"ברור שהעונה הזו כישלון גדול, שיכול להפוך לסיוט"

לקראת המפגש בטדי מול בית"ר ירושלים, דור מיכה יודע מה ההבדל בין הפועל ב"ש למכבי ת"א ("להם יש אופי, אנחנו קורסים במאני טיים"), מספר על היעד החשוב ("צריך להחזיר את המכביזם") ושם את אירופה בצד ("רוצה לסיים עם אליפות. לא עוזבים בית במצב כזה")

דור בלך  16.04.18 - 14:56
תחילת כתבה

מכבי תל אביב מתרסקת בפלייאוף עם אפס נקודות מתשע עד כה. מי שחשבה שדווקא במאני טיים של העונה תוכל להכריע את גורלה ולהחזיר את האליפות הביתה לאחר סיבוב שני נפלא, מוצאת את עצמה במקום הרביעי, בפיגור נקודות דו ספרתי מהמקום הראשון, כשבינתיים גם המקום הרביעי בסכנה היות ומכבי נתניה, שהביסה את הצהובים 1:4 לפני שני מחזורים, נושפת בעורפה ומאיימת לקחת לה את הכרטיס האחרון לאירופה.

"אין ספק שהעונה הזאת עד עכשיו היא כישלון גדול והיא יכולה להפוך לסיוט אם אנחנו לא ניקח את עצמנו בידיים", מצהיר דור מיכה בראיון לאתר ערוץ הספורט, כשהוא מסתכל על הטבלה ורואה כמה קרובה האפשרות לסיים את העונה במקום ממנו לא מעפילים למוקדמות הליגה האירופית. "אנחנו צריכים להבין שיש לנו עוד על מה לשחק במחזורים שנשארו ולקחת את עצמנו בידיים".

קפטן הקבוצה בחודשים האחרונים מתקשה להאמין כיצד העונה הזו נחרבה. "כולם רואים מה קורה, לצערי התחלנו את הפלייאוף בצורה הכי רעה שיכולה להיות. זו שנה שנייה שבתחילת הפלייאוף אנחנו קורסים ולא באים למאני טיים. לצערי זה ההבדל בינינו לבאר שבע בשנתיים האחרונות".

"אפשר לראות את ב"ש, גם בשנה שהם לא הכי מבריקים ולא משחקים את הכדורגל הכי טוב, מה שבולט אצלם זה האופי שיש להם שהם מראים כל שבוע וגם משחקים קשים הם מצליחים לנצח", הוא מסתכל על היריבה שדוהרת לאליפות שלישית ברצף. "זה ההבדל בינינו. זה עצוב להגיד, אבל אנחנו חסרי אופי השנה".

מיכה, שחקן בית ואחד השרידים האחרונים מהשושלת הגדולה של מכבי בעידן ג'ורדי קרויף, מבין כי מהווינרית האולטימטיבית, מכבי הפכה ללוזרית, כזו שמגיעה לבאר אך לא שותה ממנה כבר שלוש שנים ברציפות. אולי האנטיתזה לערך הליבה של המועדון. "ברור שזה חשוב להחזיר את המכביזם", הוא מצהיר. "זה חשוב לא רק לי, זה חשוב לכל המועדון הזה, מהבעלים ועד אחרון השחקנים. הלוואי והיה לי פיתרון כי זה משהו שאנחנו מדברים עליו המון. לפני היכולת ולפני הכל זה הדבר הראשון שצריך להיות, האופי. לצערי יותר מדי פעמים נכשלנו בזה השנה וזה משהו שנצטרך לשפר בעתיד".

מיכה, שבינואר האריך את החוזה שלו במועדון עד 2021 וסירב להצעות מהליגה הצרפתית והשוויצרית, מסביר כי דווקא הקשיים של מכבי בתקופה האחרונה היו אלה ששכנעו אותו לוותר, לפחות כרגע, על החלום האירופי. "אחד השיקולים שלי להישאר ולא לצאת לאירופה היה שאם אני אסיים פה מתישהו, אני רוצה לסיים את זה כשהאליפות בבית ובצורה טובה ובחיוך. לא עוזבים את הבית במצב כזה".

הדפס