בן שמעון יעזוב בקיץ. אלישע לוי יגיע לק"ש?

מאמן האלופה שבדרך צפוי לסיים את תפקידו אחרי הנפת הצלחת, ויחכה להצעה מאחת הקבוצות הגדולות. בעלי ק"ש איזי שרצקי כבר סימן את היורש אך הדגיש: "החלטה סופית לגבי עתידו תתקבל בשבוע הבא. עכשיו אני זה שרוצה לחשוב"

אלי סבתי  12.03.12 - 18:43
יחכה לגדולות. בן שמעון (אלן שיבר)
יחכה לגדולות. בן שמעון (אלן שיבר)
תחילת כתבה

התואר כבר מעשית אצלו מבכיס, ורן בן שמעון כבר חושב על הרגע שאחרי ההנפה ההיסטורית של צלחת האליפות. מאמן הפועל קרית שמונה צפוי לעזוב את הקבוצה בקיץ הקרוב, כך נודע לאתר ערוץ הספורט, וממתין להצעה מאחת הקבוצות הגדולות. הבעלים של קרית שמונה, איזי שרצקי, כבר מחפש מחליף לבן שמעון ורואה באלישע לוי מועמד מוביל לתפקיד. עם זאת הדגיש שרצקי: "ההחלטה הסופית בנוגע לעתידו של בן שמעון תתקבל רק בעוד שבוע. עכשיו אני זה שרוצה לחשוב".

בן שמעון מתלבט בנוגע לעתידו כבר תקופה ארוכה, ונראה כי הוא מעוניין לקחת חלק בסבב המינויים הצפוי במכבי תל אביב ובמכבי חיפה. הצהובים הודיעו שניר לוין לא ימשיך בעונה הבאה, ויחזור לתפקידו במחלקת הנוער, אולם הדגישו כי ""בן שמעון מועמד ראוי, אבל סוגיית המאמן תוחלט רק אחרי שימונה מאמן מקצועי". בן שמעון הסתפק בתגובה קצרה: "כמו שהיה עד עכשיו, את מה שיש לי להגיד, אגיד לאיזי שרצקי בארבע עיניים".

בשבועות האחרונים, למרות ההצלחה המקצועית חסרת התקדים ומערכת היחסים הארוכה והטובה בין השניים, נותר קרע בין רן בן שמעון לאיזי שרצקי, הבעלים של קרית שמונה. הסיבה למשבר היה סירובו של המאמן לחתום כבר עכשיו לעונה נוספת בקבוצה. שרצקי ביקש תשובה מיידית ועורר סערה. ההדורים יושרו זמנית, אך בן שמעון עמד בסירובו לחתום.

מהצפון, למרכז ובחזרה לצפון
רן בן שמעון החל את דרכו כמאמן בקוצת הנוער של מכבי תל אביב, ולאחר מכן חזר לקבוצה בה כיכב כשחקן, ואימן את הפועל חיפה בליגה הלאומית. לאחר שמאמציו להחזיר את המועדון לליגה העליונה נכשלו, עבר לקרית שמונה, אותה העלה לליגת העל לראשונה בתולדותיה. את עונתו הראשונה על הקווים בליגה הבכירה הוא סיים במקום השלישי והשיג כרטיס לאירופה.

באפריל 2008 מכבי תל אביב כבר הודיעה על מינויו של בן שמעון כמאמן תחת אבי נמני לעונת 2008/09, אך לאחר שמונה משחקי ליגה בלבד בהן לא הצליחה הקבוצה להתרומם, בקרית שלום איבדו את הסבלנות והוא פוטר. באפריל 2009 שב המאמן לקרית שמונה, ובעוד שניים-שלושה מחזורים לכל היותר הוא יחגוג את האליפות ההיסטורית של קרית שמונה.