ארגון ללא מטרה: מה קורה בארגון השחקנים?

הפרוטוקולים שזויפו לכאורה, הטענות על החוזים שנחתמו ללא אישור, ניגודי העניינים שזועקים והשחקנים שבחרו לעזוב. ערוץ הספורט עם תחקיר מיוחד שחושף אינספור סימני שאלה סביב עבודת ארגון השחקנים. כך הגוף שאמור היה לתת את הפתרון הפך לבעיה

דור בלך  08.02.18 - 12:25
תחילת כתבה

נציגות שחקני הכדורגל החדשה בישראל קמה בתחילת 2014 כדי להחליף את ארגון השחקנים הקודם, תוך שיתוף פעולה עם ההסתדרות החדשה מתוך מטרה לקדם את הזכויות הסוציאליות של שחקני הכדורגל בישראל ולהיפרד מהארגון הישן אותו הם ראו כלא יעיל ובעיקר ככזה שלא בהכרח מייצג את טובתם בהכרח. את המהלך הובילו דן רומן ומיכאל זנדברג, שי אהרון, אוהד כהן ויואב זיו, פעילים חברתיים שראו בהקמת הארגון החדש צעד סוציאלי וסוציאליסטי חשוב.

פחות מ-4 שנים אחר כך ונראה כי הארגון החדש הוא ההפך הגמור. מתחקיר ערוץ הספורט עולה כי נציגי ההסתדרות הדירו את שחקני ושחקניות הכדורגל מקבלת ההחלטות או מכל פעילות בעמותה ואלו אפילו לא מורשים לראות את תקנון העמותה.

כן מתברר כי החלטות מהותיות של הוועד נתקבלו ללא התכנסות חתימות שונו באופן תמוה, וחוזים משמעותיים – המעלים שאלות קשות מאוד - נחתמו ללא ידיעת הוועד. במצב העניינים הזה חששו נציגי השחקנים לשאת באחריות לפעולות שמתבצעות או להיות מזוהים איתם ואפילו המנכ"ל המיועד סרב לקחת את התפקיד.

ב-2.11 הודיע מאור בוזגלו על התפטרותו מתפקיד יו"ר הארגון, בהודעת וואטסאפ בה הודיע על פרישתו הסביר כי הסיבה היא חזרתו לפעילות מלאה, ו"ראיתי צדדים עם הרבה פוליטיקה, עסקנות וחוסר אמון, הגעתי למסקנה שבגלל שאין לי השפעה על קבלת החלטות או על שינוי דברים בגלל גם חוסר ידע, החלטתי לזוז הצידה ולהתפטר מתפקיד יושב הראש". תחילה רצה לפרוש כלל מהנהלת הארגון, אך לאחר מסע לחצים החליט להישאר חבר הנהלה, לצדם של יואב זיו, ערן זהבי, אבי איבגי, שירלי אוחנה ונציגי ההסתדרות ניר אלון ורן קידר.

בוזגלו מונה ליו"ר הארגון פחות מארבעה חודשים טרם התפטרותו, לאחר שיואב זיו מונה למנהל הקבוצה במכבי תל אביב והופרש מהתפקיד במהלך חד צדדי. חשוב לציין כי זיו אכן עבר לתפקיד בו הוא למעשה בעל אינטרס מנוגד שכן הוא מייצג קבוצה, אך לטענתו הוא סומן עוד קודם לכן לאחר שהחל לתהות לפשר החלטות שהתקבלו בארגון ללא ידיעתו וללא ידיעת אף אחד מחברי הוועד האחרים המייצגים את השחקנים, באמצעות הנציגים ניר אלון ורן קידר בלבד, שמוגדרים כ"נציגי החבר הנוסף", והם לא עומדים לבחירה מטעם השחקנים וממונים ע"י ההסתדרות.

לדברי נציגי השחקנים גם את הדחתו של יואב זיו ומינויו של בוזגלו ליו"ר עשה ניר אלון בדרך בעייתית. לכאורה הוא הטעה את כל חברי הארגון לחשוב כי נערכה ישיבה טלפונית, בכך ששלח אליהם הודעת וואטסאפ בה רשם את הדברים הבאים: "בשל מינוי יו"ר הארגון, יואב זיו, למנהל מכבי תל אביב ולאור מכתבו של מזכ"ל ארגון השחקנים העולמי בעניין זה יכנס חבר חדש להנהלת הארגון, רן קדוש. הנהלת הארגון בוחרת את מאור בוזגלו כיו"ר הארגון החדש ומאחלת לו בהצלחה!",  ומיד לאחר מכן נשלחה הודעה בה נכתב: "תאשר לי את סיכום הישיבה כדי שנוכל להתקדם".

