רק שלא יחתום במכבי חיפה: כך נסגרה העברת ורמוט למכבי

אצל האלופה טוענים שעד הרגע האחרון ניסו הירוקים לבצע מחטף: "זה לא כמו המקרה של שכטר שלא היה אכפת לנו לחכות". חיפה: "לא יצרנו איתו קשר". וגם: השיחות עם רמון לפני הדרבי ואיזה מספר יקבל הרכש?

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  04.02.15 - 08:30
פנים מוכרות בחדר ההלבשה (אלן שיבר)
פנים מוכרות בחדר ההלבשה (אלן שיבר)
תחילת כתבה

גם אחרי עסקת הענק שהעבירה את גילי ורמוט מאדום לצהוב, במכבי תל אביב המשיכו לטעון שכלום לא נעשה מול השחקן עד שהדרבי הסתיים ולראיה הם מביאים את העובדה שהקשר ניסה לכבוש מספר פעמים מול מכבי ואף הוציא הצלה גדולה מחואן פאבלו. עם זאת, במועדון לא מכחישים שמול הפועל ת"א דברים התחילו כבר לפני מספר ימים וחיים רמון היה מעורב בכל פרט במשא ומתן באופן אישי, בדיוק כמו שבקיץ האחרון הוא היה זה שנתן את האישור לג'ורדי קרויף לנהל משא ומתן עם ורמוט, שבחר בסופו של דבר להישאר אדום אחרי שקבוצה סיימה את דרכה באירופה עם הפסד לאסטנה.

במכבי סיפרו גם אחרי החתימה שבמהלך היום, בנוכחותם, קיבל ורמוט מספר טלפונים מאנשי מכבי חיפה, שניסו לגשש את הוא ירצה לעבור בסופו של דבר דווקא אליהם: "לא רצינו לקחת הימור, ידענו שאם נחכה לקיץ נשלם עליו הרבה פחות מ-700 אלף יורו, אבל זה היה סיכון גדול מדי. זה לא כמו המקרה של איתי שכטר, שלא היה אכפת לנו לחכות גם במחיר של חתימה שלו בחיפה. גילי זה שחקן שרצינו תקופה ארוכה ואנחנו שמחים שהוא פה אצלנו". לעומת שכטר, במקרה של ורמוט, המאמן פאקו אייסטרן אישר את העסקה ואמר שישלב את הקשר.

במכבי לא מכחישים שהחתימה של ורמוט נועדה גם כדי להכין את הקרקע לעזיבה אפשרית של ערן זהבי בקיץ הקרוב. לקשר יש סעיף יציאה של 2 מיליון יורו ובקריית שלום חושבים שוורמוט יכול להוות שחקן שייכנס גם למשבצת הזו. מעבר לכך, אומרים במכבי שהחתמתו של ורמוט נותנת מענה לאלה שאומרים שמכבי תלויה יותר מדי בערן זהבי. כעת יהיה שחקן מוביל שאולי באופן מסוים גם יוריד מזהבי את העול ויגרום לו לחזור לאט לאט לכושר הכיבוש שאבד לו לאחרונה.

במכבי תל אביב סתרו, אגב, את הודעתה של הפועל תל אביב וטענו שבתום העונה בן רייכרט יחזור מיידית לקריית שלום. הקשר סרב בתחילה לעבור וקרויף ערך איתו מספר שיחות בהן הסביר לו שהוא רואה בו את אחד השחקנים הטובים בישראל לגילו והוא יזכור לו תמיד שבא לקראת המועדון והסכים לעבור. עוד אחד מהדברים שגרמו לרייכרט ללכת היא העובדה שמכבי שידרגה לו את השכר  ללמעלה מ-250 אלף דולר לעונה. גם לשון גולדברג, שגדל במכבי מאז היה ילד קטן, ההחלטה לוותה ברגשות כבדים. השחקן הבין שבהפועל הוא יקבל דקות משמעותיות מה שגרם לו להסכים בסופו של דבר למעבר.

שחקני הקבוצה יקבלו היום יום חופשי שתוכנן מראש, שיאפשר לכל המערכת להירגע ומחר בבוקר (יום חמישי)  יגיעו לקרית שלום, שם ייערך אימון הבכורה של גילי ורמוט בצהוב. לפניו הוא צפוי לדבר במסיבת עיתונאים. אגב ורמוט אמור לקבל את המספר 16 אותו לבש רייכרט. המספר 14 שייך כבר מספר שנים ליואב זיו. שחקן בקבוצה אמר בנושא: "אני בטוח שגילי יודע לכבד את מי שנמצא פה לפניו, גם 16 זה אחלה מספר".

הירוקים מכחישים
גורם במכבי חיפה אמר בתגובה לאתר ערוץ הספורט: "מכבי חיפה צירפה את איתי שכטר ואלירן עטר ואלו השחקנים שהיא מאוד רצתה לצרף. בעבר ניסו מלא פעמים להציע את גילי ורמוט למכבי חיפה, אך הנושא ירד מסדר היום. בחיפה לא יצרו קשר עם גילי ורמוט, אבל שכטר, שהצטרף לחיפה, קיבל הרבה מאוד טלפונים ממכבי ת"א בימים לפני החתימה. היו שלושה שחקנים ישראלים בכירים על המדף בחלון ההעברות הזה, מכבי חיפה החליטה לצרף שניים מהם". [תומר לוי]