פרסום ראשון: יחזקאל פוטר מרמה"ש. "הוא הפר אמונים''

אחרי 2 מחזורים, המאמן הולך הביתה. בעיריה טענו במסע"ת: "היה זכרון דברים עם מאיר יצחקי חוץ מהחוזה בבקרה". וגם: "יצחקי מאיים עלינו". יחזקאל: "אני הקרבן פה, הייתי ישר". יצחקי: "ראש העיר הביא את ניסן לפה". אלי כהן מועמד

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  02.09.12 - 15:21
תחילת כתבה

פרסום ראשון. ניסן יחזקאל פוטר מתפקידו כמאמן רמת השרון. אחרי שני מחזורים בלבד, ודווקא לאחר שניצח אמש (שבת) 1:3 את הפועל עכו. יחזקאל הגיע היום לפגישה בעיריית רמת השרון, שם הוא התבשר כי הוא מסיים מיידית את תפקידו במועדון, ובהמשך היום הסערה במועדון הצנוע המשיכה להתחולל.

בפגישה בה פוטר יחזקאל נכח דני לאופר, שמונה בימים האחרונים ליועץ ברמת השרון. לאופר שימש בשנות ה-90 כיו"ר מכבי תל אביב וכיום הוא תושב רמת השרון. בפני יחזקאל הופנו בפגישה טענות לפיהן הוא חתם על זכרון דברים עם היו"ר לשעבר מאיר יצחקי, ובו התחייבות ל-3 שנים, בעוד שלבקרה הוגש חוזה לעונה אחת בלבד.

מאוחר יותר כינסו אנשי רמת השרון כדי לספק את ההסברים על היום הדרמטי. "מיד עם כניסתי לתפקיד, נדהמתי לגלות שמאיר יצחקי - שחלקנו לו שבחים עד לזמן האחרון - פעל בניגוד עניינים חמור", אמר טל עזגד, סגן ראש העיר, מחזיק תיק הספורט ויו"ר המועדון, "אני חזרתי לפני שעה מהמשטרה ושם ישבתי בהתייעצויות על חשד לכאורה של עבירות מנהלתיות או פליליות שנעשו במסגרת עמותת הכדורגל ברמה"ש".

עזגד המשיך: "יחזקאל ועוזרו אסף נמני נקראו לבניין העיריה וניהלתי שיחה עם כל אחד מהם לחוד, והודעתי גם לשניהם שהם מסיימים את תפקידם. המהות של העניין הייתה שעם יחזקאל נחתם הסכם נוסף, מעבר לזה שהופקד בבקרה, שאף אחד מחברי העמותה לא ידע עליו. לא התקבל שום אישור, ולא הייתה שום חתימה של גורם אחר. שניהם פוטרו על רקע יצירת אי אמון חד משמעי. לא נסבול זאת, ולא נעסיק אנשים שיצרו חוסר אמון איתנו".

ומה עם מאיר יצחקי? גם על היו"ר הקודם, שעזב, היו לעזגד דברים קשים לומר: "הוא מפעיל לחצים על אנשים במועדון. הוא פועל מתוך איומים ופשוט מנסה לפגוע בתפקודה השוטף של עירוני רמת השרון".

ומה ליצחקי היה לומר? "הכל קשקושים", אמר היו"ר לשעבר ב-103fm, "זו בושה וחרפה לעשות קרקס כזה. הרי יש חוזים של שחקנים שחתומים 4-5 שנים. ראובן עטר לא חתום לשלוש שנים בחיפה? על איזה חוזה כפול הם מדברים? בבקרה הופקד חוזה לשנה, ובהתאם להתפתחויות בשטח - אם היה לנו עוד כסף אז היינו אמורים לשכלל את החוזה של ניסן לעוד שנתיים".

יצחקי המשיך: "מי שהביא את ניסן להיות בקבוצה זה לא אני אלא ראש העיר. הוא אמר לי בנוכחות ניסן שהוא רוצה אותו לשנים ארוכות. אמרתי לאיציק שאני לא יכול לחתום איתו לכמה שנים. עשינו חוזה לשנה בבקרה וזיכרון דברים לשנתיים הבאות. זה לא חוזה כפול וזו לא עבירה על החוק".

