הפועל ליועמ"ש: "הוצא את לה פמיליה מהחוק"

האדומים במכתב רשמי לווינשטיין: "צעד נדרש. מתנהל כארגון פשיעה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.10.15 - 15:46
כבירי בכנס (צילום: הפועל ת"א)
כבירי בכנס (צילום: הפועל ת"א)
תחילת כתבה

נוכח אירוע התקיפה החמור של אוהד הפועל ת"א במוצאי שבת, הנהלת המועדון שיגרה באמצעות עו"ד בועז בן צור מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב בנצי סאו ובו ביקשה מהשניים לפעול להוצאת ארגון "לה פמיליה" מחוץ לחוק.

הבעלים אמיר כבירי הצהיר כי יילחם מלחמת חורמה בתוקפים, עד שימצו עימם את הדין וכן כי יפעל על מנת לסגור את הארגון אליו משתייכים חלק מאוהדי בית"ר ירושלים, והפנייה ליועץ המשפטי לממשלה וכן לממלא מקום מפכ"ל המשטרה היא רק ההתחלה.

המסמך, שאורכו שישה עמודים, הגיע לידי אתר ערוץ הספורט. שם מגוללים את אירוע התקיפה במוצאי שבת ומפרטים אירועי עבר המעידים כי ארגון "לה פמיליה" נוקט באלימות ובגזענות, כמו האירועים שהתרחשו בשרלרואה והעימות הידוע מול היו"ר לשעבר איציק קורנפיין.

"אותו ארגון, שמתיימר להיחזות למועדון אוהדי כדורגל לגיטימי, מתנהל ופועל כבר שנים באופן בלתי חוקי, תוך נקיטה באידיאולוגיה אלימה וגזענית, פגיעה והטלת אימה - במועד ובכוונה תחילה - על אוהדי כדורגל בארץ, ואף על הנהלת קבוצת בית"ר ירושלים עצמה", נכתב במסמך.

"אין מדובר בארגון אוהדים רגיל או בקובץ אוהדים אקראי, אלא בארגון היררכי ומסודר, המנוהל על ידי מספר מנהיגים בכירים. לא בכדי, הארגון מכונה 'לה פמיליה', בקריצה לשמם של ארגוני פשע מאורגן באיטליה. על מאפייניו הגזעניים של הארגון אין צורך להכביר במילים. מדובר, למרבה הצער, בעובדה הידועה לכל. מוקד פעילותו של הארגון בהקשר זה הוא חתירה של הארגון, במילים ובמעשים, לשמור על 'טוהרה' של בית"ר ירושלים, היינו - אי החתמתם של שחקנים ממוצא ערבי וכיוצ"ב", נכתב עוד.

בין היתר גם הודגש כי "אין בטענות המועלות נגד ארגון 'לה פמיליה' כדי להשליך על אוהדיה של קבוצת כדורגל בית"ר ירושלים באופן כללי, כלפיהם אין למועדון הכדורגל הפועל ת"א טענה (לבד מיריבות ספורטיבית עזה)".

האדומים פירטו את דרישותיהם בהמשך: "הכרזה על ארגון האוהדים לה פמיליה בתור התאגדות לא חוקית. הגשת כתבי אישום נגד בכירי הארגון בגין הטפה להתאגדות אסורה, הגשת כתבי אישום נגד חברי ארגון האוהדים בגין חברותם בארגון".

לאחר מכן כתבו: "צעדים אלה נדרשים ואף מתחייבים נוכח חציית הקווים האדומים על ידי הארגון. אין להשלים עם ארגון, שחבריו באופן קר ומתוכנן, כאחרון ארגוני הפשיעה, הביאו לנעיצת גרזן בגולגלותו של אדם וזאת רק משום שהוא אוהד קבוצה יריבה". 

נחשפו הדו"חות הכספיים בפני העמותה
בתוך כך, כחלק משיתוף הפעולה בין המועדון לאוהדים, ערכה הבוקר (שישי) הנהלת הפועל ת"א כנס מיוחד עם חברי עמותת האדומים במסגרתו הוצגו נתוני תקציב המועדון לעונת 2015/16 והמצב הפיננסי שלו.

בכנס נכחו הבעלים אמיר כבירי, היו"ר בארי בן זאב, המנכ"ל ניר ענבר, סמנכ"ל הכספים, תומר נשר, יו"ר העמותה אסף וולף ומנכ"ל מחלקת הנוער שרון זהביאן. 

בתום הסקירה הכלכלית בנושא תקציב המועדון כיום והתחזית הכלכלית לעתיד, שהוצגו על ידי תומר נשר, הציג ניר ענבר את התוכניות הניהוליות והמקצועיות ארוכות הטווח של הפועל ת"א ופירט על התהליכים בכל נושא המעטפת המקצועית. שרון זהביאן הציג את תוכניות מחלקת הנוער. 

"לכנס הזה ישנה בעיני חשיבות עליונה בכל הנוגע לשיתוף ויידוע האוהדים והעמותה בתהליכים המתקיימים ומצב המועדון", ציין כבירי, "חשוב לנו לשמוע וגם להשמיע באופן פתוח את דעתם של האוהדים, שהם השותפים הכי גדולים בבעלות. זה כנס ייחודי מאוד בנוף הכדורגל המקומי ואנחנו נערוך מפגשים כאלו באופן קבוע. בהזדמנות זו נאחל לכולם סופ"ש נעים ורגוע ונשלח איחולי החלמה מהירה לאוהד שלנו, שניצל מנסיון הרצח בשבת ומתאושש מהפציעה האנושה בבית החולים, ולכל נפגעי אירועי הטרור הפוקדים את רחובותינו בתקופה האחרונה".

יו״ר עמותת ״האדומים״, אסף וולף אמר במהלך הכנס: ״קשה לדבר בימים אלו על כדורגל ופיננסים, במיוחד כשהלב והראש של כולנו נמצאים באיכילוב ביחד עם יורי. לאורך השנים האחרונות ראינו כולנו שהעמותה היא הגוף היחיד שבאמת יכול לייצג אותנו האוהדים ולדאוג שהנכס שלנו - המועדון שכולנו אוהבים - יהיה מקום בריא ומצליח. עלינו האוהדים לדאוג שהעמותה תמשיך להיות חזקה. עמותת האדומים נמצאת בקשר רצוף עם אמיר כבירי וההנהלה ואנחנו עומדים מאחוריהם ומאמינים בדרך שבה צועד המועדון".

בתוך כן, מגן נבחרת הנוער של ישראל והפועל ראשון לציון, עומר מזרחי, סיכם את תנאיו ל- 4 שנים בהפועל ת"א. כעת האדומים נמצאים במו"מ עם ראשל"צ לגבי העסקה. במועדון רואים בשחקן פוטנציאל גדול מאוד.