עמית ביטון דחה הצעה להצטרף לאקטובה

הבלם החליט להשאר באשדוד למרות פניה שקיבל מקזחסטן. תורג'מן לקראת הפועל חיפה: "יריבה מתישה, נגיע מוכנים"

נטע בן אברהם  08.03.18 - 17:04
תחילת כתבה

אחרי שהצטרף למ.ס אשדוד בחלון ההעברות של ינואר, הבלם עמית ביטון דחה הצעה שקיבל מקבוצת אקטובה הקזחית שסיימה את העונה במקום השמיני. השחקן בעצת אביו קיבל את ההחלטה לדלג על ההרפתקה הזרה ולהשאר בעיר הנמל.

על אף ששיחק בשתי קבוצות העונה (הפועל עכו ומ.ס אשדוד) מעבר הבלם יתאפשר לנוכח העובדה שהליגה בקזחסטן טרם החלה וכי חלון ההעברות יסתיים בשלישי באפריל. לפיכך, אין מדובר בקבוצה שלישית ובאופן תאורטי המעבר היה יכול לצאת לפועל.

כזכור, את עונת 2017/18 פתח ביטון בהפועל עכו,  שם ערך 20 הופעות ובמהלכן כבש שני שערים. מאז הצטרף בחלון העברות בינואר לאשדוד ערך הבלם שתי הופעות בלבד במדי הקבוצה שנלחמת על חייה בליגת העל.

כשהיא נמצאת במרחק חמש נקודות מהקו האדום, אשדוד ערכה הערב מסיבת עתונאים לקראת משחקה הבא בו תתארח אצל הפועל חיפה באצטדיון סמי עופר ותנסה להגדיל את פער הנקודות רגע לפני הפלייאוף התחתון. "משחק חשוב כי הפועל חיפה קבוצה מאוד טובה ובפורמה טובה", אמר המאמן עמיר תורג'מן, "ראינו אותם נגד מכבי חיפה ונגד מכבי תל אביב הם עשו מעידה ממנה הם התאוששו יפה מאוד. קבוצה מאוד קשה ומתישה, ממושמעת טקטית. ואנחנו צריכים להגיע מוכנים, זה חשוב להמשיך את המומנטום, את הדרך שלנו דרך תוצאות. אנחנו יודעים שזה לא יהיה קל ונצטרך לעבוד קשה בסמי עופר. נגיע מוכנים, זה בטוח".

על מערך חמשת שחקני ההגנה בו בחר להשתמש בשני המשחקים האחרונים אמר תורג'מן: "אני מאמין בזה שלקבוצה יהיו לפחות שתי שיטות שנוכל לשנות דברים תוך כדי משחק. בחודשים הראשונים עבדנו על שיטה אחת כדי להכניס ולהטמיע. אחרי שראינו שהדברים עובדים טוב, התחלנו להכניס עוד שיטה. חמישה שחקני הגנה שאנחנו נוכל להמשיך להשתמש בה לא מעט. חלק מהמשחקים נשתמש, חלק נחליף באמצע. זו הדרך הנכונה, זה עבד יפה נגד מכבי תל אביב אבל צריך לזכור שלהפועל חיפה יש חלוץ אחד בלבד ולא תמיד שווה להישאר עם שלושה בלמים. אנחנו נחשוב לגבי זה עד למשחק".

בנוגע למשחקים הביתיים שהחלו להניב תוצאות אחרי הניצחון על הפועל עכו וה-0:0 מול מכבי תל אביב: "הבית שלנו מתחיל להיות מבצר, כמובן שאנחנו נרצה לשחק כמה שיותר משחקי בית כמו כל קבוצה, אנחנו עוד לא יכולים להגדיר אותו כמבצר, אבל אנחנו בדרך. המיקום הוא לא פקטור, כולם ישחקו נגד כולם. כרגע מסתכלים רק על הפועל חיפה".

הדפס