הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מנדיונדו: "המטרה בהפועל תל אביב - לזכות באליפות"

עם בעלים, מאמן ו-13 שחקנים חדשים, האדומים פתחו עונה. כבירי: "אני פה כדי להישאר, רואה עתיד ורוד למועדון. רייכרט? לא פונים לשחקנים תחת חוזה". בן זאב: "על מה שעבר עלינו אפשר לכתוב ספר. המצב הכלכלי השתפר מאוד". הרוש: "זה אתגר גדול להיות כאן"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.07.15 - 17:50

רוחות של שינוי נושבות בהפועל תל אביב. עם בעלים, מאמן ו-13 שחקנים חדשים, הקבוצה פתחה הערב (רביעי) רשמית את העונה במסיבת עיתונאים שלא מביישת סטנדרטים אירופיים. לרוב תשומת הלב זכה אמיר כבירי, שקיבל מוקדם יותר רשמית את זכויות הניהול של המועדון ונשאל על החזון שלו. ססאר מנדיונדו סיפר מה מבחינתו צריכות להיות המטרות של הקבוצה, בארי בן זאב שיתף במה שעברו האדומים עד לרגע הזה ואריאל הרוש דיבר על התחושות לאחר המעבר המתוקשר שלו לחודורוב.

מי שלא נכח באירוע היה עדי קריספין. כזכור, באתר ערוץ הספורט פורסם כי בהפועל שוקלים את המשך דרכו של האחרון היות וחושדים בו כי "הדליף" מידע לעיתונאים. במסיבת העיתונאים נמסר כי קריספין הוא היועץ המקצועי בהתנדבות, עם זאת, אין ספק שיש מתח בינו לכבירי ובן זאב.

כבירי, שרכש 30 אחוזים מהמניות של הפועל, התייחס למתיחת הפנים העמוקה שעבר סגל הקבוצה, שהחתימה את הרוש, אדי גוטליב, גיא גומברג, קלאודיו בומבה, מיחאי פינטילי, עומרי אלטמן, שמואל שיימן, איאד אבו עביד, איסומאילה לינגנה, עומרי שקל, דויד קלמן, עופר ורטה ובן גרבלי. "הבאנו שחקנים שיושבים בדיוק על האסטרטגיה המקצועית", חשף הבעלים החדש, שאמר בנושא בן רייכרט שהוא "לא פונה לשחקנים עם חוזה" והוסיף: "לא לקחנו סיכונים מיותרים. זאת קבוצה חדשה לגמרי, מועדון חדש, הצוות כולו הגיע מתוך נתינה ואהבה להפועל. בחרנו שחקנים מתוך פוטנציאל, אנחנו לא מתחרים בשום קבוצה. בונים מועדון לאורך כמה שנים ולא בתוך שנה".

"המטרה היא לחזור העונה לשחק כדורגל שיגרום לאוהדים לבוא למגרש", הודיע כבירי ל-5,000 האדומים שכבר רכשו מנוי ושמספרם סביר להניח שיגדל. "קיבלתי הזדמנות להגיע להפועל ולקחתי אותה, אני אוהד שלה והגיע הזמן שמישהו יעשה בה דברים טובים. יש למועדון פוטנציאל ברמה הכלכלית, ולא רק מקצועית. אני לא רוצה להגדיר מטרות, כי זה לא יהיה נכון עכשיו, אבל כמובן שאנחנו רוצים הכי גבוה. אני כאן כדי להישאר יחד עם בארי, אבל אם יגיע מישהו עם יותר אמצעים משלי וירצה את הקבוצה, אפנה את מקומי בתוך 3 דקות".

בניגוד לכבירי, מנדיונדו היה נחרץ יותר: "כמו הבעלים, אני מעדיף יותר לעשות ופחות לדבר. המטרה שלי היא לזכות באליפות ולקחת את המועדון חזרה לאיפה שהוא צריך להיות. אנחנו רוצים להגיע הכי גבוה. אחרי שההנהלה עשתה את העבודה שלה, הגיע הזמן שאנחנו בצוות המקצועי נעשה את העבודה שלנו". כשנשאל על קריירת האימון הלא מרשימה במיוחד שלו, ענה הספרדי: "היא לא עשירה כי מעולם לא הייתי מאמן ראשי. הצלחתי כעוזר, גם עם לואיס אראגוניס. גם ז'וזה מוריניו התחיל בתור עוזר והצליח, עכשיו הגיע תורי".

מבין השמות הרבים שצירפו האדומים, זה של הרוש הוא כנראה המסקרן ביותר, בשל הזיהוי שלו עם בית"ר ירושלים. "אני שמח להיות בהפועל, זה אתגר גדול עבורי ואני מתרגש כאילו עליתי עכשיו לבוגרים", אמר השוער. "לגבי בית"ר, הייתה שם בעיה עם השחקנים המוסלמים, אבל אני בתור קפטן מרגיש שעשיתי בשכל כשהגנתי עליהם, כמו שכל קפטן צריך לעשות. העניין של בית"ר מאחוריי". כשנשאל מה דעתו על סוגיית רייכרט, ענה הרוש: "אני חושב שצריך להגיע לפיתרון עם מכבי תל אביב כדי שהשחקן יוכל לשחק".

בן זאב סיפר על הסיבות למה נבחר צוות אימון ספרדי לקבוצה: "החלטתי שאם רוצים לעשות פה מהפך, יש צורך בצוות זר. האם העתקנו ממכבי? יכול להיות, הכושר הגופני שם הוא מצוין. מבחינה מנטאלית לעומת ישראלים, הספרדים יותר התאימו מצוות הולנדי או גרמני". היו"ר חשף פרטים על המצב הכלכלי של המועדון: " יש פה שיפור של 40-50 אחוזים מהתקופה בה רן בן שמעון אימן. אנחנו רוצים להיות במצב יותר טוב, אבל כדורגל זה עסק ויש מחזור כספי. קיבלתי את התפקיד במצב שבו הייתי יכול לישון רק 3-4 שעות בלילה, עכשיו זה כבר לא כך. גם אם לא יגיע משקיע חיצוני, הפועל תוכל לעמוד על רגליה".

"הייתה לי מטרה: למנוע אפשרות שאלי טביב ישתלט על הקבוצה", המשיך בן זאב. "יש מי שעזר לי עם עצות טובות ובקשרים. יום אחד עוד יכתבו ספר עסיסי על הסאגה הארוכה הזאת". על בניית הקבוצה, אמר היו"ר: "המאמן יבחר לה קפטן חדש. ניהול? האופי הישראלי לא מתאים לשיטות של ברצלונה ובאיירן מינכן, בה אלפי חברי מועדון בוחרים מי שייצג אותם. אני אשמח אם בעמותה יהיו פי 3 יותר חברים ושיוכלו להוסיף למועדון כוח"

ניר ענבר, מהנהלת הקבוצה, אמר במסיבת העיתונאים: "הפועל הולכת להיות מותג בינלאומי. אנחנו מכוונים לשווקים בחו"ל, בעיקר בארצות הברית. כשאמיר ובארי סיפרו על החזון שלהם למועדון בכזאת התלהבות, לא האמנתי שנוכל להעמיד משהו כזה בתוך זמן כל כך קצר. הפועל משנה את פניה, זה מתחיל ברמת הארגון ואנשים שנבחרו לניהול שלה בפינצטה".