לוזון לוחץ על אלי אוחנה להשארת עידן ורד בבית"ר

דאגה גדולה בבירה בנוגע לתשלום המשכורות ושחקנים טוענים: "זה לא ייגמר בזה, כולם ירצו לברוח". סירושטיין ישחק בקישור עם סאבו וקריאף בגומלין האירופית מול צ'יחורה

תומר לוי
תומר לוי  19.07.18 - 10:36
תחילת כתבה

גיא לוזון מפעיל לחץ גדול על אלי אוחנה בנוגע לעידן ורד. מחזיק זכויות הניהול בבית"ר ירושלים מתלבט מה לעשות בסוגייה, כשבימים האחרונים הוא לא דיבר עם מכבי חיפה. מבחינה מקצועית, הוויתור על הקשר יהיה כמובן קשה לקבוצה מהבירה והמאמן הבהיר זאת היטב במסיבת העיתונאים לקראת משחק הגומלין מול צ'יחורה סצ'חארה, אבל מצד שני על מנת להעביר תקציב ראוי עם כל השחקנים יש צורך למכור שחקן אחד לפחות כל עוד אלי טביב בנתק מוחלט ולא מזרים כסף למועדון.

200 הכרטיסים שנמכרו למשחק מול צ'יחורה מסבירים שישועה כלכלית לא תגיע ממכירת כרטיסים ומנויים בשלב הזה, כשהוא מוחרם לא רק על ידי לה פמיליה אלה גם על ידי עמותת האוהדים של בית"ר וגופים נוספים. "אולי יגיעו היום למשחק משפחות עם ילדים כתוצאה מהמצב. אם יהיו 3,000 זה יהיה חלום. אבל 1,500 זה הרבה יותר ריאלי", אמרו בטדי. צריך לזכור שהקהל הצהוב בדרך כלל מגיע לקופות ביום המשחק, אבל הצפי כנראה לא ישתנה.

לפני יומיים נכנסו המשכורות לשחקנים באיחור קל של כמה ימים, אבל לא משהו מוצא דופן. השאלה הגדולה האם יהיה ניתן במצב הנוכחי לשלם משכורות בזמן גם בחודש הבא. בנוסף, הכסף על האופציה של אריק סאבו לא שולמה ושחקנים נוספים כבר מתחילים לפזול החוצה כשעתיד הקבוצה לא ברור. "זה לא ייגמר רק בוורד. אם לא תהייה תזוזה בקיפאון אף שחקן לא ירצה להישאר שהספינה תתחיל לשקוע זה אפקט דומינו כולם ירצו לברוח", אמרו במועדון.

בינתיים, הנתק בין אוחנה וטביב מוחלט. חילופי ההאשמות נמשכים כבר חודשים ולא נראה פתרון באופק מלבד מכירת שחקנים שיגרמו לבית"ר להפוך לקבוצת תחתית. ועם כל זה, יש הרגשה שהסיפור הזה רק בתחילתו. "כל השחקנים עוקבים בדריכות אחרי המצב. מעניין יהיה לראות בסוף התהליך מי יישאר פה", אמר שחקן.

בית"ר, כאמור, תשחק לראשונה העונה בטדי כחלק מגומלין הסיבוב הראשון במוקדמות הליגה האירופית. מבחינה מקצועית דוד קלטינס לא צפוי לשחק בגלל נקע בקרסול, כשגם דין אקפי עדיין פצוע . מיקי סירושטיין יפתח בקישור האחורי לצידו של אופיר קריאף, יאקוב סילבסטר, ורד ואור אינברום מקדימה.

הרכב משוער: איתמק ניצן; מתן פלג, קרלוס קוויאר, טל כחילה, אור זהבי; אופיר קריאף, מיקי סירושטיין, אריק סאבו; עידן ורד, אור אינברום, יאקוב סילבסטר.

הדפס