנד פרי של מלזיה ובכך סיים בצורת ארוכה שהחלה אי שם בעונת 2013. אלוף העולם לואיס המילטון הסתפק הפעם במקום השני, כאשר בן קבוצתו במרצדס, ניקו רוזברג, הגיע שלישי אל דגל השחמט.

מי שזינק מהפול פוזישן במירוץ השני של העונה היה דווקא המילטון. למרות זאת, פטל ומכונית הפרארי הצליחו לעמוד בקצב של המרצדס, הרבה הודות לאסטרטגיית עצירות שבסופו של דבר הביאה להם את הניצחון. התוצאה: ניצחון בכורה לפטל במדי קבוצתו החדשה, וראשון בסבב מאז נובמבר 2013. מבחינת פרארי מדובר בניצחון הראשון של הקבוצה מזה 3 שנים (!).

אם זה לא מספיק, אז היום המוצלח של פרארי נמשך עם קימי רייקונן, שסיים במקום הרביעי. צמד נהגי וויליאמס ואלטרי בוטאס ופליפה מאסה תפסו את המקומות 5 ו-6 בהתאמה. מי שממשיכה לאכזב היא קבוצת מקלארן. פרננדו אלונסו אמנם חזר לעניינים אבל נאלץ לפרוש כבר בהקפה ה-22 בגלל תקלה טכנית. גם חברו לקבוצה ג'נסן באטן לא סיים את המירוץ.

נתון מעניין מגיע מכיוונו של מקס ורשטפן מטורו רוסו, שהבוקר גם נכנס לספרי ההיסטוריה. בגיל 17 וחצי ורשטפן, בנו של נהג העבר ההולנדי יוס ורשטפן, סיים שביעי והפך לנהג הצעיר בתולדות הסבב שמשיג נקודות.

העשיריה הראשונה
1. סבסטיאן פטל (פרארי)
2. לואיס המילטון (מרצדס)
3. ניקו רוזברג (מרצדס)
4. קימי רייקונן (פרארי)
5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
6. פליפה מאסה (וויליאמס)
7. מקס ורשטפן (טורו רוסו)
8. קרלוס סאינס ג'וניור (טורו רוסו)
9. דניל קביאט (רד בול)
10. דניאל ריקיארדו (רד בול)