כל אחד מחברי הוועד יכול היה לחשוב כי אכן נערכה ישיבה טלפונית אולם הוא היחיד שלא נכח בישיבה הטלפונית ולכן אישר. מדובר למעשה בהליך מטעה שכן ישיבה (אפילו טלפונית) לא נעשתה במקרה זה. רן קדוש עצמו לא עודכן במהלך, וכשנודע לו על הדרך בה צורף לוועד ביקש לעזוב אותו מיד. "כשיואב זיו הפך למנהל ורצו להוציא אותו דיבר איתי ניר אלון ואמר לי שהוא רוצה להכניס אותי", קדוש משחזר.

"הוא התחיל להזמין אותי לישיבות ולהחתים אותי על כל מיני מסמכים שהצריכו חתימה של הוועד המנהל, כשבפועל לא הייתי בכלל חבר מן המניין. אחרי שהתחיל מה שהיה בין ניר ליואב זיו והבנתי שאין לי שום השפעה אמרתי לו שאין טעם שאני אהיה בוועד. אני מוכן לתרום מהזמן שלי ולפעול למען השחקנים, אבל לא כשאין לי יכולת השפעה ויכולת באמת לעשות משהו, אני לא אבוא להיות בובה בישיבות האלה".

בהמשך שלח אלון הודעת ווטסאפ בקבוצת הועד בו הוא מודיע על ההחלטה ומודה ליואב זיו. לאחר שזיו שאל אותו לפשר הישיבה – שכזכור לא התקיימה - משכו כל חברי הועד את הסכמתם עד לקיום ישיבה בנושא – זיו כמובן נותר חבר ועד.

חשוב לציין כי על מנת להכניס חבר ועד חדש יש צורך בבחירות, וחברי הוועד המנהל אמורים לבחור בעצמם את היו"ר החדש, ולא רק לאשר את בחירתו של אלון בדיעבד. בכלל, על פי החוק והתקנון הסטנדרטי להחלטות מהותיות כמו הדחת יו"ר, בחירת יו"ר חדש וכן הלאה יש צורך לקיים הצבעה של חברי הועד או של כלל חברי העמותה.

בהמשך גילו חלק מחברי הוועד כי מלבד זכות החתימה של יואב זיו כנציג השחקנים ויו"ר, התווספה בעלת זכות חתימה נוספת, ללא ידיעת כל חברי הועד המנהל וללא שהתקיימה ישיבה על כך, מנהלת החשבונות של הארגון, אניה פרודיסניקה, שמועסקת על ידי ההסתדרות בנוסף לתפקידה בארגון השחקנים. בעקבות העובדה כי יש צורך בשתי חתימות בלבד על מנת להוציא כספים מהבנק, למעשה כוחו של זיו כבעל חתימה התבטל.

על זכות החתימה של פרודיסניקה גילו אותם חברי ועד לאחר שראו תנועות בחשבון הבנק שלא קיבלו את אישורם ולא הבינו כיצד הכסף עבר מבלי ששני מורשי החתימה הידועים להם יחתמו על העברת הכסף. לטענת גורמים באיגוד, פרודיסניקה שמועסקת במקביל גם בהסתדרות (כשאלון וקידר הינם ממונים ע"י ההסתדרות) ולמעשה נמצאת בקשר ישיר בעיקר מולם. העברת זכויות החתימה בפועל לחברי הועד הממונים ע"י ההסתדרות ולשכירה מטעמם היא למעשה שלב נוסף בהדרת הנציגים הממונים ע"י השחקנים עצמם מקבלת ההחלטות.

יואב זיו טוען כי כשביקש לקבל לידיו את תקנון העמותה, שחייב להיות קיים על פי חוק העמותות, נתקל תחילה בדחיות ובהמשך בסירוב עד לאחרונה. גם באתר 'גייד סטאר', המרכז את המידע על עמותות בישראל, לא קיים תקנון לעמותה.

