אלמוג כהן: חזרתי לארץ מסיבות לא מקצועיות. בא לעזור להפועל

קשר נירנברג, שהושאל להפועל תל אביב עד לסיום העונה, התייחס למעבר הלא צפוי ("לא חשבתי שזה יקרה, הייתה לי תקופה טובה בגרמניה"), על המפגש מול מכבי בדרבי (''מקווה לשמח את האוהדים'') והפתיע: ''כבר הייתי סגור במאיורקה''

טליה סלנט
טליה סלנט  04.02.13 - 18:54
אלמוג כהן, נשאר באדום (gettyimages)
אלמוג כהן, נשאר באדום (gettyimages)
תחילת כתבהאלמוג כהן חתם בהפועל תל אביב לחצי העונה הקרובה, ועבר בהשאלה מנירנברג אחרי שכל התנאים עם השחקן ומול קבוצתו סוכמו בתום מספר ימים של משא ומתן. הקשר בטח לא יכול היה לחשוב על משחק בכורה מעניין יותר, כי את הדקות הראשונות שלו הוא צפוי לעשות בדרבי של תל אביב ביום שני הקרוב. באחרי מספר ימים של משא ומתן. על המגעים בין הצדדים פורסם לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט.

"חתמתי ואני מקווה שהכל יסתדר עם השחרור הבינלאומי", אמר אלמוג כהן, "אני אטוס מחר אחרי האימון לגרמניה לסגור את הכל. המשחק הראשון יהיה הדרבי ויהיה אחלה משחק. באתי בשביל לעשות תקופה טובה. זה משחק שאין מה לדבר עליו יותר מדי. סתם קלישאות. באים, צריכים לעבוד ולעשות הכל".

סוכניו של כהן הביאו את הסיכום הכתוב בין הפועל ת"א לאלמוג כהן אל ראשי הקבוצה הגרמנית, וקיבלו מהם את השחרור. גם טופס ההשאלה הגיע כאמור, והשחקן אמור להצטרף מיידית לאדומים. בסיום עונת ההשאלה יבחן את המשך דרכו. כזכור, בשבוע שעבר הפועל פנתה אל כהן והציעה לו להצטרף אליה, ושחקן נבחרת ישראל צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "חוזר לארץ".

כרגע סיבות העזיבה של אלמוג כהן לא ברורות וגם הקשר בחר שלא לדבר עליהן. "זה לא ששיחררו אותי או לא רצו אותי. שיחקתי לפני פחות משבועיים 90 דקות נגד המבורג ולפני הפגרה שיחקתי ארבעה משחקים רצופים, אני עוזב כי יש דברים שאני לא רוצה לומר. אלה דברים לא מקצועיים".

כהן שיחק בשנתיים וחצי האחרונות במדי נירנברג הגרמנית, אליה עבר ממכבי נתניה בקיץ 2010. את הפריצה הגדולה שלו הוא עשה בקופסא תחת המאמן הגרמני לותר מתיאוס, אבל העונה כמות הדקות שלו בבונדסליגה ירדה והוא לא קיבל הזדמנויות רבות.

"כבר הייתי סגור במאיורקה", הפתיע כהן, "המאמן דיבר איתי אבל זה לא יצא לפועל. קרו כמה דברים שבגללם אני בארץ. אני שמח לחזור ולהיות קצת עם המשפחה שלי. אני מקווה לתרום להפועל תל אביב על כל האמון של האנשים שעזרו כדי שהעסקה תצא לפועל. אני יודע שעשו מאמצים גדולים כדי לגייס אותי. יש אנשים שבשבילם הפועל זה הכל. אני מקווה להחזיר לאנשים האלה".

"נתניה זה מועדון יקר לליבי, אבל במצב שלי ושלהם כרגע, זה לא מתאים לשני הצדדים", המשיך כהן, "אני לא ראיתי שזה קורה שאני חוזר לארץ, זה הפתיע אותי באותה מידה. לא ציפיתי שאחזור לארץ, במיוחד אחרי שהייתה לי עונה ותקופה טובה בגרמניה. היו הפתעות. תרמתי לקבוצה בקרית מלאכי כדי שתישאר בחיים, לאחרונה זזתי החוצה קצת. כי אחי נכנס לשם והוא מעורב. לא קניתי את הקבוצה. הייתי עם הילדים וראיתי שאפשר לעזור. כסף הוא לא הדבר הכי חשוב בחיים ואני מאושר שהצלחתי לעזור להם".

בהפועל היו נואשים לחיזוק משמעותי, במיוחד לאור היכולת החלשה של הקבוצה לאחרונה בנוסף לריבוי הפצועים. רק בשבת, האדומים ספגו תבוסה משפילה, 3:0 ביתי למכבי נתניה, שבוע אחרי שהפסידו באותה תוצאה למכבי חיפה. בסך הכל, הקבוצה של יוסי אבוקסיס הפסידה 3 משחקים ברציפות וכעת אלמוג כהן צפוי לעמוד לרשות המאמן כבר בדרבי הקרוב.

בתוך כך, שוער הפועל ת"א בוריס קליימן שספג כרטיס אדום במשחק מול מכבי נתניה, יועמד לדין בגין התנהגות בלתי הולמת לאחר שבעט בשלט פרסום בעת שירד מכר הדשא. הדיום בעיניינו יתקיים ביום רביעי הבא.

הדפס