"לסטיית האופניים יש חלק משמעותי בתאונה"

עונש קל לאספה? קצין החקירה טוען שאשמת הנהג פחותה, מעצר הבית הוארך בחמישה ימים. הנהג השני שהרכיב את נשר ז"ל: "לא זוכר כלום מהאירוע"

גיל לוין
גיל לוין  10.10.18 - 13:22
תחילת כתבה

קצת יותר משבועיים חלפו מאז תאונת הפגע וברח בתל אביב, בה הואשם שחקן מ.ס אשדוד יצחק אספה בדריסה תחת השפעת אלכוהול והפקרה, והפרשה מסרבת לרדת מהכותרות, כשהיום (רביעי) התקיים הדיון בעניין הארכת מעצר הבית של המגן.

ייתכן כי הנהג החשוד יקבל חדשות טובות ויספוג עונש קל יותר מהמתוכנן אחרי שעל פי קצין החקירה "לסטיית האופניים באירוע היה חלק משמעותי בתאונה". בעקבות כך, יש אפשרות כי גרימת התאונה לא תיזקף לחובתו של אספה.

התובע נשאל האם ייתכן שהשחקן לא אשם בגרימת התאונה וענה: "אנחנו חוקרים את האירוע והכל פתוח כרגע, אין לנו חוות דעת סופית. אכן גרימת התאונה הופחתה מהחשוד".

השופט מתח ביקורת על היחידה החוקרת ואמר: "התנהלות היחידה החוקרת אינה עונה על הגדרת "שקידה ראויה", זאת נוכח כמות פעולות החקירה שבוצעו. אין לשכוח כי מדובר בהגבלת חירותו של המשיב (יצחק אספה). לצד זאת, עולה כי מספר פעולות חקירה נוספות עשויות לשפוך אור לגבי מידת אחריותו של המשיב בביצוע העבירה ביחס לגורמים נוספים. בנסיבות כוללות אלו, ועל מנת לאפשר את השלמת פעולות החקירה, הארכת מעצר הבית תהיה עד ה-15.10".

נציגיו של אספה ערערו על ההחלטה. עו"ד דור טען כי המשטרה הגישה בקשה זהה בדיוק לזו שהוגשה שמונה ימים קודם לכן ולא התקדמה בחקירה כפי שהובטח. עוד טען העו"ד כי השחקן אינו מהווה מסוכנות לחקירה ולשיבושה ומבקש את שיחרורו אותו.

השופט, כאמור, החליט על הארכת מעצרו של אספה בחמישה ימים נוספים, וזאת בעוד המשטרה דרשה להאריכו ב-20 ימים. כזכור, בשבוע שעבר אספה שוחרר למעצר בית בן שמונה ימים. כעת מבקשת המשטרה, בהסכמה עם עורך דינו של השחקן, להאריך את מעצרו בחמישה ימים נוספים.

בנוסף ולאחר שבשבוע שעבר רוכב האופניים שהרכיב את ארי נשר ז"ל סיפק את עדותו לאירוע, הוא נחקר אתמול תחת אזהרה כחשוד במוות ברשלנות. בעצת עורך דינו הוא הצהיר שאינו זוכר דבר מערב התאונה ואף הציג לשוטרים מסמכים מבית החולים בתור הוכחה.

בעקבות המקרה, במשחק האחרון מול הפועל תל אביב פתחה מ.ס אשדוד בקמפיין להעלאת המודעות לתאונות הדרכים. הנהלת המועדון החליטה שבמהלך העונה יעלו השחקנים לכר הדשא כשעל חולצותיהם סלוגנים לזהירות בדרכים. בהופעת הבכורה של החולצות, בחרו באשדוד לעלות עם הכיתוב: "שימו קסדה על מה שכולם חושבים" ו"נלחמים על החיים", אולי כרמיזה על כך שאם רוכב האופניים, ארי ז"ל שנהרג בתאונה, היה שם קסדה - הסיפור יכול היה להיגמר אחרת. כמו כן בשבוע החולף זכה השחקן לביקורים מצד שחקני הקבוצה והנהלת המועדון.

הדפס