הכדור המרכזי: הוארך מעצרו של גלעד טל

החשוד בהטיית משחקים ישוחרר בעוד 3 ימים לכל היותר, בהתאם לחקירה, ולאחר מכן ישוחרר בערבות בתנאים מגבילים. לפני כן עומת החשוד בהטיית משחקים עם מנהל הפועל פ"ת עופר צברי. עורך דינו: "אין ראיות, זה מעצר לחץ"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.04.12 - 13:28

תחילת כתבה

הוארך מעצרו של השופט לשעבר גלעד טל, החשוד בהטיית משחקים בפרשת הכדור המרכזי. טל ישהה במעצר עוד שלושה ימים לכל היותר, בהתאם להתפתחות חקירת המשטרה בעניינו. לאחר מכן ישוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים ל-3 ימים, בערבות אישית של 15 אלף שקלים ובערבות של צד שלישי על סך 20 אלף שקלים. כמו כן ייאסר על טל ליצור קשר עם אנשים שקשורים לפרשה.

מוקדם יותר עימתו חוקרי מפלג ההונאה ביבנה את גלעד טל עם מנהל הפועל פ"ת עופר צברי, שאינו חשוד בפרשה אולם בעבר נתן את עדותו בנושא והחוקרים ביקשו לעמת אותו עם גרסתו של טל. עם זאת, על פי החוקרים טל המשיך לשמור על זכות השתיקה.

לאחר מכן הגיעו הצדדים לבית משפט השלום בראשון לציון, לדיון בהארכת המעצר. המשטרה דרשה להשאירו במעצר ועורכי דינו, ששי גז ושחר מנדלמן, דרשו לשחררו בטענה כי למשטרה היה די זמן לחקירה, מאז נחת בארץ ב-23 במרץ. בסופו של דבר החליטה כאמור השופטת איטה נחמן לקבוע הארכת מעצר של עד שלושה ימים.

החוקרים ציינו כי בימים הקורבים אמורים להגיע מספר אנשים נוספים הרלוונטים לפרשה, שיעומתו גם הם מול החשוד. לפני הכניסה לדיון, גלעד טל אמר לעורך דינו, בנוכחות התקשורת: "אני לא יודע מה אני עושה פה, ומה רוצים ממני".

עו"ד שחר מנדלמן, שמייצג את גלעד טל, אמר בסיום הדיון: "לדעתי אין למשטרה ולפרקליטות שום ראיות נגד גלעד טל ונגד מי מהמעורבים בפרשה. מנסים לעשות מעצר לחץ. יצאתי מעודד מהדיון לאחר שהשופטת קבעה כי טל ישוחרר ביום שלישי לכל המאוחר. הוא שומר על זכות השתיקה כי הוא לא מאמין במשטרה, זו זכות שמעוגנת בחוק וההמלצה שלי אליו היא לא לדבר".

הכדור המרכזי: הטיות משחקים, סחיטה ואיומים
כזכור בקיץ האחרון פורסם לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט כי קיים חשד להטיית תוצאות במשחקיה של הפועל פ"ת. מאז הפך החשד לפרשה שמסעירה את כל עולם הכדורגל הישראלי. מאז ה-22 במאי, היום בו נחשפה פרשת "הכדור המרכזי", חלו התפתחויות רבות בנושא, הכוללים מעצרים וחקירות של בעלי תפקידים בכדורגל הישראלי.

מנכ"ל הפועל פ"ת, אפי צפריר, מאמנה לשעבר של הקבוצה, יובל נעים וגם איציק שאקי שניהל את משחקה של פ"ת בהפסד 3:2 להפועל חיפה בעונה שעברה נחקרו. בהמשך נעים גם נעצר יחד עם חברו בן כהן בחשד לסחיטה באיומים. גם הבעלים גל חצור ותומר סיני נחקרו באותו חשד, אך נכון לעכשיו לא הוגשו כתבי אישום נגד הנחקרים או העצורים.

בינואר האחרון נחקר יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון במפלג מחוז מרכז ברמלה במשך 9 שעות. לוזון שנחקר קודם לכן בקיץ, עומת עם עדים מרכזיים בפרשה כשבידיהם מספר הקלטות. בין אותם אנשים אשר הגיעו לתת עדות היו השופט הבכיר מאיר לוי וחצור