רטן: מולנסטיין הגיע כעוזר למכבי חיפה. אני מאמן בכיר

ההולנדי לא מצא דמיון לאקס, שנכשל בעבר במועדון: "אהיה משוגע אם אתפטר, אני אף פעם לא מוותר. לא הגיוני שבשישה שבועות אקח את הקבוצה לצמרת. מבין את האוהדים"

עינת הירש
עינת הירש  08.03.18 - 13:56
תחילת כתבה

מכבי חיפה נערכת למשחק הכי חשוב שלה העונה, כשתתארח ביום שבת (19:00) באשקלון לקרב מול הקבוצה שנמצאת מתחת לקו האדום ורוצה לצמק את הפער מהירוקים. הצפוניים ידיעו אחרי ההדחה מול הפועל חיפה מהגביע וירצו לברוח מהתחתית במחזור האחרון לפני הפלייאוף התחתון.

"אנחנו מצפים לקרב מאוד קשה מול קבוצה טובה", אמר פרד רטן. "כשהגעתי אמרתי שאני לא קוסם, אנחנו עדיין בתהליך. אני לא רוצה לדבר על העבר. יש לי הרבה ביטחון שנוכל לשנות את הדברים ואנחנו נעשה זאת. הדבר הכי חשוב הוא לאסוף נקודות, אנחנו רוצים לנצח".

עוד הוסיף המאמן: "השחקנים בימים האחרונים נותנים את הכל באימונים. יש להם אחריות, נראה לכולם שאנחנו חזקים כקבוצה". על ההדחה מהגביע אמר: "אנחנו תמיד מנתחים אחרי משחקים, אני לא חושב שאם מנצחים או מפסידים זה בגלל שחקן כזה או אחר".

רטן נשאל אם בכוונתו להתפטר אם יפסיד לאשקלון: "אהיה משוגע אם אוותר, אף פעם לא אוותר. הגעתי לפה לאתגר. לא הגיוני שבשישה שבועות אביא את הקבוצה לצמרת הליגה". המאמן התייחס למאמן העבר של הקבוצה רנה מולנסטיין, שהגיע כעוזרו של אלכס פרגוסון: "הייתי בקבוצות גדולות, יש לי ניסיון של מאמן ראשי ולא עוזר מאמן. יש הבדל. עבדתי באירופה ויש לי ניסיון בסיטואציות כאלה. אני לא מפחד".

"אני יכול לדבר על הסיטוציה רק אחרי שהגעתי, אני לא יכול להסביר את מה שהיה. לדוגמא, כשהגעתי לפה ראיתי שהכל שחקני ההגנה היו חדשים ולא שיחקו אחד עם השני בעבר". על הקהל אמר: "אני מבין שהאוהדים מאוכזבים, כולם ציפו למשהו בתחילת העונה, הם שילמו כסף להיכנס לאצטדיון".

ניקיטה רוקאביצה הצטרף למאמן במסע"ת: "חייבים להישאר יחד ולהתרכז במשחק הקרוב, הפוקוס שלנו לשבת. אם נבוא מוכנים אני בטוח שנשיג תוצאה טובה. אני רק עושה את הכי טוב שלי כדי לעזור לקבוצה. אנחנו תמיד מנסים לעשות את המיטב. אסור לנו לחזור על המשחק מול הפועל חיפה".

הדפס