תחת הלשונית "תקנון" באתר של הארגון מופיעים בכלל תקנוני העברות ומשמעת של ההתאחדות לכדורגל ולא תקנון העמותה. הדרישה לקבל את תקנון העמותה הגיעה לאחר שהמנכ"ל המיועד, אוהד כהן, שהיה ממקימי הארגון וגם סיפק יעוץ משפטי בשכר, סרב להתמנות למנכ"ל עד שלא יקבל פירוט על מספר החלטות שהתקבלו ללא עירוב חברי הוועד ולא רצה להיכנס לתפקיד ולשאת באחריות להחלטות אלה מבלי לקבל דין וחשבון עליהן. בסופו של יום משלא קיבל פירוט, ומתוך החשש שלו מהדברים החמורים לכאורה אשר התבצעו בארגון, החליט אוהד כהן לוותר על התפקיד.
 
אבל נראה כי ההחלטה שעוררה את כל המחלוקות היא חתימה לכאורה על חוזה לחמש שנים עם חברת PMI, המפיצה את האלבום "סופרגול" על הפצת חוברת איסוף הקלפים של הכדורגל הישראלי. קלפי האיסוף הם אחד מהכלים החשובים ביותר שנתונים בידי ארגון השחקנים והשחקנים עצמם, היות והם מהווים נכס ממשי השייך לארגון השחקנים.

הלכה למעשה זהו השימוש המסחרי העיקרי בדמותם של השחקנים. בעבר ארגון השחקנים היה מפרסם מכרז כדי למצוא את הספק שיפיץ את הקלפים והחוברות, ובכך למקסם את הרווחים של הארגון ושל השחקנים עצמם. מאז שקם הארגון החדש לא התקיים מכרז או כל הליך התמחרות מסחרי אחר מול חברות נוספות, והוחלט כי חברת PMI תחתום מול השחקנים באופן אישי ולא מול הארגון. בארגון טוענים כי לא כך הדבר, אך בניגוד לדבריהם הבעלים של PMI, הבהיר בטקס השקת ארגון השחקנים החדש כי "פעלנו בשנים האחרונות להחתמה ישירה של השחקנים וזאת על מנת להבטיח ולוודא שהתשלום אשר מגיע לשחקנים יגיע ישירות אליכם".

לא סתם היה דקל בטקס ההשקה של הארגון החדש. על פי עדויות שונות, הבעלים של PMI, בועז דקל, הוא חבר קרוב של ניר אלון, ואף תרם סכום כסף ראשוני להקמת הארגון החדש, ללא קשר לחוזה שנחתם מולו לגבי הפצת קלפי האיסוף. באותו טקס הודה לו ניר אלון והבהיר כי "בלעדיו הארגון לא היה קם". מעל הסמל של הארגון החדש באותו הטקס התנוסס הלוגו של סופרגול. אם לא די בכך, דובר הארגון, ירון מיכאלי, משמש כעורך התוכן של אלבום סופרגול.

ולא שלא היו גורמים אחרים שרצו לעבוד עם הארגון בהפקת האלבום, ואף להציע סכומי כסף ניכרים עבור כך. לדוגמה, איש העסקים יוסי פוקס, הבעלים של חברת LDI, הנציג הישראלי של ענקית קלפי האיסוף PANINI וכן של חברת הצעצועים MATTEL, טוען כי פנה לא אחת לארגון ולמנהלת הליגה בבקשה להתחרות גם על הזכות להפיץ את האלבום והתפלא מדוע לא ניתנת לו ההזדמנות להתמודד.

שאלתו של פוקס, כיצד נבחרה PMI להיות הספקית ובאיזה הליך ננקט, נענתה בתשובת עורך הדין של הארגון לפיה ארגון השחקנים אינו כפוף לדיני המכרזים וכי הם "אינם זקוקים לעצתו". יש לציין כי היות והארגון הוא חלק מההסתדרות, שהינה גוף דו מהותי, השאלה נתונה לפרשנות משפטית, אך לרוב במקרים אלה נהוג כן להכפיף את הגוף לחוק המכרזים.

