קורצקי לשחקני בית"ר: "המצב לא איפשר לי להישאר כאן"

המאמן שפוטר הגיע לאימון ונפרד מחניכיו לשעבר: "אני אוהב אתכם ויודע שתגיעו לפלייאוף העליון". אורי אוזן לגלי צה"ל: "קיבלנו בקיץ לידיים קבוצה מרוסקת. אני לא חושב שזה כישלון"

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.15 - 11:18
תחילת כתבה

שעות ספורות אחרי שפוטר מתפקידו כמאמן בית"ר ירושלים, מנחם קורצקי התייצב הבוקר (רביעי) במתחם האימונים בבית וגן ונפרד מחניכיו לשעבר. "חשוב לי שתדעו שאני אוהב אתכם. המצב לי איפשר לי להישאר כאן. אני מאמין בכם ויודע שתגיעו לפלייאוף העליון", אמר קורצקי לשחקנים. בשיחה קצרה עם אתר ערוץ הספורט אמר: "אני לא כועס על אלי טביב. בעתיד נדבר על הכל. זה יום לא קל עבורי, אבל אני בן אדם מספיק חזק. אני שלם עם עצמי על כל החלטה".

"אני רוצה להודות למועדון ולבעלים שנתן לי הזדמנות להיות חלק מהמועדון הגדול הזה", אמר קורצקי בהודעה רשמית והוסיף: "אני רוצה להודות לצוות המקצועי שליווה אותי, לשחקנים, לצוות הניהולי, לאוהדים הנפלאים של בית"ר. עקב חילוקי דעות, החלטנו הבעלים ואני להיפרד, דברים שקורים בכדורגל ולצערי יקרו בעתיד. אני מאחל מכל הלב הצלחה למועדון ולקבוצה. אני מבקש לכבד את פרטיותי בתקופה הקרובה. אנוח מעט ואכין את עצמי לאתגר הבא".

מי שהגיע במקומו של קורצקי, גיא לוי, הגיע בדרך מעט מפתיעה. המאמן שעזב במהלך העונה את בני סכנין, מקבל שכר עד תום העונה מקבוצתו הקודמת - מה שאיפשר לאלי טביב להביא אותו בעלות נמוכה באופן יחסי, ולא להסתפק במאמן זול וחסר נסיון - או לחילופין להביא מאמן יקר בשכר מלא.

כשפרשן כזה או אחר מעביר ביקורת על אלי טביב - אפשר לטעון כי הוא מונע מאינטרס מסוים. כשאחד שעבד תחתיו וראה את ההתנהלות מקרוב עושה זאת - אולי צריך לקחת את הדברים ברצינות. זמן קצר אחרי שמנחם קורצקי פוטר מתפקידו כמאמן בית"ר ירושלים, עוזרו, אורי אוזן, עלה לראיון בגלי צה"ל ולא בדיוק שמר בבטן את מה שהוא חושב על המצב.

קודם כל, קצת רקע. כפי שפורסם לראשונה כאן באתר, מנחם קורצקי פוטר בשעת לילה מתפקידו כמאמן. הודעת המועדון אישרה את הידיעה, אך אחרי שעות ספורות התקבלה הודעת תיקון לפיה הבעלים והמאמן ינסו לפתור את המחלוקות ביניהם. הבוקר (רביעי) - בפעם השנייה בתוך שעות ספורות - המועדון מהבירה חזר בו והודיע כי קורצקי אכן סיים את דרכו. כך נראית פארסה.

"לפעמים זה כיף שיש לך ילד קטן, אתה נרדם מוקדם ואז לא חווה את הפארסה", פתח אורי אוזן את דבריו והוסיף: "דיברתי עם קורצקי בבוקר, אנחנו מדברים הרבה. קיבלנו קבוצה מרוסקת לחלוטין, קידמנו שחקנים צעירים והובלנו את הקבוצה למקום הרביעי, אז אני לא חושב שזה כישלון. מה שקרה זה שהיו חילוקי דעות מקצועיים. לפעמים זה מה שקורה".

על ההתנהלות והדרך שבה נעשו הדברים, אמר עוזר המאמן: "התנהלות של גן ילדים? כן, זה לחלוטין גן שולה - גם מבחינת ההתנהלות וגם מבחינת הדרך שזה יוצא. היו בעיות לאורך כל הדרך, ולא הכל יצא החוצה. התעסקנו רק בצד המקצועי. אף אחד עדיין לא דיבר איתי. לא קיבלתי הודעת פיטורים או משהו בסגנון. אני ניזון כרגע רק מהתקשורת".

אורי אוזן עבר לא מעט. כשחקן הוא החל את הקריירה במכבי נתניה, מועדון נעוריו, ואחרי שבע שנים קיבל את הקידום ועבר למכבי חיפה הגדולה. בעונת 2005/6 הוא מיעט לשחק במדים הירוקים ועשה את דרכו להפועל פתח תקוה, ממנה חזר לקדנציה שניה במכבי נתניה. התחנות הבאות בקריירה שלו אוזן: הפועל כפ"ס, שוב הפועל פתח תקוה, מ.ס אשדוד ואז מכבי פתח תקוה, שם גם החליט לתלות את הנעליים (2012) בגלל פציעה. באותה שנה מונה לעוזר המאמן של אריק בנאדו במכבי חיפה, ובקיץ האחרון נדד לבירה והפך לעוזרו של מנחם קורצקי בבית"ר. אחרי שכינה את ההתנהלות כ"גן ילדים", אוזן צפוי לסיים את דרכו במועדון.