בכר האריך את חוזהו בב"ש עד 2020 ללא סעיף יציאה

מאמן האדומים, שהוביל את הקבוצה לאליפות ראשונה אחרי 40 שנה ולשלב 32 האחרונות בליגה האירופית, ימשיך במועדון: "השיא עוד לפנינו. אם תהיה הצעה מברצלונה, אלונה לא תעמוד בדרכי. נמשיך לעשות דברים יפים". ברקת: "החלטה אסטרטגית. היציבות חשובה"

רועי זריהן (צלם: אלן שיבר)  15.12.16 - 18:00
תחילת כתבה

הפועל באר שבע שומרת על אחד הנכסים הכי משמעותיים שלה. ברק בכר, המאמן שהצעיד את הקבוצה לאליפות ראשונה אחרי 40 שנה ומוביל אותה לקמפיין אירופי היסטורי, עם העפלה לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית, הגיע לסיכום עם המועדון על הארכת חוזהו עד 2020. לא יהיה לו סעיף יציאה לאורך אותה תקופה, זאת לאחר שהועלתה אפשרות שיבדוק אופציות באירופה עם תום העונה.

זאת הארכת החוזה השניה של בכר בב"ש. הוא הצטרף לקבוצה מבירת הנגב בקיץ 2015 מקרית שמונה כשחתם לעונה אחת. עוד לפני שהאדומים הבטיחו את האליפות בעונה שעברה, אלונה ברקת הודיעה על הארכת חוזהו בעונה נוספת. תחת בן ה-37, הקבוצה שברה לאחרונה את שיא הניצחונות שלה, שעומד כעת על תשעה רצופים. והפכה לדומיננטית בישראל עם פער של 10 נקודות בפסגה בו היא מחזיקה כרגע על פני מכבי תל אביב השניה.

"ברק תקוע איתנו", אמרה ברקת בהומור במסיבת העיתונאים בהתייחסות לאי הכללת סעיף יציאה מהחוזה ארוך הטווח עליו סיכמה עם המאמן המצליח, "זאת החלטה אסטרטגית ומאוד חשובה". בכר הוסיף: "התחברתי מאוד לדרך של המועדון הזה, אני מאוד שלם עם ההחלטה להמשיך ולהיות ראש הצוות המקצועי בשנים הקרובות. אני מודה לאלונה ולאסי רחמים על התמיכה בי ואני בהחלט מאמין שהשיא לפנינו. עוד נגיע לדברים יפים ביחד".

"אם תגיע הצעה מברצלונה, אלונה לא תעמוד בדרכי, אל דאגה", התלוצץ בכר, "עשינו את המהלך הזה בשביל למנוע שאלות. לא אוהב את הלחשושים, אני רוצה שקט. זה מהלך נכון מבחינתי ומבחינת המועדון אני מאמן ב"ש ב-3 שנים וחצי הקרובות, נקודה".

בכר סיפר על ההתלהבות שלו לקראת העתיד: "נותנים לי את כל התנאים וכשטוב לי, אני לא ממהר לעזוב. מעבר לזה שהמערכת מצליחה, היא גם שואפת להתקדם כל הזמן ואני רואה את הרעב הזה. אפשר להגיע עוד יותר רחוק ממה שהגענו עד עכשיו". המאמן הבטיח שהקבוצה תמשיך להתעצם: "לא נתחזק בינואר, אבל כל קבוצה צריכה להתרענן ונעשה את זה בקיץ".

"הסיבה שחתמתי לשנים הבאות היא שאני יודע שאנשים פה רק רוצים להתקדם", הוסיף בכר, "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא בכל הנושאים ואין סיבה שזה לא ימשיך ככה. כשנצטרך לעשות שינויים, יש פה את האנשים שיודעים לעשות אותם גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה כלכלית, לכן אני לא דואג".

ברקת הרחיבה לגבי התזמון להכריז על הארכת החוזה. "ברגע שקיבלנו את ההחלטה, לא היה טעם להסתיר אותה", אמרה הבעלים, "היה חשוב לשדר יציבות, אנחנו מאוד סומכים עליו וזה מה שהחלטנו. אנחנו עובדים כבר תקופה לא קצרה ויש חיבור נהדר. אין בנאדם שראוי יותר להנהיג אותנו בצד המקצועי ולכן הלכנו על המהלך הזה. הוכחנו ואנחנו מוכיחים שאנחנו עושים הכל שהמועדון יתקדם ונמשיך לעשות הכל".