לידי ערוץ הספורט הגיע חוזה חדש לחמש שנים שחתם ניר אלון עם בועז דקל ב-11.7.17. על החוזה הוחתמו לאחר כחודשיים חלק מחברי הועד, כל אחד בנפרד – שירלי אוחנה, מאור בוזגלו, אבי איבגי, ורן קדוש, שכלל לא היה חבר ועד בפועל. "רק חודשיים אחרי שהכל נחתם ונסגר ביקשו את חתימתנו", שירלי אוחנה מספרת. "כשביקשתי לקחת את החוזה כדי לקרוא אותו לעומק לא אישרו לי, אמרו לי שזה סודי ואסור לי לראות. איך זה יכול להיות סודי לי אבל לא לניר? אנחנו באותו מעמד".

יואב זיו, חבר הוועד והיו"ר שלו מיום הקמת הארגון החדש, תמה מתי נחתם ההסכם מבלי שידעו על כך כל השחקנים ואיך זה שלא יצא מכרז בנושא, ואף הסביר את עמדתו לחברים החתומים, וחלקם ביקשו לבטל את החתימה. בשלב זה החל נגדו מאבק משפטי במסגרתו ניר אלון ורן קידר, עתרו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה שזה יורה על הפסקת חברותו בארגון. זיו עצמו הודיע כי הוא מוכן ורוצה לעזוב את הארגון, אך הוא לא מוכן לעשות זאת לפני שיוסדר עניין סופרגול ויחול מנהל תקין בארגון ויקבעו כללי ברורים ומסודרים. בתגובה לתגובה שהוציאה עורכת דינו של זיו לתביעה, הגישו נגדו אלון וקידר תביעת דיבה.

דקל עצמו אישר לערוץ הספורט כי קיים חוזה בינו לבין האיגוד: "אני מחזיק בזכויות ל-4.5 השנים הקרובות. מתחרים של PMI סופרגול חומדים את המותג שלי ומשתמשים באמצעים לא לגיטימיים בתחרות שלהם מולי, בין השאר הם הצליחו לייצר קשר עם מכבי תל אביב/יואב זיו ויואב זיו שלוח שלהם. הוא יוצר אנדרלמוסיה בארגון השחקנים סביב החוזה שישנו בין PMI לבין ארגון השחקנים. יואב זיו נגוע בניגודי אינטרסים קשים מאוד פעמיים. פעם אחת משום שהוא עובד שכיר במכבי תל אביב והוא מתעקש להמשיך לאחוז בקרנות המזבח ולהישאר חבר בנציגות השחקנים מה שיש בו ניגוד אינטרסים משווע ונמצא בעימות משפטי מאוד מאוד קשה עם אנשי ארגון השחקנים. ניגוד אינטרסים שני זה קשור בסופרגול ובי, אותם מתחרים שלי הגיעו אליו ולמכבי תל אביב והוא שלוח שלהם והוא זה שעושה את האנדרלמוסיה בארגון השחקנים. אני לא בקיא עד הסוף במי עוד נגד".

עד העונה הנוכחית שילמה PMI כ-600 אלף שקלים על הזכויות לשימוש בדמויות השחקנים. בחוזה החדש שנחתם, על פי דקל, הסכום עלה לכ-900 אלף שקלים. לטענת גורמים שונים המעורים בפרטים, פנייה למכרז פתוח, גם עם הגבלות והעדפה לבעלי ניסיון, הייתה מעלה את הסכום בצורה משמעותית, אך בארגון סרבו לפנות למכרז. לאחר מספר ויכוחים והתעקשות מצד קידר ואלון לניסוח המכרז באופן שיאפשר לדקל להשתתף במכרז החליטו נציגי הקבוצות במנהלת שלא להסכים לתנאים ואף דרשו לבטל את ההסכם עם דקל היות והוא מפר באופן סדרתי את זכויות הקניין שלהם על דמויות השחקנים ואף נתבע על ידי מספר קבוצות.

מכבי תל אביב הייתה אכן בחוד החנית, וסירבה לאפשר לדקל לצלם את שחקניה לאלבום, שיצא השנה לראשונה במתכונת חדשה-– לא על פי קבוצות כמקובל, אלא על פי תפקידים, כדי לטשטש את העובדה כי מכבי תל אביב לא חלק ממנו. למעשה מכבי הייתה גם הנפגעת הראשית מהחוזה הקודם עם דקל, שכמו בחוזה החדש, מציב את השחקנים והקבוצות חשופים לתביעה מצד דקל אם יופיעו באלבומים אחרים לרבות אלבומים בינ"ל.

