ברגע האחרון: אביחי ידין חתם במכבי חיפה ל-5 השנים הבאות

דקות ספורות לפני תום מועד ההעברות, קשר הפועל תל אביב, שכבר היה בדרך למכבי ת''א, ביצע פניית פרסה דרמטית ועובר לירוקים, שרכשו מחצית מכרטיסו עבור 270 אלף יורו. השחקן, ששכרו העונה יהיה 125 אלף יורו: ''מאושר להצטרף''

מוטי פשכצקי וטליה סלנט  20.09.12 - 17:44
עובר ללבוש ירוק. ידין (האתר הרשמי של מכבי חיפה)
עובר ללבוש ירוק. ידין (האתר הרשמי של מכבי חיפה)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

אחרי סאגה ארוכה שכללה לא מעט כותרות, חילוקי דעות משפטיים והמון ספקולציות על עתידו, אביחי ידין סגר הערב (חמישי) במכבי חיפה ל-5 השנים הבאות, ויעבור לכרמל בעסקה דרמטית של הרגע האחרון. האדומים יקבלו עבור ידין 270 אלף יורו, ואילו השחקן ישתכר בעונה הקרובה כ-125 אלף יורו. בעקבות העסקה, הבוררות בין ידין לבין הפועל ת"א תבוטל.

כזכור, שורשי הסכסוך של ידין עם הפועל תל אביב נעוצים עוד בתקופתו של אלי טביב במועדון, כשלאחר עזיבתו של טביב, השחקן טען כי הובטח לו חוזה חדש ומשודרג וסירב להתפשר על שכר נמוך יותר. בקיץ האחרון, משהוחלפה הבעלות על המועדון והמצב הכלכלי היה מעורפל, ידין לא נכלל בתכניות המקצועיות למרות שהמאמן ניצן שירזי הכריז כי הוא מעוניין בו.

ככל שחלף הזמן וידין לא מצא קבוצה באירופה בהפועל עוד ניסו למצוא פשרה והציעו לו חוזה ל-5 שנים, אבל הקשר האחורי המשיך להתבצר בעמדתו. בשבועות האחרונים ידין זכה להתעניינות ממכבי תל אביב, שהתכוונה להמתין לתוצאות הבוררות של השחקן מול הפועל, בעוד האדומים ניסתה לזרז את מעברו דווקא לחיפה. הירוקים פנו לשחקן ושמעו כי תנאיו סוכמו בקרית שלום, מה שהפתיע רבים.

בסופו של דבר, רגע לפני המועד האחרון להעברות, הירוקים האיצו את המגעים, והצליחו להחתימו במהלך מפתיע לא פחות. ידין אמר לאתר הרשמי של הירוקים: "אני מאושר להצטרף למועדון גדול כמו מכבי חיפה. כעת כל כולי להצלחת המועדון".

במכבי חיפה, וזה לא סוד, זקוקים בדחיפות לקשר אחורי. הירוקים חיפשו שחקן לעמדה זו עוד לפני שתמיר כהן נפצע, וגם לאחר שהחתימו את ג'ואל דמאו, המשיכו בכרמל לנסות ולהעביר את ידין לשורותיהם. ידין מצטרף לרכש שהגיע השבוע, דקל קינן ולירוי צעירי, וביחד עם השלושה בחיפה ינסו למחוק את תחילת העונה הגרועה שכללה נקודה אחת מ-9 אפשריות. אביחי ידין שיחק בארבע העונות האחרונות בהפועל תל אביב והיה שותף עימה לזכיה בדאבל הדרמטי בעונת 2009/2010 ובהופעה ההיסטורית בשלב הבתים של ליגת האלופות עונה לאחר מכן.

הדפס