אהרון: האוהדים רוצים עוד בית"ר 'גאידמקית'?

אמירה נוקבת של קפטן קטמון בכנס האוהדים הראשון: "רוצים לתרום"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  06.03.14 - 23:37
תחילת כתבהכנס האוהדים הראשון בישראל נערך הערב (חמישי) במכללת נתניה - ומגנט אליו כ-200 אוהדים מקבוצות רבות שונות. בין האורחים המכובדים שהגיעו היו אלן לואיס, קצין העיתונות והתקשורת של עמותת האוהדים של סוואנסי שנוסדה בשנת 2001, ובן שייב נציג ארגון האוהדים האירופי. שניהם הציגו את משנתם ואת הדרך שעברו. עוד נכחו: שלומי ברזל (ראש מערך ההסברה בהתאחדות לכדורגל), רועי דניאל (בעלי מכבי נתניה), רמי כהן (יו"ר הפועל ת"א כדורסל), שי אבוטבול (קפטן הפועל ת"א), שי אהרון (קפטן הפועל קטמון) ורמזי ספורי (שחקן הפועל ת"א).

בפאנל שנערך, נשא שי אהרון דברים: "השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא מה אנחנו רוצים להשיג מהקבוצה שלנו. בית"ר גאידמקית ומנוכרת שלוקחת אליפויות, אבל משאירה אדמה חרוכה בלי שום תשתית של מחלקת נוער, או קהילה ואווירה שנעים להגיע אליה במשחקים? נכון, צריך להבין שלקבוצת אוהדים יש תקרת זכוכית וצריך לדעת שיהיה קשה לפרוץ אותה בלי גב כלכלי אבל כסף זה לא הכל".

הסמל של קטמון המשיך: "אנחנו צריכים לשאול את עצמנו - האם הישגים שווים יותר? האם להגיע ליורו עם הנבחרת זה פתאום מה שהכי מעניין אותנו? זה מה שיתרום לתרבות הספורט שלנו? ככה נהפוך להיות אנגליה? לא נראה לי. מכירים את הפועל קטמון בגלל הקהל והקהילה, בגלל אחרוני האנשים שמתנדבים ותומכים בדברים הקטנים. ברגע שתהיה מעורבות אוהדים בכל קבוצה, יהיו פחות תלונות".

ברזל הוסיף: "במציאות של 2014 הכדורגל הישראלי ממומן על ידי הבעלים, הטוטו, גורמי השידור והאוהדים. אי אפשר לחזור לימים בהם הכדורגל היה באותה השעה ובאותו היום. הרכבת יצאה מהתחנה. הטוטו דורש ליגה על פני שלושה ימים, גורמי השידור רוצים התאמה ללוחות המשדרים".

ודווקא בערב החשוב הזה גיא זקס, יו"ר עמותת האדומים, התייחס דווקא לחוסר שיתוף הפעולה בין העמותה לבין חיים רמון: "דברים לא הולכים חלק כרגע, בכל דבר שבונים יש קשיים. אנחנו תמיד נהיה שם, לעומת בעלים כאלה ואחרים. אנחנו שותפים ב-20 אחוז ויש לנו את הבעיות שלנו, הן ייפתרו והכל יסתדר בסופו של דבר".

שי גולוב יו"ר ארגון היציע, ארגון הגג לאוהדים בישראל ומי שאחראי בצוותא עם עמותת האוהדים "האדומים" על ארגון הכנס, אמר: "המטרה היא להעלות את המודעות להרבה נושאים שהאוהדים קשורים אליהם. בעוד כמה חודשים יהיו בחירות למזכירות ההתאחדות לכדורגל, לדעתנו נציגי הציבור בהתאחדות צריכים להגיע מתוך עמותות האוהדים ולא מכל מיני מקומות אחרים ולא ברורים. אנחנו מתכוונים להמשיך את הפעילות הזאת יחד, רוצים למנף את הפעילות ולהקים עמותות אוהדים היכן שאין ולעזור לעמותות הקיימות לגדול".