דקל אכן תבע את מכבי תל אביב לאחר שהופיעה באלבום הקלפים של ליגת האלופות בעונה בה שיחקה בשלב הבתים. במסגרת הסדר בין הצדדים הוחלט כי דקל יזכה לזכויות על השימוש בדמות שחקני מכבי לשנתיים נוספות. העונה תם התוקף של ההסדר ומכבי כאמור סירבה לאפשר לו להשתמש בדמויות שחקניה.

זו כאמור לא הסוגיה היחידה שגרמה לזיו להחל ולבדוק מה קורה באיגוד, ולאוהד כהן להחליט שלא לקחת את תפקיד המנכ"ל. בעונה שעברה, אז שימש כהן כיועץ משפטי, הוא ייצג את דושאן מאטוביץ' בתביעה מול בית"ר ירושלים על הפרת חוזהו, שהסתיימה בפשרה כאשר חלק מההסכם היה כי הוא יישאר סודי. ההסכם האישי החסוי נרשם על ידי הארגון כהסכם קיבוצי, מה שהוביל באופן אוטומטי לפרסומו.

בנוסף, נראה כי בוצעו שינויים במסמך לאחר חתימתו: חתימתם של אוהד כהן וניר אלון הוסרה מהמסמך והוחלפה בחותמת של ההסתדרות, מבלי ליידע את בית המשפט, אוהד כהן, השחקן או בית"ר ירושלים. הדבר הוביל לתחלופת מכתבים חריפה בין השחקן, בית"ר ירושלים וניר אלון.

במקרה אחר רשמו ניר אלון ורן קידר הסכם הלוואה שנערך עם הפועל אשקלון כהסכם קיבוצי, גם זאת מבלי שנתקבל אישורה של הפועל אשקלון מה שהוביל לתחלופת תכתובות חמורה ביותר ודרישה של ב"כ הפועל אשקלון כי יוצגו בפניו פרטי הרישום בכדי שיוכל לדעת מי עומד מאחורי רישום ההסכם כהסכם קיבוצי, דבר העלול לעלות למעשה פלילי.

כמו כן, לאחרונה שולמו מקופת הארגון באישור אלון ופרודיסניקה 35 אלף ש"ח לעורך דין לצורך הגשת תביעה נגד מנהלת הליגה שהוגשה ללא אישור הועד וכעת משך אותה, ועוד סכום לא ידוע ששולם באותה הדרך לעורך דין לצורך הגשת התביעה נגד יואב זיו.

לאחרונה, לאחר מספר פניות שהגיעו להסתדרות המעו"ף מצד חברי הארגון, קיימת אפשרות כי תיפתח חקירה על אופן ההתנהלות של הארגון. נכון לעכשיו, כשנתיים מאז הבחירות האחרונות לועד המנהל, נראה כי ארגון השחקנים עומד על סף תהום. מבין חברי הוועד הקיימים רק אבי איבגי מעוניין להמשיך וירוץ גם בבחירות הבאות, שמועדן טרם נקבע אך הוא צריך להתקיים בשנתיים הקרובות.

"הארגון משותק, ניר אלון ורן קידר לא מאפשרים לנו השחקנים לבצע את העבודה שלנו", מספרת בעצב אוחנה. "פונים אלינו שחקנים עם בעיות אמיתיות ואין לנו שום יכולת לעזור להם, הארגון כיום מתעסק אך ורק בניסיון להעיף את יואב בגלל אותו ניגוד עניינים ובינתיים השם של הארגון נפגע. ניר ורן עושים הכל לבד, לא שואלים אותנו בכלל ומבחינתם יתר חברי הועד, הכדורגלנים, רק הבובות שצריכות לחתום על מה שהם החליטו, בדיעבד, אחרי שהכל נסגר. לא מעניין אותם שום דבר לטובת שחקני הכדורגל".

כרגע לא רק שנראה כי לא יהיו שחקנים, בטח שלא בולטים, שירצו לרוץ לועד המנהל, אלא כי רבים מהם עשויים לעזוב בקרוב מאוד את הארגון ואת ההסתדרות, וכך הארגון שהוקם בקול תרועה רמה ומתוך כוונות טובות, יהפוך לעוד מאובן בירוקרטי שרק פוגע בכדורגל הישראלי.

