"לעצור את המתפרצות בכל מחיר". התדרוך שהביא גביע

"לבעוט לשער ולרוץ לריבאונד", "דאבל אפ בצדדים", "לא לבצע עבירות בחלק המסוכן", לידי ערוץ הספורט הגיע הלוח של מאמן הפועל חיפה, קלינגר, לפני הגמר מול בית"ר י-ם

עינת הירש
עינת הירש  11.05.18 - 12:25
תחילת כתבה

בעוד האלכוהול עדיין זורם לשחקנים בדם, הפועל חיפה תצטרך לחזור מהר לקרקע, שכן מחר (שבת, 18:00) מחכה להם כבר משחק ליגה מול מכבי נתניה. המקום באירופה כבר הובטח, אבל הקבוצה עדיין יכולה להשיג את המקום השני כדי לחתום עונה כמעט מושלמת ולשם כך, היא תצטרך להשיג שלוש נקודות.

בינתיים, יומיים לאחר הניצחון על בית"ר ירושלים 1:3 לאחר בהארכה בגמר הגביע, לידי ערוץ הספורט הגיע התדרוך הטקטי של ניר קלינגר, רגע לפני היציאה לכר הדשא בטדי. ההוראות שהביאו להפועל חיפה גביע ראשון אחרי 44 שנים.

אלו הם 9 המפתחות של קלינגר לניצחון על בית"ר בגמר הגביע: 1. אגרסיביות מהדקה הראשונה, צפיפות ולחץ על הכדור. על השחקנים צריכים להיות קרובים אחד לשני. 2. להניע את הכדור בשקט, בסבלנות ובאחריות דרך גבי (גבריאל תמאש), ניסו (קפילוטו) וגל (אראל) ומשם לפתח תבניות כמו שעשינו באימון. 3. כשהם מניעים מלמטה, בלוק ברצועה 2 (נכתב שיש וידאו עם הסבר).

4. לחץ ומניעת מתפרצות לאחר איבוד כדור בהתקפה. לעצור מתפרצות בכל מחיר. 5. המגינים צריכים לזכור: אחד יוצא לרצועה 3 (לא מוסבר), השני נכנס בסגירה למרכז. 6. דאבל אפ בצדדים. גבי, מלול וגל בצד ימין. שיימן, ניסו וגל בצד שמאל. 7. השלישייה המרכזית שלנו, אחד לוחץ, שניים מיישרים קו. 8. לחשוב קדימה לאחר חילוץ הכדור. 9. לבעוט לשער ולרוץ לריבאונד.

קלינגר גם הוסיף דגשים: לא לבצע עבירות בחלק המסוכן שלנו, לעמוד על השוער שלהם שלא יוציא מעבר מהיר והוראה נוספת לא ברורה.

בינתיים, בקבוצה מתקשים לחזור לשגרה. לאחר שחגגו בבר השלוותא במשך כל הלילה בערב הזכייה, המשיכו השחקנים לשמחה נוספת, שמחה פרטית של עוזר המאמן מאיר בן מרגי, שחגג בת מצווה לביתו והביא את הגביע ישירות לאירוע. לאחר מכן מספר שחקנים המשיכו לבר הברברוסה וחגגו עם אוהדים, כשתמאש הונף על כתפיהם. בראשון ימשיכו החגיגות, כאשר יוקמו במות מרכזיות במתחם נמל חיפה אליהן צפויים להגיע אלפי אוהדים. בתכנית האומנותית: עדן בן זקן ואיתי לוי.

גם בתחום המענקים שהובטחו לשחקנים יש התקדמות. על פי הסיכום שהגיע כץ עם השחקנים, מחצית מ-250 אלף היורו שיגיעו מאופ"א יחולק בין כל שחקני הסגל, כך שכל שחקן יהנה מבונוס מכובד בסדר גודל של 20 אלף שקלים נוספים.

הדפס