יש מאמן לבית"ר ירושלים: אלי כהן סיכם לעונה הקרובה בבירה

תגידו מזל טוב לירושלמים: הבעלים בצעד מקצועי ראשון שלו בתפקיד מינה את מאמן הפועל ר"ג בעונה שעברה. כהן נפגש הבוקר עם נציגי המועדון ועם קורנפיין וסגר בשלב זה רק לשנה. העסקה כפופה להעברת הבעלות לטביב באופן רשמי

תומר לוי
תומר לוי  23.06.13 - 10:58
תחילת כתבה

מאמן חדש, שם ישן. אלי כהן יהיה המאמן הבא של בית"ר ירושלים ויחליף את... אלי כהן. הבעלים החדש, אלי טביב, התחיל רשמית לעבוד תחת הגדרתו החדשה כאשר המטרה הראשונה היתה כמובן מינוי מאמן למועדון ואחרי שנציגיו והיו"ר איציק קורנפיין פגשו הבוקר (ראשון) את אלי כהן, הצדדים סיכמו על מינויו של האחרון למאמן. תגידו מזל טוב.

אחרי פגישה שנמשכה שעתיים במשרדים בבית וגן, הצדדים הגיעו להבנות כאשר המאמן סגר לעונה אחת בלבד. בימים הקרובים הוא צפוי לחתום על החוזה כאשר העסקה כמובן כפופה להפיכתו הרשמית של טביב לבעלי המועדון, אך זו כאמור לא אמורה להיות בעיה.

"סיכמתי לעונה אחת", אמר אלי כהן לאחר הפגישה, "אני מתרגש להיות כאן ואני רוצה להוביל את בית"ר למקום הטבעי שלה, כלומר לצמרת הליגה שלנו". כבר מחר מתוכננת פגישת עבודה ראשונה בין אלי כהן לאלי טביב, בה יידון גובה התקציב והרכב הסגל הצפוי לעונה הבאה.

לא אימן את הגדולות, אבל זכה פעמיים בגביע

את הפריצה כמאמן עשה אלי כהן בהפועל רמת גן כאשר הגיע למועדון ב-1998, כשהקבוצה שיחקה בליגה א' ותוך שנתיים העלה אותה שתי ליגות (לליגה ארצית ולליגה הלאומית). מהפועל ר"ג, הוא עבר למכבי הרצליה אך לא סיים שם את העונה וחזר לר"ג ונשאר איתה בליגה במחזור האחרון.

ב-2003 סחף את האורודונים לזכיה סנסציונית בגביע המדינה (כולל ניצחון על מכבי ת"א בדרך) והפך לשם מוכר בכדורגל הישראלי. בהמשך ירד ליגה עם צפרירים חולון ולאחר מכן עבר להפועל רעננה והוביל אותה ב-2009 לליגת העל. בהמשך, הוא פוטר מהקבוצה הקטנה מהשרון ועבר לעכו. שם הוא עבר שתי עונות נהדרות אך עזב אותה בקיץ 2012. בעונה הקודמת החליף את פרדי דוד בהפועל ר"ג, ירד איתה ליגה אבל זכה שוב בגביע ובכך השלים שתי זכיות בגביע.

וכאן לא נגמרות ההכנות לקראת העונה הקרובה. טביב מעוניין בשלוש שמות משמעותיים: ישראל זגורי, מאור בוזגלו וסטפן שצ'פוביץ'. בהמשך השבוע ייערכו במועדון גם פגישות עם שחקני הקבוצה בעונה הקודמת וביניהם ערן לוי, חיים מגרלשווילי, עמית בן שושן וקובי מויאל. השחקנים יבקשו חוזים משודרגים ולפחות במקרה של האחרון, במידה שההצעה לא תהיה מספקת הקשר האחורי עשוי לעבור לקבוצה מחו"ל.

חן עזריאל, שכרטיסו שייך למכבי חיפה, אמור לחזור לבית"ר, אך הנושא עוד צריך להיבדק מול הירוקים. אפשרות נוספת היא שבמידה שלא תימצא קבוצה בחו"ל לאנדריי פיליאבסקי, האוקראיני יחתום על הארכת חוזה בחיפה ויושאל לירושלמים, שחייבים בלם.

אריאל הרוש ואופיר קריאף, להם יש חוזים, ממשיכים במועדון, אך הקשר עשוי לבקש שדרוג לחוזהו בעקבות העונה הטובה שנתן. בנוסף, כפי שפורסם לראשונה כאן, כבר ביום שני הקרוב צפויה הוועדה להעברת זכויות הבעלות בהתאחדות לכדורגל להתכנס ולהיפגש עם אלי טביב, זאת כדי לדון באישור העברת הבעלות על בית"ר באופן רשמי.

תמיר כחלון מועמד להגיע לבית"ר ירושלים. הקשר למעשה היה חלק מעסקת דן אייבינדר למכבי ת"א ואמור היה לסגור בקרית שמונה, אולם בינתיים לא הושגה הסכמה בין הצדדים על הסכום שאמורה מכבי לקבל עבורו וכעת נראה כי גם בית"ר בתמונה. עוד שמות של מועמדים לבית"ר ירושלים הם סנטיאהו סולליך, שכרגע מכבי חיפה לא משחררת אותו, גם שמו של גיא דיין עלה, כאשר במועדון מתכוונים לשבת גם עם אלירן דנין.

הדפס