ערעור העו"ד בוטל, אספה יישאר במעצר בית

החשוד בתאונת פגע וברח לא שוחרר, יישאר עצור לפחות עד שני ולא יחזור להתאמן באשדוד

גיל לוין
גיל לוין  11.10.18 - 11:08
תחילת כתבה

מעצר הבית של יצחק אספה יימשך. הבוקר (חמישי) התקיים דיון בבית המשפט המחוזי בעניין הערעור שהגיש עורך דינו של החשוד בתאונת ה"פגע וברח" בה נהרג הנער ארי נשר ז"ל, אבל נציגו של השחקן חזר בו מהערר בסופו של דבר.

כזכור, לאחר שהורה בית המשפט על הארכת מעצר הבית של יצחק אספה בחמישה ימים נוספים, הגיש עורך דינו כפיר דור ערר לבית המשפט המחוזי. בטופס הבקשה מתח עו"ד דור ביקורת על התנהלות המשטרה לאורך חקירות השחקן והסביר כי מאחר שכל הגורמים הרלוונטיים כבר נחקרו - אין לאספה כל דרך לשבש את הליכי החקירה ומסוכנתו לא קיימת.

השופטת הסבירה שאינה מתכוונת לאשר את הערר והציעה לעורך הדין לחזור בו, מאשר לתת קביעה שלילית. "בית משפט השלום עשה יותר מאיזון ראוי כשקצב את זה עד ה-15.10. ההאשמות חמורות מאוד וצריך לאפשר ליחידה החוקרת לסיים את החקירה בעניינו". בסופו שלדבר, עו"ד דור הקשיב לעצתה של השופטת וחזר בו מהערר. בעקבות כך, אספה יישאר במעצר בית לפחות עד יום שני ולא יחזור להתאמן בקרוב עם חבריו באשדוד.

בדיון שנערך אתמול, התברר כי במהלך תקופת הארכת המעצר האחרונה בת השמונה ימים, לא בוצעו כל פעולות החקירה שלשמן נדרשה הארכת המעצר. כמו כן, במהלך אותם הימים יצאה היחידה החוקרת לנופש באילת ובזמן זה לא ערכה שום פעולות בעניינו של אספה. בנוסף, במהלך הדיון כמו בדיונים קודמים, התבקשה המשטרה להציג לעיני השופט את המסמכים החסויים בחקירתו - אך אלו שכחו אותו.

לאחר דין ודברים, בפסיקת השופט נאמר: "התנהלות היחידה החוקרת אינה עונה על הגדרת "שקידה ראויה". אין לשכוח כי מדובר בהגבלת חירותו של המשיב (יצחק אספה). לצד זאת, עולה כי מספר פעולות חקירה נוספות עשויות לשפוך אור לגבי מידת אחריותו של המשיב בביצוע העבירה ביחס לגורמים נוספים".

הדפס