יש לציין כי נציגיו של ניר אלון שלחו לנו מסמך חתום שנחזה להיות פרוטוקול דיון מיום ה-22.8.17 מפיו בין היתר עולות סתירות למה שמוצג בכתבה, אך מבירור שערכנו עם מספר חברי ועד שרשומים כנוכחים בישיבה הם לא אישרו את נוסך המסמך. בנוסף שירלי אוחנה, החתומה על הפרוטוקול, הבהירה כי היא יצאה באמצע הישיבה וציינה כי פעמים רבות הוחתמה על מסמכים כאלו בעורמה.

התגובות לתחקיר:
מ-PMI
בחרו שלא להגיב לכתבה אלא שלחו מכתב התראה לפני תביעה מפורט וארוך, בהיעדר תגובה שניתן להכלילה במסגרת הכתבה הבאנו את עיקרי המכתב:

"אין יסוד לטענה כי מרשתי מסייעת לארגון השחקנים כפועל יוצא של קשר חברי בין בועז דקל לניר אלון. מדובר בניסוח מגמתי ומטעה, כך שניתן לחשוב שהקשר בין מרשתי לבין הארגון הוא קשר שנוצר לראשונה עם הקמת ארגון השחקנים החדש בשל קשרי חברות בין בועז דקל וניר אלון. אולם ההפך הוא הנכון, במשך שנים רבות מרשתי וארגון השחקנים הישן קיימו אירועים בחסות "סופרגול" ואף ערכו כנס משותף מידי שנה. ההיכרות של בועז דקל וניר אלון החלה עם הקמת ארגון השחקנים ואינה מעלה או מורידה מהרצון של מרשתי לסייע לארגון השחקנים, ללא קשר לבעלי התפקיד בו. כך, גם יואב זיו אשר לקח חלק בכנס מוזכר בטיוטת הכתבה כבעל תפקיד, נהנה מהחסות לכנס שהוענקה ע"י סופרגול והוא וחברים נוספים בארגון השחקנים לא הביעו בפניה או בפני מי מטעמה כל התנגדות לקבלה".
 
"ירון מיכאלי אינו עובד של סופרגול, הוא פרילאנס אשר נותן שירותי ייעוץ, דוברות ויחצנות בתחום הספורט לכל דורש.  סופרגול שוכרת את שירותיו למשך חודש מידי שנה לצורך עריכת התוכן ותו לא. מתוך רצון לכבד את ירון מיכאלי ולהוקיר את שירוי הייעוץ שנתן כחודש בשנה מזה כ-20 שנה לסופרגול הוא מופיע בעמוד הקרדיטים באלבום כ"עורך תוכן". ארגון השחקנים החדש קיים 4 שנים בלבד, בעוד מיכאלי נותן שירות לסופרגול למעלה מ-20 שנים".
 
"למיטב ידיעתה של סופרגול אף גורם מעולם לא הציע סכומי כסף גבוהים יותר ממנה עבור זכויות השחקנים ו/או עבור זכויות ההתאחדות והמנהלת ולא בכדי. זאת, משום שגורמים אחרים יודעים כי אינם יכולים לעמוד בתשלום התמורה היות ואין ביכולתם לזכות בהצלחה כמו של סופרגול אשר בבעלותה הבלעדית מותר ייחודי אשר רכש מוניטין רב והינו מותר האספנות האהוב והמצליח בארץ".

תגובת יואב זיו: ״אני לא העניין פה וחבל לי שמי שלא מסוגל להשלים עם המציאות מנסה להסיט את האש אלי, כל שעומד לנגד עיני הוא טובת השחקנים והמשך קיומו של ארגון שחקנים נקי ומסודר. כמו שאמרתי בעבר אין לי כוונה להמשיך בארגון אחרי שאוודא כי הארגון ינוהל כראוי. את שאר טיעוניי אעלה בהליך המשפטי שמתנהל בבית המשפט״.

ניר אלון ועו"ד קידר בחרו שלא להגיב לתחקיר ושלחו מכתב התראה לפני תביעה בשם ארגון השחקנים שעיקרי דבריו הם כי "מדובר בגיבוב של דברי כזב מוחלטים. הכתב הסתיר מסמכים רבים המצויים בידיו ו/או חייבים להיות מצויים בידיו, וכל כתבתו סותרת את החלטות ההנהלה הרשמיות שהתקבלו".

הדפס