"כואב לנו לראות את הקהל סובל שבוע אחרי שבוע"

"עלינו להיות מאוחדים כדי להחזיר את חיפה למקומה הטבעי"; "יש כאן צעירים תותחים, נהנה מאוד בעתיד"; "הביקורות נגדי? לא לוקח דברים אישית, אבל קשה להיות במצב הזה". קפטן הירוקים, רמי גרשון, מסכם חצי שנה בכרמל ומקווה לעתיד הרבה יותר טוב. ראיון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.01.18 - 12:00
תחילת כתבה

חצי שנה מאז שרמי גרשון הגיע לישראל, ונראה שגם הוא לא דמיין שכך התקופה הזו תיראה. למרות שקיבל את סרט הקפטן, הרכש מגנט סופג לא מעט אש על יכולתו, בדומה לכל מכבי חיפה, שרחוקה מלעמוד בציפיות. רגע לפני המפגש מול מכבי ת"א, הבלם התייצב מול המצלמות ודיבר על הכל. היכולת מתחילת העונה, מה לא עובד במכבי חיפה, והאם יש בו קמצוץ של אכזבה מהחזרה לישראל. ראיון.

"חיכינו מאוד לניצחון. היה לנו הרבה מאוד לחץ, אז פרץ השמחה שראיתם גם בגביע וגם מול רעננה הייתה תוצאה של השתחררות מאוד גדולה של לחץ", גרשון הודה, "אנחנו מקווים רק להמשיך לטפס ולהשתפר ואנחנו ניקח את הניצחון הזה להמשך".

מעבר לסרט הקפטן, הביאו אותך על מנת להנהיג את מכבי חיפה מאחור. זה ניראה טוב במשחקים האחרונים, אבל בשני זו תהיה אופרה אחרת: מכבי ת"א.
"לקח לי קצת זמן להתאקלם לכדורגל כאן, לקבוצה ולמצבה. אני מלא תקווה שביחד עם החברים שלי, אנחנו נצליח להרים את הקבוצה הזו למקום שהיא צריכה להיות. לגבי מכבי ת"א, אנחנו יודעים שזה יהיה משחק שונה לגמרי, אבל יש פה גם הרבה מאוד פיקנטיות במשחק הזה. אנחנו משחקים בבית והקהל שלנו מאחורינו. נבוא לנצח, אין תוצאה אחרת מבחינתנו".

יש סיכוי להגיע לפלייאוף העליון?
"אני לא חושב שאנחנו בשלב שצריכים לבצע חישובים, אלא משחק אחרי משחק לראות איפה אנחנו עומדים".

עד לא מזמן היית שחקן צעיר. מול רעננה שיחקו 6 שחקנים ממחלקת הנוער, ככה אתה רואה את חיפה בשנים הבאות?
"קודם כל זה כיף גדול אפילו כאחד שלא גדל במועדון. זה תמיד כיף לראות שחקנים צעירים שגדלו כאן משחקים. במכבי חיפה יש מחלקת נוער נהדרת ומהרגע הראשון שהגעתי אמרתי שיש פה ילדים תותחים. אין לי ספק שנוכל ליהנות מהם בעתיד גם".

מה מרגש היה לשמוע את הקהל סוף סוף איתכם, כמו שראינו נגד רעננה?
"היה כיף לראות את הקהל שלנו שמח. זה היה כאב לב לראות שבוע אחרי שבוע שהם סובלים ולא שמחים. כואב לנו כמו שכואב להם, אז באמת אנחנו קודם כל שמחים בשביל הקהל. כמו שאמרתי מקודם, מבחינתנו זה שחרור של לחץ".

כשהיית בבלגיה ג'ורדי רדף אחריך, בסוף הגעת לחיפה. המשחק הקרוב עושה לך איזה משהו בלב?
"לא, מבחינתי זה לא היה ככה כי איתי באופן אישי לא נוצר אף פעם שום מגע זה תמיד היה דרך הסוכן שלי. שאני אפילו לא יודע מה ומתי. מבחינתי, אני לא מתרכז בעצמי אלא בקבוצה. אני יודע שזה מאוד חשוב לקבוצה ולקהל , ככה שזה הדבר היחידי שייצעד מול עיני -  לנצח עבור המועדון".

בדרך כלל כשחיפה לא כובשת מרגישים שזה כמו משקולות על הרגליים של השחקנים ומול רעננה זה לא היה כך. יכול להיות שזה בגלל הקהל שהצביע ברגליים והגיע בכמויות נמוכות יותר?
"אני חושב שהגיע הרבה קהל שלנו למשחק מול רעננה. שמח מאוד שהצלחנו לצאת מהסיטואציה הזאת ולכבוש את השער הראשון. זה הוריד מאיתנו את המשקולות מהרגליים והתחלנו לשחק משוחרר. הוכחנו לעצמנו באיזה רמה אנחנו יכולים לשחק כשאנחנו משוחררים".

איך אתה מסכם חודש וחצי עם רוב מאס? מה ההבדלים ביחס לגיא לוזון?
"לכל אחד יש את הדרך שלו, לפעמים לאחד הולך יותר ולשני הולך פחות. אנחנו מאוד אוהבים ומכבדים את גיא, וגם עכשיו אנחנו מכבדים ואוהבים את מאס. עלינו להיות מאוחדים בשביל להחזיר את מכבי חיפה למקום שלה".

איך אתה חי עם הביקורת עליך?
"אני לא לוקח שום דבר אישית, אלא מתייחס רק לעצמי. אומנם הדברים מגיעים אליי, אבל אני לא נכנס לקרוא, לא מקשיב ולא שומע. זה קשה להיות במצב הזה. הקבוצה לא מצליחה ומצפים ממני להרבה. אני יכול להבטיח לך שאני עושה את המקסימום שלי ואין לי ספק שיחד עם הקבוצה אנחנו נמשיך להשתפר".

הדפס