פרסום ראשון: אבי ריקן חתם בציריך השווייצרית ל-3 שנים

קשר בית"ר, שחוּזר בתקופה האחרונה גם על ידי מכבי חיפה ומכבי ת"א, עובר לאירופה: "רציתי להישאר בירושלים, שזה הבית שלי. זה לא הסתדר ואני מתחיל פרק חדש". ירוויח מיליון דולר בזמן החוזה, אבל בירושלים לא יקבלו דמי השבחה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.06.13 - 17:18
ריקן, פותח פרק חדש (ציריך, האתר הרשמי)
ריקן, פותח פרק חדש (ציריך, האתר הרשמי)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

עונת המלפפונים חמה מתמיד והפעם, גם בלתי צפויה ומפתיעה. מכבי חיפה ומכבי תל אביב התענינו בשירותיו, אבל הוא הלך ישר על אירופה. קשר בית"ר ירושלים בעונה החולפת, אבי ריקן, חתם לשלוש השנים הקרובות בציריך מהליגה השווייצרית וישתכר במהלך התקופה כמיליון דולרים.

 •  עונת המלפפונים לוהטת. לכל העדכונים החמים, לחצו כאן>>>
 • מדובר בהחלט בחדשות טובות עבור השחקן, אבל קצת פחות בשביל בית"ר ירושלים - שלא תקבל דמי השבחה מהעסקה. "אני שמח להגיע למועדון הזה", אמר ריקן. "עברתי קיץ קשה וארוך, אני רוצה להתחיל לעבוד. רציתי להמשיך בבית"ר, שזה הבית שלי, אבל זה לא הסתדר ואני מתחיל פרק חדש".

  השחקן ביקש מההתחלה לצאת לאירופה, זאת למרות ההצעות מחיפה, מכבי ת"א ובית"ר. גם ההצעה של הירושלמים לחוזה לשנתיים הייתה מאוד מחמיאה, אבל הוא רצה להגשים את החלום לצאת לחו"ל ועשה זאת באמצעות סוכנו מאיר ריפמן, שעמל קשות על מציאת קבוצה באירופה בחודשים האחרונים.

  "אני עצוב שהוא עזב כי הוא יהיה לי חסר מאוד. הוא כמו אח שלי", נפרד שוער בית"ר אריאל הרוש. "מצד שני, אני שמח בשבילו שהוא מתקדם, מגיע לו. בעזרת השם הוא יגיע הרבה יותר רחוק". הקפטן עמית בן שושן הוסיף: "ריקן עשה עונה יוצאת מן הכלל והפך לבורג מרכזי בבית"ר ירושלים, גם במגרש וגם בחדר ההלבשה. בשם כל השחקנים אני מאחל לו הצלחה גדולה ושזו תהיה תחנה בדרך למועדון עוד יותר גדול".

  גם במועדון מיהרו לברך את הקשר, ובהודעה הרשמית נכתב: "במשך כל העונות בהן ריקן שיחק בבית"ר ירושלים, החל בקבוצות הילדים וכלה בקבוצה הבוגרת, הוא שימש סמל ודוגמא למצוינות, מקצוענות ונאמנות. אנו מאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו ומודים לו על התקופה בה לבש את המדים של בית"ר".

  אלא שלא כולם מרוצים מההעברה. מעמותת האוהדים נמסר: "בית"ר הפסידה דמי השבחה וחבל לנו ששחקן בית נוסף עוזב את המועדון".  

  אבי ריקן נולד וגדל במעלה אדומים וגם החל את הקריירה שלו בסביבות הבירה. השחקן הצעיר שיחק במחלקת הנוער של בית"ר עד 2006 ובסופה הצטרף למחלקת הבוגרים. הוא הספיק לזכות עם הקבוצה באליפות ואז הושאל להשתפשף במכבי הרצליה שתי עונות ושיחק גם בשורות הפועל פתח תקווה ב-2008/9. בד בבד הוא שיחק בנבחרות ישראל עד גיל 21 ואף זומן למשחקי הנבחרת הבוגרת.

  עונה לאחר מכן, ריקן חזר לבית"ר ירושלים והפך לשחקן הרכב לכל דבר. בעונה האחרונה עשה ריקן את הפריצה הגדולה שלו כאשר תרם רבות להתאוששות של בית"ר ירושלים מפתיחת עונה זוועתית. הקבוצה הצליחה להתברג בצמרת עד הנפילה הגדולה אחרי הגעתם של זאור סדאייב וג'יבראיל קדאייב. ריקן כבש העונה 11 שערים, היה למלך שערי הקבוצה והפך לבורג מרכזי ב-11 של אלי כהן בעיר הבירה.

  ציריך עצמה סיימה את העונה האחרונה במקום הרביעי בליגה השווייצרית, שהקנה לה את הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית. המאמן הוא אורס מאייר והסגל לא כולל שמות גדולים, פרט ללודוביק מאנין הוותיק, אשר נמנה על סגל הנבחרת וצפוי להתחיל את עונתו החמישית. בסך הכל, זכתה ציריך ב-12 אליפויות ו-7 גביעים, כאשר הישג השיא שלה בזירה הבינ"ל הגיע ב-1964 וב-1977, בשנים אלה הגיעה לחצי גמר גביע האלופות.

  הדפס