"בחלומות הכי גרועים לא חשבתי שנהיה במצב הזה"

קרויף ומכבי ת"א מתקשים להאמין אחרי ההפסד הרביעי ברציפות, 3:2 לבית"ר: "אנחנו מאבדים את האמונה אחרי שער אחד". אצילי: "הזוי שאנחנו נאבקים על כרטיס לאירופה"

דור בלך  17.04.18 - 07:25
תחילת כתבה

מכבי תל אביב ממשיכה לרשום שיאים שליליים כשהיא מציינת משחק רביעי ברצף ללא ניצחון לראשונה זה שש שנים וחצי, ולאחר ארבעה משחקי פלייאוף היא עדיין ללא נקודה. כשמכבי נתניה במרחק שלוש נקודות בלבד מאחוריה, גם המקום באירופה כבר לא בטוח והצהובים חוששים לסיים את עידן ג'ורדי קרויף באקורד צורם ומביך במיוחד.

"אני לא מודאג שאעזוב את מכבי במצב בו קיבלתי אותה", מבהיר קרויף עצמו. "אני יודע שזו קלישאה שנשמעת טיפשית אחרי ארבעה הפסדים ברציפות, אבל אני חושב שהמועדון עשה התקדמות ענקית. יש בעלים טוב, שחקנים טובים, הנוער השתפר, יש לנו המון שחקנים שמושאלים לקבוצות אחרות ומתפתחים בצורה יפה מאוד. העתיד של המועדון הזה טוב, הסוד הוא ללמוד מטעויות שנעשו ולדעת אילו שחקנים מתאימים למנטליות של מכבי. מכבי זה לא רק לשחק טוב, זה להילחם ולהיות עם המנטליות הנכונה".

"הגענו למצב חדש שבו אנחנו לא נאבקים על תואר אלא על משהו שלמכבי הוא המינימום, העפלה לאירופה, אבל צריך להילחם גם עבור זה, צריך אופי גם בשביל זה", מבין קרויף את המציאות החדשה של מכבי.

"כמעט כל בעיטה למסגרת נכנסת נגדנו בפלייאוף הזה", מתקשה המאמן להאמין וסופר. "עם שתי הסטות של הכדור כך שהשוער לא היה יכול לעשות כלום. זה בלתי ייאמן שהפסדנו 4 משחקים. באר שבע בעטו פעם אחת לשער, כבשו והפסדנו. בית"ר בעטה שלוש פעמים לשער וכבשה שלושה שערים. נתניה בעטה שבע בעיטות לשער והבקיעה ארבעה, הפועל חיפה בעטה פעמיים או שלוש לשער והבקיעה שניים. הכל הולך נגדנו. ועכשיו גם אין לנו ביטחון. כי כשאתה נלחם על משהו וזה לא בא בסוף אתה גם מאבד את הביטחון. בחלומות הכי גרועים שלי לא חלמתי שנהיה במצב הזה, ולא הגיע לנו להפסיד ארבעה משחקים. רק נתניה באמת פגעו בנו, בכל יתר המשחקים יכלנו לנצח או לקחת לפחות נקודה, אבל זו המציאות".

"אולי לשחק עם רביעייה אחורית הייתה טעות", תוהה קרויף עם עצמו. "היינו חשופים. אבל הסטטיסטיקה שלנו בכמות הספיגות ביחס לבעיטות לא נורמלית. זה יחס גבוה בצורה יוצאת דופן, ומנגד בדרך כלל גם קל לנו יותר לכבוש. הכל בא ביחד, ועכשיו השאלה היא אם יהיו לנו שחקנים שהם לוחמים, רעבים, שמשחקים עבור המון סיבות. מספר שחקנים שקיבלו הזדמנות הוכיחו שהם כאלה. יש לנו משחק בשבת ואנחנו חייבים להפסיק את הדימום. זה משחק שאנחנו חייבים לנצח כדי להחזיר את הביטחון. בפלייאוף לא חשוב איך משחקים, הכי חשוב לקחת את הנקודות ולא עשינו את זה כשכל שאר הקבוצות לקחו".

"מכבי לא הייתה הקבוצה הפחות טובה על המגרש, אבל היא הפסידה. אם היינו יורדים בפיגור של שער אחד במחצית, כפי ששיחקנו במחצית השנייה היינו מנצחים. ואולי אני לא אובייקטיבי, אבל ככה אני מרגיש", הוא מנתח וממשיך. "כשאנחנו סופגים את הראשון, יש שחקנים שמורידים את הראש, זה פשוט חוסר ביטחון טהור. אנחנו נהרסים אחרי גול, האמונה נעלמת. זה משהו שאנחנו לא יכולים לקבל במכבי. אנחנו צריכים משחק טוב ותוצאה טובה והכל יחזור להיראות טוב".

קרויף מדבר על סף שבירה נמוך ומחסור באופי, דברים דומים אמר אתמול דור מיכה בראיון לערוץ הספורט. אתמול הקפטן הצהוב בחודשים האחרונים לא פתח בהרכב ואף לא שותף לראשונה זה חודשים. קרויף הסביר זאת בכך ש"דור מיכה עייף לאחרונה, גם בראש, גם מנטלית. השתמשנו בו יותר מדי. זו הייתה הזדמנות טובה לתת לשחקנים אחרים צ'אנס. אצילי רעב, ארון תמיד רעב. גם לשחקנים אחרים מגיע לשחק".

אצילי, שחזר למגרשים לאחר חמישה חודשים וחצי ללא כדורגל, סיפר בסיום: "התגעגעתי לדשא, חיכיתי לזה הרבה זמן. הרגשתי טוב, אבל זה לא משנה כלום. צריכים להרים את עצמנו. חוששים שנתניה תעבור אותנו, זה רק שלוש נקודות והם בפורמה טובה. אנחנו צריכים לצאת מעודדים מהמחצית השנייה ולקחת אותה לבני יהודה".

"צריכים להבין שאין דרך חזרה ושאסור לחשוב על איבוד המקום באירופה", המשיך הקשר. "מאמין שנעשה את זה. באנו לפלייאוף עם ביטחון, הייתה לנו מעידה קטנה ומשם זה הידרדר. היינו צריכים לעשות את העבודה. לא הורדנו הילוך מאז ההודעה על העזיבה של ג'ורדי, דברים מתגלגלים".

"אין לי הסבר להתפרקות אחרי שמקבלים שער אחד או שניים", התייחס אצילי לביקורת של קרויף. "צריכים לשים על זה דגש ומקווה שעד סוף העונה זה ישתנה. הזוי שאנחנו נאבקים על כרטיס לאירופה, אבל חייבים לעשות את הסוויץ' בראש. אם לא נהיה באירופה - זאת תהיה אכזבה ענקית".
הדפס