"למה רוכברגר לא הגיש תלונה עד עכשיו?" התייחס יצחקי לטענות כלפיו, "שיביאו ויוכיחו שאיימתי. מאז שהרמתי ידיים ולא נתתי כסף התחילו לעשות בלאגן. ראש העיר אמר לי גם להחתים את דגו ולא היה לי כסף להחתים אותו. בלעדי לא הייתה קבוצה. אני באתי אחרי שראש העיר התחנן שאגיע. אני אעשה מה שנכון לעשות. שכל אחד ייזהר בדרך ההתנהלות שלו".

"לאופר ועזגד קראו לי לשיחה והופתעתי ממה שנאמר בה", אמר ניסן יחזקאל וטען לחפותו בכל הסערה המתחוללת ברמה"ש. "אני הייתי ישר ונפלתי קורבן בסיפור הזה. לא חתמתי על חוזה כפול. זה הסכם שבוצע בקיץ. ביקשתי לחתום על חוזה לשנתיים או שלוש וזה מה שעשיתי. יצחקי אמר לי שברגע שיהיה כסף למועדון נדבר שוב".

המאמן המפוטר המשיך: "העבירו את החוזה שלי לשנה אחת בבקרה. אני פניתי לראש העיר ואמרתי לו שיש לי זיכרון דברים מהקיץ, אבל הם אמרו לי שההסכם מבחינתם לא קיים וזרקתי אותו. רוכברגר לא עמד מאחוריי, למרות שהוא זה שהביא אותי לפה. אין לי מה לעשות במקרה הזה, נפלתי קורבן".

היועץ המשפטי של ארגון המאמנים, עו"ד רועי כהן, הגיב לטענות: "שוחחתי עם עזגד ורוכברגר. ניסן (יחזקאל) הוא הקורבן בסיפור, באמת ובתמים אין לו חוזה כפול. מחר יישב לסגור את הפרטים ויקבל את מלוא שכרו עד תום העונה. יחזקאל חתם על זכרון דברים בסוף מאי ועל חוזה בבקרה ב-18 ביולי, כאשר האחרון תופס ומבטל כל חוזה שנחתם לפני כן".

אלי כהן עשוי להיות האיש שיעמוד על הקווים ברמת השרון. כהן אימן בעונה שעברה את הפועל עכו ובקיץ הוחלף על ידי שמעון הדרי. במהלך הפגרה, כאשר רמת השרון חיפשה מאמן חדש, אלי כהן היה המועמד המוביל של ראש העיר רוכברגר, אולם בסופו של דבר היו"ר דאז מאיר יצחקי החתים את ניסן יחזקאל שהגיע מהפועל ראשון לציון. המועמד השני הוא בני טבק, חלוץ עבר מצליח במכבי תל אביב, שאימן בעבר את נבחרת הנוער, וכן הדריך את הפועל באר שבע, הפועל הרצליה ואת אותה רמת השרון.

ראש עיריית רמת השרון, איציק רוכברגר, אמר דברים חמורים לאתר ערוץ הספורט: "לא ידעתי שיש דברים כאלה, רק לפני שבוע גילינו ופעלנו. הלוואי שאין ממש בטענות שלנו. מאיר יצחקי מנסה לאיים על פעילות העירייה, הוא מתנהל בצורה לא ראויה. אנחנו מטפלים בכל הנוגע לבעיות שנוצרו בקבוצת הכדורגל ואני מקווה שיהיה רק טוב".

"מאיר יצחקי נוהג בשיטות של מאפיה, הוא מטיח איומים, שקרים, חצאי אמיתות וקללות. אני חש מאוים, למרות שלא קיבלתי ממנו איומים באופן אישי. ההתנהלות הזו היא פסולה. הוא יכול לתבוע את מי שהוא רוצה, אבל הוא בבעיה קשה. יש אנשים שחשים מאוימים ממנו והם נמצאים בעירייה. מאיר בחודשים האחרונים הגזים וישנן עדויות של אנשים וכל מה שאני אומר על מאיר יצחקי הוא בלשון המעטה. אני מנסה להרגיע אותו ב-3 החודשים האחרונים. אני מזהיר אותו כבר מספר חודשים, הוא יורחק מהעירייה אם ימשיך במעשיו", הוסיף רוכברגר.

עוזרו של ניסן יחזקאל, אסף נמני, אמר בתגובה: "הגעתי לרמה"ש בעקבות שיקולים מקצועיים, ובזכות מוסר העבודה שלי והניסיון באימון. אני מתפלא על הפיטורין, ואין לי ספק שאחרי שנדע את הפרטים נוכל להתמודד איתם ולגרום לצדק לצאת לאור. הנפגעים היחידים הם החשקנים והמועדון שיקר לליבי". 

הדפס