ב"ש ערכה טקס זיכרון. ברקת: "זו זכות"

הבעלים וראש העיר נשאו דברים לזכרם של האוהדים שנפלו

נטע בן אברהם  17.04.18 - 14:33
תחילת כתבה

הפועל באר שבע ערכה היום (שלישי) באצטדיון טרנר טקס זיכרון לזכרם של אוהדיה שנפלו במהלך שירותם הצבאי, במילואים ובפעולות איבה. ראש העיר רוביק דנילוביץ' נשא דברים, כמו גם נשיאת המועדון אלונה ברקת. בטקס השתתפו נציגי המשפחות השכולות, הנהלת המועדון וצוות השחקנים.

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' אמר: "אנחנו נמצאים כאן ביומיום, בשגרה שלנו, וזה מצמרר עד כמה לאותן מילים יש משמעות שונה. גם כאן, בבית הזה של כולנו שמכיל את כולם אנחנו לפעמים משתמשים בשפה, בטרמינולוגיה שהיא מבחינתנו שגרה למקום הזה. "נס", ועברנו כמה ניסים, האחרון שבהם היה בשבוע החולף. לפעמים הקהל שרוצה לדרבן את השחקנים ולהעלות אצלם את המוטיבציה צועק בקצב "מל-ח-מה". ותראו עד כמה את החיים צריכים לקחת בפרופורציה.

הנס שלנו, זה הפלא אולי הגדול ביותר מאז שקמו אומות ומדינות - הקמתה של מדינת ישראל. המדינה שלנו חוגגת 70 אולי כנגד כל הסיכויים. המלחמה שידעה המדינה הזו היא מלחמה עקובה מדם. אנחנו רואים את המשפחות את האמהות והאבות, האלמנות והיתומים, את האחים ואחיות. אין לנו מילות נחמה כאשר מדברים על אובדן כל כך גדול, על החלל שהם. את זה ועל זה אף אחד לא יכול לגשר, זה ביומיום עד היום האחרון. הצעירים והצעירות, הגיבורות והגיבורים שבחירוף נפש מסרו את נפשם על הארץ הטובה הזו, כדי שאנחנו נמשיך ליצור, לחיות, לבנות, אין לנו ארץ אחרת. ודווקא ביום הזה, רגע לפני שנהיה חלק מהפלא הזה, נרכין ראש ונזכור שלולא מסירותם, אהבתם לא יכולנו לקיים את הארץ הזו.

זה זיכרון שחייב ללוות אותנו יום-יום, שעה-שעה. במותם ציוו לנו את החיים, את הזיכרון ואת המורשת לאהבת הארץ. מועדון כדורגל שבכל שנה מקיים טקס כל כך ערכי, שזוכר שהדבר החשוב והאמיתי ביותר הוא אדם לאדם לב אל לב, האנושיות, האחווה שבנינו, בלי שום קשר לכל תוצאה שהיא. מבחינתנו אתם אלופים כי אתם נשמה אחת גדולה מחבקת ואוהבת. יהיה זכרם ברוך".

נשיאת המועדון, אלונה ברקת הוסיפה: "כל אחד מאיתנו מכיר משפחה שאיבדה אבא, אח, אחות. נותרו הזיכרונות, הרגשות, החוויות ובעיקר הגעגועים. עבורנו יש יום זיכרון אחד בשנה ועבורכם הזיכרון הוא בכל יום. יש לנו את הזכות לקיים את הטקס המיוחד הזה לזכר הנופלים שאהבו את המדינה ואת הקבוצה שלנו. צוואתם היא חובתנו ליצור חברה טובה יותר ועלינו להושיט יד ולחיות בחברה שמעצימה זה את זה".

הדפס