שכטר לא ימשיך בבית"ר: "לא ייקחו ממני את החיוך"

אחרי הניצחון על מכבי ת"א, הירושלמים רעבים: "הלחץ על הפועל ב"ש, שייזהרו להוציא את השמפניות". אלי טביב ישאיר את עזרא אם יפחית משכרו. שביעות רצון גם מקלאודמיר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.04.18 - 07:20
תחילת כתבה

חלום האליפות של בית"ר ירושלים עדיין חי וקיים אחרי הניצחון אתמול (שני) 2:3 על מכבי תל אביב, שקירב אותה לכדי ארבע נקודות בלבד מהפועל באר שבע. אחרי שני משחקים רצופים ללא ניצחון בליגה שוב נראו פרצופים מחוייכים בטדי. "הלחץ הוא על הפועל ב"ש ולא עלינו. שייזהרו להוציא את השמפניות", אמרו בבירה.

במהלך הימים האחרונים בחדר ההלבשה ובתקשורת הדגישו בבית"ר עד כמה הם מאמינים שיש להם עוד סיכוי לזכות באליפות, ושהפועל ב"ש עוד תאבד נקודות. בחצי הראשון הקבוצה של בני בן זקן הוכיחה עליונות עם יכולת מצוינת של חן עזרא, עידן ורד ואנטואן קונטה, ששיחק כאילו לא היה פצוע כמעט חודש. "אם קונטה לא היה נפצע היינו היום במקום הראשון", אמרו אנשי המועדון.

גם קלאודמיר פריירה, שלא נראה טוב במשחקים האחרונים, זכה למחמאות יחד עם צמד הבלמים טל כחילה ומיקי סירושטיין. אפילו חן דילמוני, שנכנס לדקות האחרונות, הציל ברגע האחרון שער בטוח של אלירן עטר. בוריס קליימן שספג כרטיס צהוב חמישי יחמיץ את המשחק מול מכבי נתניה בעוד שבועיים.

איתי שכטר, שלא שותף בניצחון, חגג עם השחקנים וקפץ איתם מול האוהדים. "איתי מבין שהוא גמר בבית"ר", אמרו חבריו של השחקן שענה להם: "הכל לטובה. לא ייקחו לי את החיוך. אני רוצה להביא תואר". עידן ורד העלה תמונה לפייסבוק עם הקפטן וכתב: "אני ושחקן העונה שלנו".

שכטר עבר יציע יציע ומחא לאוהדים כפיים, במה שנראה כאחד מסיבובי הפרידה האחרונים שלו בטדי כשחקן בית"ר. החלוץ לא ימשיך במועדון ויצטרף למכבי ת"א או הפועל ב"ש. במועדון אמרו בנושא: "אין שום סיבה שבמשחק הקרוב מול הפועל חיפה הוא לא יקבל דקות".

ההחלטה של הצוות המקצועי והניהולי לפתוח עם עזרא על חשבונו של אנתוני וארן הוכיחה את עצמה. בזכות היכולת של הקשר, אלי טביב קיבל החלטה להשאיר אותו במידה שיסכים להפחית מהסכום אותו הוא אמור להרוויח בעונה הבאה, שעומד על כ-220 אלף דולר, והוא מחויב להודיע על החלטתו לשחקן עד 10 במאי.

אחרי תקופה ארוכה של שקט בין האוהדים לבית"ר אתמול חזרו הקריאות נגד הבעלים ובן זקן. האוהדים מאשימים את המאמן כמי שמשתף פעולה עם ההנהלה בעניין ספסולו של שכטר, אבל בעיקר כועסים על מחירי המינויים שהוקפצו לקראת העונה הבאה בעשרות אחוזים. מינוי ליציע המזרחי שעלה כ-650 ש"ח, יעלה כ-950 כשמינויים למערבי הועלו ב-200 ש"ח לעונה.

בבית"ר מבינים את הזעם של הקהל והסבירו שהעלייה נובעת מעלויות השיטור והאחזקה שעלו שמגיעים במשחקי הבית למיליוני שקלים בשנה. "למרות העלאת המחיר יש לזכור שמי שירכוש מינוי ישלם 47 שקלים למשחק בלבד, שזה פחות מעלות כרטיס מוזל והמחיר הנמוך ביותר בקרב כל המועדונים הגדולים במדינה. זה מחיר משתלם, והפריבילגיה של בעל מינוי, מלבד המחיר, היא השתתפות בהגרלות משחקי החוץ בהם הביקוש עולה על ההיצע. כמה שנים שהמועדון בא לקראת האוהדים וכעת מתיישר לעבר ההוצאות".

הדפס