אם לא יאריך חוזה: בן חיים עשוי לחתום במכבי חיפה

אחרי הישארותו של ריינן, אלאך מחפש בלמים שיודעים להניע כדור. החשש של ההולנדי: לא יימצאו קבוצות לשחקנים בעלי חוזים שישוחררו. רטן מתכוון לקיים שיחה עם דמארי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.04.18 - 11:06
תחילת כתבה

הניצחון על הפועל אשקלון שהבטיח ככל הנראה הישארות בליגת העל, גרם למנהל המקצועי של מכבי חיפה, מו אלאך, להתחיל לעבוד על העונה הבאה. מימוש האופציה על אטיין ריינן לעונה נוספת היה הסנונית הראשונה ואלאך יעבוד עכשיו במרץ על התוכנית המסודרת שהכין, במסגרתה ינסה להגיע להסדר מול שחקנים שמחזיקים בחוזים כמו סטפנוס אתנסיאדיס, קאיו אלבש, גיאורגי קוסטדינוב, ארנסט מאבוקה ועמרי בן הרוש.

המלכוד של אלאך הוא שלשחקנים כמו 'קלאוס' ומאבוקה אין כרגע הצעות. אלאך מעוניין לנסות ולהיפטר מהחוזה של אליסון דוס סנטוס אבל גם כאן צפוי קושי. עומר דמארי לא ימשיך בוודאות. עמית זנטי ייגש לבוררות נגד הקבוצה. כבר במשחק הקרוב מול מכבי פ"ת, עשויים לראות את השינויים כשמאבוקה, דוס סנטוס או גרשון ייצאו מההרכב ואטיין ויונתן לוי אמורים לפתוח. אלאך רוצה בלמים שיודעים להניע כדור ומשחק הרגל שלהם לא פחות טוב מהאגרסיביות. אחד המועמדים להגיע למכבי חיפה הוא הבלם טל בן חיים, שאם יוחלט שלא להאריך לו חוזה אצל הצהובים, עשוי להגיע.

אלאך מודע לעובדה כי חסרים שחקנים ישראלים איכותיים שמסיימים חוזה, וישראלים אחרים יעדיפו לחזור מחו"ל למכבי ת"א או הפועל ב"ש שיסכימו לשלם עבורם לא מעט. מצד שני, יעקב שחר לא יוריד את התקציב ויעשה ניסיון להנחית בחיפה ליגיונר בכיר.

פרד רטן שהתנצל על התנהגותו כלפי עומר דמארי אמור לקחת את השחקן לשיחה אישית. במועדון ציינו כי רטן מתכוון לסיים את הסאגה ולהמשיך הלאה ללא עונש ויבהיר שוב שהאקט שלו נבע מאיכפתיות. במועדון לא התייחסו להתקפה של ניצן דמארי, אחיו של החלוץ, אתמול בכלי התקשורת, אבל מבינים כי השחקן פגוע מההתנהלות מולו.

הדפס