"אני חולם ללכת בדרכו של דווייט יורק. עוד אגיע לטופ"

הקשר למרקו ואן באסטן ("לימד אותי שאני יכול לגבור על אחד עשר שחקנים לבדי") והשאיפה ("לדאוג לחיים טובים לילדי בטרינידד"). לוי גרסיה, היהלום של ק"ש, בראיון. צפו

אור מינץ
אור מינץ  03.11.18 - 09:39
תחילת כתבה

מי שצפה במשחקים העונה של עירוני קרית שמונה לא יכול היה להישאר אדיש ללוי גרסיה. המהירות, הטכניקה והדריבל, כזה שלא רואים בכל יום, גרמו להרגיש שמדובר ביהלום, כזה שעשוי להפוך לאקזיט הבא של איזי שרצקי. אם בישראל מופתעים מגרסיה, בהולנד כנראה ממש לא יהיו מופתעים מהיכולת הנהדרת של גרסיה.

  • הראיון מתוך: מועדון כדורגל FC

גארסיה נולד בסנטה פלורה, עיירה באי טרינידד המשתייך לרפובליקה טרינידד וטובאגו הממוקמת במרכז אמריקה. לפני כשנה פרסם מגזין הכדורגל הנחשב "442" את רשימת מאה השחקנים המבטיחים מתחת לגיל 20. לוי גארסיה, שבאותה תקופה שיחק באלקמאר, דורג במקום ה-37. הוא עקף ב-30 מקומות את וינסיוס ג'וניור הברזילאי שלימים נרכש ע"י ריאל מדריד בסכום אסטרונומי של 45 מיליון יורו והעובדה הזו רק מעידה עד כמה הציפיות מגארסיה הן גבוהות. כמעט סיבוב מאז שנחת בישראל, גרסיה מדבר לראשונה ונותן הצצה לסיפורו המרתק.

"אני מאמין באלוהים במאת אחוזים, אבל אהבה היא הדת שלי. כי ברגע שיש בך אהבה, יש לך חיבור עם האל כי הוא אהבה בעצמו", גרסיה מספר על החיבור שלו ליושב במרומים, "יש לי חברה, ויש לי ילד, בן חצי שנה. זה אחד הדברים הכי טובים שקרו לי בחיים. בכל פעם כשהוא מחייך, הוא מאיר את כל הגוף שלי. יש לי סיבה לחיות ולשחק למענה. אנחנו עובדים על זה שהוא יישאר איתי, כדי שיוכל להרגיש חווית אב-בן. האבהות שינתה לי את המחשבה".

כבר מתחילת הקריירה סימנו את לוי גרסיה ככישרון על בטרינידד וטובגו, כשהוא נכלל בסגל של כל הנבחרות הצעירות. "כשהייתי בנבחרת עד גיל 20, היה לי טורניר מעולה", הקשר נזכר בתחילת הדרך, "היה שינוי בלתי ייאמן בחיים שלי. הדברים המריאו בכיוון אחד. אחרי הטורניר נסעתי למבחנים באלקמאר, אמרתי לעצמי שאני לא חוזר הביתה בלי חוזה. המשפחה שלי והחברים שלי היו מאחורי. כל מי שהכיר אותי תמך בי. אני הייתי צריך לעשות את החלק שלי בעזרת עבודה קשה. התברכתי לחתום על חוזה לשלוש שנים באלקמאר".

יצא לך לעבוד עם אגדה הולנדית – מרקו ואן באסטן
"זאת הייתה חוויה נהדרת. עצם הידיעה שהוא חלק מהמועדון הייתה השראה בפני עצמה. הוא דיבר איתי כמה פעמים. נתן לי כמה עצות. זה היה בלתי ייאמן. כשהוא דיבר איתי, הרגשתי שאני יכול לגבור על אחד עשר שחקנים לבדי".
 
היית מדורג בין ארבעים הצעירים הטובים בשנה שעברה. חשבת שהקריירה שלך תראה אחרת אחרי הולנד?
"כן. כמו כל בחור צעיר, אתה רוצה את הכל כאן ועכשיו. ההורים שלי אמרו לי שהכל קורה מסיבה מסוימת. אני לא חושב שההגעה לכאן מהווה צעד אחורה או צעד לא טוב, לפעמים אתה הולך בכיוון שונה כדי לעלות בחזרה על המסלול. הגעתי לישראל ועד עכשיו החוויה נהדרת, אני באמת שמח להיות פה. רק צריך להמשיך לעבוד קשה. לנסות לעלות מכאן, זה לא משהו שאני מתחרט עליו".

שברת כמה שיאים בנבחרת טרינדד וטובגו.
"בהופעת הבכורה שלי שמעתי על השיאים ששברתי. זה היה מרגש. לא חשבתי או רציתי את זה, אבל זה קרה. זה הישג גדול בקריירה. השיאים האלה היו שייכים לדוויט יורק, אדם שהסתכלתי אליו בהערצה. שמעתי עליו כל החיים כשחקן צעיר. אני מקווה ללכת בעקבותיו".

מה החלום שלך?
"להגיע לרמות הגבוהות בכדורגל ולדאוג לחיים טובים יותר לילדים בטרינידד וטובגו".

צפו בכתבה המלאה עם לוי גרסיה.

הדפס