"מי שלא נהנה לראות אותנו - שיעביר ערוץ"

קלינגר ענה לביקורות על המשחק של הפועל חיפה: "אין סיבה שלא נתפתח"

עינת הירש
עינת הירש  08.03.18 - 11:21
תחילת כתבה


לאחר שהחגיגה מהניצחון בדרבי התפוגגה מעט, הפועל חיפה חידשה את אימוניה אתמול והיום (חמישי) תמשיך בהכנות לקראת המשחק שינעל את העונה הסדירה מול מ.ס אשדוד. תחושות טובות עדיין אופפות את המועדון ואת השחקנים, בעיקר לאור העובדה שרק חמש נקודות מפרידות בינם לבין לבין המקום הראשון בטבלה, ולאור ההגעה לשלב חצי הגמר בגביע המדינה.

ניר קלינגר ייאלץ להסתדר ללא ראסמוס סיוסטאד שטס לשבדיה, שם יערוך טיפולים בגבו. כשגם דור מלול ייעדר בשל צבירת כרטיבים צהובים. במצב כזה, שמואל שיימן תורגל בתור מגן ימני, בעוד חיים מגרשווילי באגף השמאלי.

לעומתם, מי שחוזר היום לאימונים ומקווים שיהיה כשיר לאשדוד הוא ראדו גינסארי. גם עדן בן בסט ערך אימון, השניים ייבדקו סמוך למשחק מול הדרומיים ולאחר מכן יוחלט האם ישחקו. לכבוד יום האישה, יואב כץ החליט שכל אוהדת שתגיע באדום תוכל להיכנס למשחק בחינם.

"אנחנו אחרי פיק שיש לו היבט מנטלי", הכריז קלינגר במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות. "אנחנו מאוד מרוצים ממה שעשינו במשחקים האחרונים, ובעיקר אחרי המשחק מול מכבי תל אביב. ניאלץ להיערך לאשדוד עקב חסרונות של שחקנים. נקווה שראדו גינסארי ועדן בן בסט יהיו כשירים וזה לא פשוט. זה משחק קשה, אשדוד קבוצת תחתית שנלחמת על חייה. היא טקטית מאוד וראינו אותה מול מכבי ת"א, אבל אנחנו סומכים על השחקנים. זה הסוד שלנו, יש לנו שחקנים שנותנים 300 אחוז כל משחק".

כשנשאל על הצהרות הדאבל של יואב כץ, אמר קלינגר: "אנחנו לא מצהירים הצהרות, אנחנו הצד שמבצע. יואב יכול להצהיר מה שהוא מרגיש. הסיבה שעברנו גם שלב בגביע וגם נראים טוב בליגה מוכיח שאנחנו מגיבים ויודעים להתאושש ולקום על הרגליים. לא באתי להפועל חיפה בשביל להציב יעדים של הישרדויות. באנו להצליח ולעשות משהו שונה ועל זה דיברנו עם השחקנים מהיום הראשון. ככה ההצלחה שלנו נבנתה, ולא על קרקע הכי נוחה".

"עשה לנו טוב שלא עלינו שלב בגביע הטוטו בסופו של דבר, כי ככה נחשפנו להרבה ליקויים ועשינו מהם הצלחה. גם בינואר עשינו מהלכים נכונים, הוספנו את גילי ורמוט ואת ריקי מיטרבסקי ויוסיפ איבנצ'יץ' שהוסיפו. הסוד בפגיעה בזרים הוא מעקב, לא סתם לשלוף. הייתי  עם ריקי בקשר מאוקטובר וגם עם איבנצ'יץ אני בקשר מנובמבר, אני דלוק עליו משנה שעברה עוד מאז שפירק אותנו כשהיה באשקלון. לא מעניין אותי אם זרים שאני רוצה הצליחו בקבוצות אחרות".

על המאבק בצמרת אמר: "יש פה חישובי אירופה, אבל אנחנו לא נופלים לשם. החובה עלינו להגיע מוכנים לחצי הגמר, אבל כרגע אנחנו מתרכזים רק באשדוד. אני שם הכול בצד. גם עכשיו השחקנים לא מתעניינים בגביע, רק באשדוד".

על האפשרות שיגיע לנבחרת ועל עתידו אמר: "לא כדאי שאענה על השאלה הזו כי כל מה שאגיד יהיה נתון לפרשנות. נושא העתיד שלי ושל השחקנים - ככל שנדבר עליו פחות ונהיה יותר ממוקדים בעונה הנוכחית, עדיף. כשהתעסקנו בזה קצת יותר מדי חטפנו בראש. אני לא רוצה לחזור על הטעות הזאת. המועדון הזה צומח בהדרגתיות ואין סיבה שהפועל חיפה לא תתפתח, אבל זה חייב להמשיך להתפתח החל מהעונה. מצוין ללמוד ממה שקרה במכבי פתח תקווה.

"מבקרים את צורת המשחק שלנו? אני הולך בדרך שלי. בעיני הפועל חיפה משחקת כדורגל מאוד התקפי ומרהיב. רוצים לנצח בכל משחק עם הסגנון שלנו, הכדורגל שלנו יוביל אותנו למטרות שלנו ומי שלא טוב לו שיעביר ערוץ", חתם המאמן.

הדפס