אבוחצירה חתם במכבי חיפה ל-4 שנים: "זו הגשמת חלום"

חלוץ קרית שמונה יצטרף לחניכיו של אריק בנאדו בכרמל וירוויח כ-230 אלף דולר לעונה: "אני אוהד של הקבוצה, זהו יום מאושר עבורי. כולי נתון להצלחת המועדון, שנחשב לגדול בארץ"

תומר לוי
תומר לוי  24.06.13 - 16:50
תחילת כתבהאחרי שבועות של שיחות, דיבורים וסיכומים, הגיע הרגע. חלוץ קרית שמונה בשתי העונות החולפות, שמעון אבוחצירה חתם במכבי חיפה ל-4 השנים הקרובות וירוויח כ-230 אלף דולר לעונה. "היום אני מגשים חלום", אמר אבוחצירה לאתר הרשמי של מכבי חיפה, "מגיל צעיר מאוד אני אוהד את מכבי חיפה וחלמתי להיות במועדון הזה. זהו יום מאושר עבורי. ממחר אני יוצא לדרך חדשה כל כולי נתון להצלחת הקבוצה מתוך מטרה להגיע להישגים במועדון הזה שנחשב הכי גדול בארץ".

בשבועות האחרונים, חלוץ קרית שמונה, שסיים את העונה החולפת עם 15 שערים וכסגן מלך השערים (אחרי אלירן עטר עם 22 שערים), ניהל משא ומתן עם הנהלת מכבי חיפה במטרה לעבור למועדון בכרמל. היום המשימה בוצעה באופן סופי והחלוץ יצטרף לחניכיו של אריק בנאדו. אבוחצירה הוא הרכש השלישי של בנאדו אחרי רובן ראיוס ואלעד גבאי, שגם הוא הגיע מק"ש.

מאמן הירוקים שיחרר בקיץ האחרון כמעט את כל שחקני ההתקפה העומדים לרשותו ביניהם וויאם עמאשה, שלומי אזולאי ודינו אנדלובו הפצוע שעדיין מוטל בספק אם אכן יוכל לפתוח את העונה. גם אוראל דגני ודלה ימפולסקי שוחררו ובנאדו החל לבנות את הקבוצה כמעט מחדש. במועדון היו זקוקים לחלוץ בדחיפות וגם אבוחצירה חיפש קבוצה. כל הנחלים זרמו לים, התנאים הבשילו והצדדים סיכמו.

שמעון אבוחצירה החל את דרכו בהפועל פתח תקווה וב-2009 חיפש את דרכו באירופה כאשר יצא לשחק בשורות לאריסה היוונית. אחרי שנתיים לא מוצלחות במיוחד בהן כבש 3 שערים בלבד חזר החלוץ ארצה, הישר לזרועותיה הפתוחות של קרית שמונה ורן בן שמעון. הציוות היה מושלם, החלוץ פרח, כבש בצרורות והיה חלק משמעותי באליפות ההיסטורית של המועדון הצפוני. בעונה האחרונה אבוחצירה נפצע ושיחק מעט דקות, למרות זאת הוא הצליח לכבוש 15 שערים ועוד 4 בגביע המדינה.

יכולתו של אבוחצירה לא נעלמה מעיניו של מאמן נבחרת ישראל, אלי גוטמן, והוא זומן בשנה שעברה לראשונה לשחק במדים הלאומיים. בתחילת יוני הוא כבש את שער הבכורה שלו בנבחרת במשחק ידידות מול הונדורס.

הדפס